ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu
Ana Sayfa > İstanbul Büyükşehir Belediyesi > Kurumsal > Belediye Meclisi > Meclis Üyeleri Listesi
İnteraktif Uygulama
e-belediye
 

Meclis Üyeleri Listesi

İLÇELER :

1-ADALAR
1.                   Mustafa FARSAKOĞLU CHP
2.                   Mehmet Aykut MUTLU CHP
3.                   Oktay ALTIN CHP
2-ARNAVUTKÖY
4.                   A.Haşim BALTACI AK PARTİ
5.                   Melik GENÇ AK PARTİ
6.                   Recep Bahri KAZANKAYA AK PARTİ
7.                   Osman DEMİR AK PARTİ
8.                   Yasemin BATUR AK PARTİ
9.                   Bülent TUNA AK PARTİ
10.                Yusuf Ziya HIZIR AK PARTİ
3-ATAŞEHİR
11.     Battal İLGEZDİ CHP
12.     Erol DOLU CHP
13.     Ayşe İnci BEŞPINAR CHP
14.     Ahmet Lütfi AKKUŞ AK PARTİ
15.     İlhami YILMAZ CHP
16.     Mustafa Cevat ARZIK AK PARTİ
17.     Yüksel YILDIZ CHP
18.     Mehmet İhsan ÜNLÜSAN AK PARTİ
4-AVCILAR
19.     Mustafa DEĞİRMENCİ CHP
20.     Müjdat DEĞER CHP
21.     Atilla SUNE CHP
22.     Namık ÖZTÜRK AK PARTİ
23.     Arif ACAR CHP
24.     Hasan ÖZDEMİR AK PARTİ
25.     Ali ORAL CHP
26.     Ali ÜTEBAY CHP
5-BAĞCILAR
27.     Lokman ÇAĞIRICI       AK PARTİ
28.     Muhterem ŞAHİN AKPARTİ
29.     Çetin ELEVLİ AK PARTİ
30.     Cemal GÜVERCİN AK PARTİ
31.     Rabiye KARAKÖSE ÜÇTEPE AK PARTİ
32.     Mustafa YILMAZ AK PARTİ
33.     Orhan UTAN CHP
34.     Timur SOYSAL AK PARTİ
35.     Yavuz SUBAŞI AK PARTİ
36.     Sultan HIZIROĞLU AK PARTİ
6-BAHÇELİEVLER
37.     Osman DEVELİOĞLU AK PARTİ
38.     Metin ALICI AK PARTİ
39.     Fikret ERDEM AK PARTİ
40.     Atalay OĞUL CHP
41.     İsmail Hakkı ÖZHAN AK PARTİ
42.     Durmuş KAYA CHP
43.     Ayşe Halide ÜMİTFER AK PARTİ
44.     Yasin YILDIZ AK PARTİ
45.     Mutlu KOYUNOĞLU CHP
46.     Veli SARIKAYA AK PARTİ
7-BAKIRKÖY
47.     H.Ateş Ünal ERZEN CHP
48.     Baba Levent GÖKÇE CHP
49.     Serdal KIZILAVUZ CHP
50.     Cavit GANİÇ CHP
51.     Gülser ALPARSLAN CHP
52.     Ferzan ÖZER CHP
53.     Mehmet Emin ERTEKİN AK PARTİ
8-BAŞAKŞEHİR
54.     Mevlüt UYSAL AK PARTİ
55.     Mehmet ŞAHİN AK PARTİ
56.     Osman KIDIK AK PARTİ
57.     Ömer KAZANCI CHP
58.     Halis DALKILIÇ AK PARTİ
59.     Serdar BAYRAKTAR CHP
60.     Dilek ALTINKILIÇ AK PARTİ
9-BAYRAMPAŞA
61.     Hüseyin BÜRGE AK PARTİ
62.     Mustafa DEMİRKAN AK PARTİ
63.     Atila AYDINER AK PARTİ
64.     Mehmet DEMİROK CHP
65.     Rasim KEKLİK AK PARTİ
66.     Yılmaz DARILMAZ CHP
67.     Gülver ERDEM AK PARTİ
68.     İsmail SARIKEÇE CHP
10.BEŞİKTAŞ
69.     İsmail ÜNAL CHP
70.     Metin Yavuz KEÇELİ CHP
71.     Hüseyin Kemal ÇİLOĞLU CHP
72.     Bülent TATAR CHP
73.     Mehmet YILDIZ CHP
74.     Mustafa UYGUN CHP
75.     Uğur BÜYÜKBALKAN CHP
11.BEYKOZ
76.     Yücel ÇELİKBİLEK AK PARTİ
77.     Muhammed Hanefi DİLMAÇ AK PARTİ
78.     Birzat MERMER AK PARTİ
79.     Naci CANDAŞ CHP
80.     Muharrem KAŞITOĞLU AK PARTİ
81.     Nihat ARICAN CHP
82.     Hayri KIR AK PARTİ
12-BEYLİKDÜZÜ
83.     Yusuf UZUN AK PARTİ
84.     Halit ALP CHP
85.     Taşkın OFLUOĞLU CHP
86.     Tahir SERT AK PARTİ
87.     Halil İbrahim AKPINAR CHP
88.     Mustafa ERDOĞDU MHP
89.     Ebru HABİP AK PARTİ
13-BEYOĞLU  
90.     A. Misbah DEMİRCAN AK PARTİ
91.     İlhan TURAN AK PARTİ
92.     Bülent KATKAK AK PARTİ
93.     Halil Kaya ÖZER CHP
94.     Arif KÖKLÜ AK PARTİ
95.     Hümeyra KESKİN AK PARTİ
96.     Ali Rıza YAKUPOĞLU CHP
        
14-BÜYÜKÇEKMECE
97.     Hasan AKGÜN CHP
98.     Hüseyin KOÇ AK PARTİ
99.     İlyas ÇAKIR AK PARTİ
100.  Coşkun TANIŞ CHP
101.  Engin Tayyar ERÇAĞ AK PARTİ
102.  Bayram Ali ÜNER CHP
103.  Hayriye TURHAN AK PARTİ
15-ÇATALCA 
104.  Cem KARA CHP
105.  Gökay SAVAŞAN CHP
106.  Eser GÜR CHP
107.  Muzaffer ERGÜN AK PARTİ
16-ÇEKMEKÖY
108.  Ahmet POYRAZ AK PARTİ
109.  İsrafil KAHRAMAN AK PARTİ
110.  Şenol ÇETİN AK PARTİ
111.  Halil SARICA CHP
112.  Giyaseddin GERGİN AK PARTİ
113.  Hüseyin KIZILDAŞ CHP
114.  Hatice SIRAÇ AK PARTİ
17-ESENLER 
115.  Mehmet Tevfik GÖKSU AK PARTİ
116.  Faruk AYDIN AK PARTİ
117.  Tevfik HELVACI AK PARTİ
118.  Birol HACIOĞLU AK PARTİ
119.  Arzu ÖZTOPRAK AK PARTİ
120.  İbrahim KAÇAN AK PARTİ
121.  Sabahattin YİĞİT SP
122.  Erdal BİRER  AK PARTİ
18-ESENYURT
123.  Necmi KADIĞOLU AK PARTİ
124.  Sakine TÜKEK AK PARTİ
125.  Emin BATMAZOĞLU AK PARTİ
126.  Sonnur YALNIZOĞLU CHP
127.  Temur AKÇİÇEK AK PARTİ
128.  Elif ÖZKABAŞ YEŞİL AK PARTİ
129.  Ediz ZEYREK CHP
130.  Ekrem GÖRÇEKER AK PARTİ
19-EYÜP
131.  İsmail KAVUNCU AK PARTİ
132.  Adem KOÇYİĞİT AK PARTİ
133.  Semih DİKYOL AK PARTİ
134.  Muhittin AKELLER CHP
135.  Güray ERTOK AK PARTİ
136.  Hasan Fazıl AFACAN CHP
137.  Yasin KALAY AK PARTİ
138.  İsmet LAÇİN CHP
20-FATİH
139.  Mustafa DEMİR AK PARTİ
140.  Tansel KAYA AK PARTİ
141.  Salih AKVERDİ AK PARTİ
142.  Turan DURMUŞ CHP
143.  Yusuf SERTKAYA AK PARTİ
144.  Ertuğrul Faruk AYDIN AK PARTİ
145.  Hikmet ÖZ CHP
146.  Zümbül Odaman TAŞKIN AK PARTİ
21-GAZİOSMANPAŞA
147.  Erhan EROL AK PARTİ
148.  Arif PARLAKKILIÇ AK PARTİ
149.  Ahmet SELAMET AK PARTİ
150.  Derya YANIK AK PARTİ
151.  Mehmet POLAT CHP
152.  Mehmet Selim BİLMEN AK PARTİ
153.  Özdemir İÇİN AK PARTİ
154.  Oktay BİRİNCİ AK PARTİ
22- GÜNGÖREN
155.  Şakir Yücel KARAMAN AK PARTİ
156.  Derviş KAHRAMAN AK PARTİ
157.  Mehmet Ergün TURAN AK PARTİ
158.  Hüseyin YILMAZ CHP
159.  Ömer Lütfi ARI AK PARTİ
160.  Ayfer ZEYLAN AK PARTİ
161.  Mustafa ÖZDEMİR CHP
162.  İbrahim Etem YİĞİTOL AK PARTİ
23-KADIKÖY
163.  Selami ÖZTÜRK CHP
164.  Hakan ŞİŞİK CHP
165.  Gürsel TEKİN CHP
166.  Esat İsmail KIZILGÜN CHP
167.  Hasan GÖKPINAR CHP
168.  Hürşehit GÜRSOY CHP
169.  Mehmet AKDAŞ AK PARTİ
170.  Murat ANTİK CHP
171.  Fahrettin KAYHAN CHP
172.  Tarık FIRAT CHP
   
24- KAĞITHANE
173.  Fazlı KILIÇ AK PARTİ
174.  Kemal ÇAVUŞ AK PARTİ
175.  Adem HANEDAR AK PARTİ
176.  İbrahim BULUT AK PARTİ
177.  Mahmut CAN CHP
178.  Selim AKGÜN AK PARTİ
179.  Mevlüt ÖZTEKİN AK PARTİ
180.  Metin ÖZDEMİR AK PARTİ
25-KARTAL
181.  Altınok ÖZ CHP
182.  Turan MENĞCUR CHP
183.  Osman GÜDÜ CHP
184.  Abubekir TAŞYÜREK AK PARTİ
185.  Ali Haydar SÜSLÜ CHP
186.  Abdi KESİMAL AK PARTİ
187.  İbrahim DOĞAN CHP
188.  Filiz İŞTEGÖR AK PARTİ
26-KÜÇÜKÇEKMECE
189.  Aziz YENİAY AK PARTİ
190.  Enver ŞENGÜL AK PARTİ
191.  Göksel GÜMÜŞDAĞ AK PARTİ
192.  Mahmut Sedat ÖZKAN CHP
193.  Hüseyin İPEK AK PARTİ
194.  Semra YAŞAR AK PARTİ
195.  İbrahim YILMAZ CHP
196.  Abdullah KÜÇÜKOĞLU AK PARTİ
197.  Mehmet Besim MÜFTÜOĞLU AK PARTİ
198.  Şefik OK CHP
27-MALTEPE
199.  Mustafa ZENGİN CHP
200.  Nimet KARABULUT CHP
201.  Ömer Lütfi SOMUN CHP
202.  Engin DEMİR             AK PARTİ
203.  Cemal ATAGÜL CHP
204.  Cafer TOPAL CHP
205.  Salih UÇAN AK PARTİ
206.  Ercan KÖYMEN CHP
28- PENDİK
207.  Salih Kenan ŞAHİN AK PARTİ
208.  Cevat YAMAN AK PARTİ
209.  Hayrullah HASDEMİR AK PARTİ
210.  Halit TEMİZ CHP
211.  İrfan MERT AK PARTİ
212.  Z.Nurdoğan YÜZBAŞIOĞLU AK PARTİ
213.  İlhan KÖSEOĞLU CHP
214.  Salim ÜNSÜR AK PARTİ
215.  Tuncer ÖZYAVUZ CHP
216.  Selahattin TURHAN AK PARTİ
29- SANCAKTEPE
217.  İsmail ERDEM AK PARTİ
218.  Barış ZEHİR AK PARTİ
219.  Kamil BARKIR AK PARTİ
220.  Hakkı SAĞLAM CHP
221.  Ebru KAHRAMAN AK PARTİ
222.  Özgen NAMA CHP
223.  Yılmaz ERCAN AK PARTİ
30- SARIYER
224.  Şükrü GENÇ CHP
225.  Ali Rıza YILMAZ CHP
226.  Gökan ZEYBEK CHP
227.  Ali TURAN AK PARTİ
228.  Mehmet Oğuz GÜNEY CHP
229.  Ayla Serpil BAĞRIAÇIK AK PARTİ
230.  Timur GÖKSOY CHP
231.  Halil CANARIKAN AK PARTİ
31- SİLİVRİ
232.  Özcan IŞIKLAR CHP
233.  Taylan MEMİŞ CHP
234.  Yılmaz KANDEMİR CHP
235.  Metin KARAKAŞ AK PARTİ
236.  Suna GÖÇENGİL CHP
237.  Yalçın YÖNET AK PARTİ
238.  Ahmet YÜCEGÖK CHP
32- SULTANBEYLİ
239.  Hüseyin KESKİN AK PARTİ
240.  Vedat KİBAR AK PARTİ
241.  Necdet DURSUN AK PARTİ
242.  Hüseyin SEZER AK PARTİ
243.  Ayşe Leyla ALTUNDAĞ AK PARTİ
244.  Yahya ÇELİK AK PARTİ
245.  Ahmet SADIKOĞLU SP
246.  Hasan KUVVET AK PARTİ
33- SULTANGAZİ
247.  Cahit ALTUNAY AK PARTİ
248.  Fevzü DÜLGER AK PARTİ
249.  Harun KAYA AK PARTİ
250.  Abdullah GÜLER AK PARTİ
251.  Sebahattin MERİÇ CHP
252.  Özlem TEKE AK PARTİ
253.  Yasin DIVRAK AK PARTİ
254.  Hakan CEYLAN AK PARTİ
34-ŞİLE
255.  Can TABAKOĞLU AK PARTİ
256.  Erdinç GEZER AK PARTİ
257.  Emine Selma ULUSOY AK PARTİ
35-ŞİŞLİ
258.  Mustafa SARIGÜL DSP
259.  Hasan Hayri İNÖNÜ DSP
260.  Bayram ÖZATA DSP
261.  Bülent SOYLAN CHP
262.  Eyüp BİRGÜN DSP
263.  Ahmet Hamdi GÜRBÜZ AK PARTİ
264.  Ercan DEVECİ DSP
265.  Nurettin TAN CHP
36- TUZLA
266.  Şadi YAZICI AK PARTİ
267.  Serhan KURAL AK PARTİ
268.  Ahmet ÇABUK AK PARTİ
269.  Salim GÜRSOY CHP
270.  Ali YILDIZ AK PARTİ
271.  Hasan UZUNYAYLA CHP
272.  Muzaffer AYTEMUR AK PARTİ
37- ÜMRANİYE
273.  Hasan CAN AK PARTİ
274.  Süheyl ERBOZ AK PARTİ
275.  Hüseyin ERDOĞDU AK PARTİ
276.  Serap EŞİTELVEREN AK PARTİ
277.  Nurkal DEDETAŞ CHP
278.  İlyas ÇELİK AK PARTİ
279.  Medet UĞUR AK PARTİ
280.  Osman ÖRNEK SP
281.  Necmettin BİRİNCİ AK PARTİ
282.  Nevzat ŞELİMEN CHP
38- ÜSKÜDAR
283.  Mustafa KARA AK PARTİ
284.  Atilla ÜSTÜNDAĞ AK PARTİ
285.  Hilmi TÜRKMEN AK PARTİ
286.  Osman AYDIN AK PARTİ
287.  Fatma ERDEBİR AK PARTİ
288.  Esra DENİZ AK PARTİ
289.  M.Rüstem OLGA CHP
290.  Doğan TEKEL CHP
291.  Mehmet AKYILDIRIM CHP
292.  Yakup ÖZBEK  SP
39- ZEYTİNBURNU
293.  Murat AYDIN AK PARTİ
294.  Hasan ALBAYRAK AK PARTİ
295.  Sefer KOCABAŞ AK PARTİ
296.  Muharrem Ercihan EKŞİ CHP
297.  Cemal MERDAN AK PARTİ
298.  Özlem SOYKAN ÇİFTÇİ AK PARTİ
299.  Fikret KONYA CHP
300.  Mehmet ALTUNTAŞ AK PARTİ
TOPLAM ÜYE DAĞILIMI
PARTİ   İLÇE
AK PARTİ 178 / 26
CHP  112 / 12
DSP 5 / 1
MHP 1
SP 4
TOPLAM 300+1 = 301

Reklam / Hizmet Duyurusu


TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 

 
10.Yıl İBB Yatırımları
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 

 
İstanbul Spor Envanteri
 
Ramazan'da Balık Tüketimi
 
İstanbul Bültenleri
 
Sosyal Tesisler
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
Şehir Tiyatroları
 
E-Bülten Arşivi
 
2014 Yılı Bütçesi
 
İFM Web Sitesi
 
Güvenli İnternet Hizmetleri
 
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta