İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:31428
Büyükşehir amatör kulüplere 3 milyon YTL değerinde malzeme dağıttı
07.12.2007 12:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Büyükşehir Belediyesi amatör spor kulüplerinin yükünü hafifletmek ve Türk sporuna daha iyi hizmetler vermelerini sağlamak amacıyla İstanbul genelindeki 700’ü aşkın amatör spor kulübüne toplam 3 milyon YTL değerinde malzeme yardımında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen ‘Amatör Kulüplere Malzeme Desteği’ organizasyonunda, amatör kulüplerin kendi rengini taşıyan birinci sınıf kalitedeki forma, şort, eşofman, çorap, çanta ve diğer ihtiyaçlardan oluşan malzemeleri kulüplere teslim etti.

 Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ahmet Selamet, İstanbul genelindeki 700’ü aşkın amatör spor kulübüne toplam 3 milyon YTL değerinde malzeme yardımında bulunduklarını belirterek, amatör spor kulüplerinin yükünü hafifletmeyi ve Türk sporuna daha iyi hizmetler vermelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Okul bahçelerindeki spor salonlarına 71 milyon YTL’lik yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin spora çok büyük destekler verdiğini vurgulayan Meclis Başkan Vekili Ahmet Selamet, 120 okul bahçesine 71 milyon YTL harcayarak yaptıkları kapalı spor salonlarından yılda 300 bin öğrencinin ve bir o kadar da vatandaşın istifade edeceğini hatırlattı. 3 yılda 850 amatör spor kulübüne 8 milyon YTL yardım yaptıklarına ve bu yıl da 3 milyon YTL’lik destek verdiklerine dikkat çeken Ahmet Selamet, son yıllarda Türk sporunun büyük bir gelişme içinde olduğunu kaydetti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 spor tesisinde her yıl 3.5 milyon insanın spor yapmasına imkan sağladığını ve yaz spor okullarında 300’ü aşkın eğitmenin 16 bin çocuğa 20 dalda spor yaptırdığını ifade eden Ahmet Selamet, İstanbul’a 630 kilometre bisiklet yolu ile yürüyüş ve spor alanları kazandırdıklarının altını çizerek şöyle konuştu;

“Sağlıklı bir toplum olmak ve bize altın madalyalar kazandıracak başarılı sporcular yetiştirmek için spor yatırımlarımız hızla devam ediyor. İkitelli, Halkalı, Küçükçekmece ve Beyoğlu Spor Kompleksleri ile Pedik ve Halkalı Spor Tesisleri ile spor ve yaşam merkezi niteliğindeki Cebeci Spor Kompleksini tamamladık. Fatih, Bayrampaşa, Kartal ve Silivri Spor Komplekslerinin yapımı ise hızla devam ediyor. Ayrıca 5 ilçemize daha spor kompleksi yapmayı planlıyoruz. Eyüp, Esenler, Maltepe ve Güngören Spor Kompleksleri ile Üsküdar Kültür ve Spor Kompleksi de yatırım programımızda yer alıyor.  Ayrıca İstanbul’un dört bir yanına dünya standartlarında yüzme havuzları yapıyoruz. Beyoğlu ve Ümraniye Yüzme Havuzlarından sonra Pendik, Halkalı ve Sefaköy’e de yüzme havuzu inşa ediyoruz. Silivri Buz Pateni tesislerinin yapımı da devam ediyor.”

Hedef olimpiyatlar…

Dinamik ve sportif gençlerin aydınlık geleceğimizin teminatı olduğuna inancını dile getiren Selamet, “Ayrıca, spor uluslararası organizasyonlar nedeniyle artık şehirlerin ve ülkelerin en önemli tanıtım araçlarından biri haline de gelmiştir. Formula 1, Moto GP, Şampiyonlar Ligi Final Maçı ve Avrasya Maratonu gibi spor organizasyonlarımız son yıllarda İstanbul’un tanıtımına çok önemli katkılarda bulundu, şehrimize prestij kazandırdı. İstanbul önümüzdeki yıllarda da çok önemli spor etkinliklerine ev sahipliği yapacak. 2008 yılında Avrupa Atletizm Şampiyonası, 2009 yılında UEFA Kupası Final Maçı, 2010 yılında Dünya Basketbol Şampiyonası İstanbul’da gerçekleştirilecek. En büyük hedefimiz ise 2020 olimpiyatlarının şehrimizde gerçekleştirilmesidir” diye konuştu.

Törende konuşmaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet, Spor A.Ş. Genel Müdürü İlker Astarcı ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mevlüt Bulut tarafından amatör spor kulüplerine malzemeleri teslim edildi. Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’ndeki geceye Emre Altuğ’un konseri de renk kattı.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta