ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:16381
Kadıköy-Kartal Metrosu 29 Ekim’e kadar yüzde 50 indirimli…
16.08.2012 19:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, açılışı Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş tarafından yapılacak Kadıköy-Kartal Metrosu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar yüzde 50 indirimli hizmet vermesini karara bağladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Ağustos ayı toplantılarının son birleşimini Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Meclis Başkan Vekili Ahmet Selamet’in başkanlığında yapılan toplantıda, 17 Ağustos Cuma günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açılacak olan Kadıköy-Kartal Metrosu ile ilgili müjdeli bir karara imza atıldı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan, Kadıköy-Kartal Metrosu’nun yaklaşık 2,5 ay yüzde 50 indirimli hizmet vermesini öngören tarafından verilen önergeyi meclise sundu. Teklif Karar olarak görüşülen önerge meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi. Buna göre; Kadıköy-Kartal Metrosu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü saat 24.00’e kadar yüzde 50 indirimli hizmet verecek.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Ergün Turan, “Metroda ücretli taşımacılığın başlayacağı günden itibaren vatandaşlar 29 Ekim’e kadar yüzde 50 indirimli seyahat edecek. Kadıköy-Kartal Metro Türkiye’nin şu ana kadar yapılmış en önemli yatırımlarından bir tanesi. Belediyemizin kaynaklarıyla gerçekleştirilmiş çok modern bir yatırım. Marmaray ile bütünleştiği zaman da inşallah müthiş bir gelişme olacak. İndirim kararını halkımız metroya şölen havasında alışsın, tanışsın diye Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ve AK Parti Gurubumuzla birlikte aldık” diye konuştu.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta