ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:16250
İBB Engelliler Spor Şöleni 2012, Basketbol ve Masa Tenisi Turnuvaları ile Son Buldu
05.12.2012 11:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve yıl boyunca devam eden ‘Engelliler Spor Şöleni 2012’ Voleybol, Atletizm, Bisiklet ve Oryantiring-Trekking yarışlarından sonra 4 Aralık Salı günü gerçekleştirilen Basketbol ve Masa Tenisi turnuvaları ile son buldu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve yıl boyunca devam eden ‘Engelliler Spor Şöleni 2012’ Voleybol, Atletizm, Bisiklet ve Oryantiring-Trekking yarışlarından sonra 4 Aralık Salı günü gerçekleştirilen Basketbol ve Masa Tenisi turnuvaları ile son buldu. Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında İBB Fatih Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvalarda 15 takım ve 500’e yakın engelli sporcu hem kıyasıya mücadele etti hem de doyasıya eğlendi. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İSOM ve Spor AŞ işbirliğinde düzenlenen yarışların sonunda basketbolda İSOM Tuzla, Masa Tenisi’nde de Anka Otizm Merkezi birinci oldu.

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) ve Spor A.Ş. işbirliğinde organize edilen Engelliler Spor Şöleni 4 Aralık 2012 Salı günü düzenlenen basketbol ve masa tenisi turnuvalarıyla son buldu. 2012 Avrupa Spor Başkentliği yılı içinde Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda düzenlenen voleybol ve atletizm yarışları, Caddebostan Sahili’nde gerçekleştirilen bisiklet yarışları ve Florya Atatürk Ormanı’nda düzenlenen Oryantiring-Trekking yarışmalarının ardından 4 Aralık 2012 Salı günü İBB Fatih Spor Kompleksi’nde basketbol ve masa tenisi turnuvası düzenlendi.

Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında organize edilen basketbol ve masa tenisi yarışlarına İSÖM’e bağlı merkezler, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar ile özel rehabilitasyon merkezlerinde eğitim alan engelli sporcular katıldı. Eyüp İş Okulu, Saadet İş Okulu, Mevlanakapı İş Okulu, Gülen Güneş Rehabilitasyon Merkezi, Silivri Özel Sporcular Kulübü, Bayrampaşa Fizik Tedavi, Enka Otizm Merkezi, İSOM Kartal, İSOM Maltepe, İSOM Tuzla, İSOM Merkez ve özel takımlar olmak üzere organizasyona toplam 15 takım ve 500’e yakın engelli sporcu katıldı. Tribünleri dolduran sporseverlerin yanı sıra İBB Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı, İSOM Müdürü Bekir Köksal, Spor AŞ Organizasyon Müdürü Deniz Adar ve Masa Tenisi Federasyonu Başkan Vekili Veli Ozan Çakır da turnuvada hazır bulundu.

Turnuvanın kapanış töreninde konuşan İSOM Müdürü Bekir Köksal, “Spor engelleri aşmada en büyük araçlardan biri. Bu nedenle biz İSOM olarak 2012 Avrupa Spor Başkenti yılında Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Spor aş ile işbirliği yaparak birçok spor etkinliği gerçekleştirdik. 4 bine yakın sporcumuz İBB’nin tesislerinde spor etkinliklerine katılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yaptığımız çalışmalar ile lisanslı sporcularımız olimpiyatlarda bizi temsil etmek için hazırlanıyor. Bu organizasyonların yapılmasında emeği geçen Büyükşehir ailesine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı ise, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bir gün değil her gün bu özel insanların yanındayız. Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Özürlüler Müdürlüğü ve Spor AŞ olarak hiçbir ayrım gözetmeden engellilerimize tüm branşlarında spor salonlarımızda ve açık alanlarda spor yaptırarak hayatımızda bir parçamız olduklarını, bizim gibi yarıştıklarını bu ortamlarda bu organizasyonlarda hep beraber göstermek istiyoruz. Bize bu yardımı ve katkıyı sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a huzurunuzda teşekkür ediyorum. 1994 yılında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı döneminde engellilere verilen destek ve hizmetlerin büyük bir ivme kazanarak bugün bu ortama sahip olduğumuz için Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da ayrıca teşekkür ediyorum. Sonuç olarak 2013 yılı programımızda Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Özürlülüler Müdürlüğü ve Spor Aş olarak engellilerimizin sporla buluşturmak için planlarımızı yapmış bulunmaktayız. 2013 yılında görüşmek dileğiyle” dedi.

Basketbol ve Masa Tenisi müsabakaları heyecanlı anlar yaşattı
Büyük çekişmeye sahne olan ve renkli görüntülerin oluştuğu organizasyonda basketbol kategorisinde İSOM Tuzla takımı şampiyonluğu elde etti. Saadet İş Okulu’nun ikinci olduğu turnuvada Mevlanakapı İş Okulu da üçüncülüğü elde etti. İSOM Tuzla takımına birincilik kupasını ve madalyalarını İBB Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı takdim ederken Saadet İş Okulu’na da ikincilik kupası İSOM Müdürü Bekir Köksal tarafından verildi.
Masa tenisi branşında ise 13 yaş kategorisinde şampiyonluğu Anka Otizm Merkezi’nden Ozan Çelik kazandı. Çelik’e kupasını ve madalyasını Masa Tenisi Federasyonu Başkan Vekili Veli Ozan Çakır Takdim etti. Bayanlarda Saadet İş Okulu’ndan Gülşah Ormancı şampiyonluğu elde ederken erkeklerde ise birinciliği Oğuzhan Demirkol kazandı. Müsabakalar sonucunda turnuvalara katılan tüm engelli sporculara günün anısına özel olarak hazırlanan madalyaları ve hediyeler takdim edildi.

Engelli sporcuların bir yıldır almış oldukları spor eğitimleri neticesinde sahip oldukları fiziksel hünerleri ve yetkinliklerini göstermek amacıyla Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İSOM ve Spor AŞ işbirliğinde düzenlenen Engelliler Spor Şöleni aynı zamanda toplumda engelli bireylere karşı bir farkındalık oluşturmayı da amaçlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi engelli bireylerin zihinsel-bedensel koordinasyonunun gelişmesi ve psiko-motor becerilerinin artması için alanında uzman eğitmenler ile pek çok spor eğitimi ve sosyal organizasyon gerçekleştiriyor. Engelliler Spor Şöleni 2012 etkinlikleri Voleybol, Atletizm, Bisiklet, Basketbol, Masa Tenisi, Oryantiring, Trekking ve İzcilik branşlarında yıl boyunca yapılan etkinliklerle tamamlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli bireylere yönelik olarak düzenlenen spor etkinlikleri 2013 yılında da tüm coşkusuyla devam edecek.
 Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Haber Resim Galeri
 

Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta