ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:31415
Doğunun göz nuru 6.kez İstanbul’da
08.06.2012 13:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü / Kadın Koordinasyon Merkezi’nin katkılarıyla, T.C.Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'na bağlı ÇATOM (Çok Amaçlı Toplum Merkezleri)’lar tarafından yapılan “Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli 6. Sergisi, 8-17 Haziran 2012 tarihleri arasında, Sultanahmet Meydanı’nda olacak.
Bu yıl 6.kez düzenlenen Sultan Ahmet Meydanı’ndaki serginin açılışına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İşler, T.C. Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve Kadın Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanı Özleyiş Topbaş katıldı.Toplumların gücünün yetişmiş insanla ölçüldüğünü ifade eden Başkan Topbaş "Burada bizi biz yapan renklerimiz buluştu. Toplumun her noktasındaki insanlarla iletişim kurulması gerekiyor. Dünyanın neresinde bir sorun olursa hep beraber çözmek zorundayız." dedi. Günümüzde tüm bireylerin kent hayatında aktif rol almaları gerektiğini anlatan Başkan Topbaş "Özellikle insanlığın  geleceğini hazırlayan annelerin bu fırsatı olmalı. Bu yüzden biz de kadınların yanındayız. Burada bugün her biri bir göz nuru ve emek sonucu oluşan objeler sergileniyor. Sultanahmet bir turistik merkez.Serginin burada daha iyi ifade edileceğini düşünüyorum." diye konuştu.

Açılışta konuşan Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İşler’de sergiyi düzenleyenlere teşekkür ederek doğunun renklerini İstanbul’da sergilemenin kültürlerin birbirini tanıması adına önemli bir misyona sahip olduğuna dikkat çekti.

Kadın Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanı Özleyiş Topbaş, serginin kadınlara destek olmak amacıyla yapıldığını söyledi. Üreten kadınları desteklemenin başlıca amaçları olduğunu aktaran Özleyiş Topbaş "Bize Mardin'den 'üretiyoruz ama satamıyoruz' demişlerdi. Mardin’le başlayarak bu noktaya geldik. Bu sene mekan değişikliği yaparak Sultanahmet'e taşıdık. Umarın turistik açıdan da olur" dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek serginin açılışı yapıldı. Başkan Topbaş açılıştan sonra sergiyi gezerek stand yetkilileriyle bir süre sohbet etti.

9 İLDEN EL EMEĞİ GÖZNURU ESERLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Sergide Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illerinden el emeği ürünler yer alıyor. Kilim, Çeşitli Örtüler, gıda gibi branşların yanı sıra Ebru, Takı Tasarımı, Ahşap Boyama, El Nakışı ve Filografi (Çivilerin arasından tellerin geçirilmesi ile objelere estetik bir görünüm kazandırılması) gibi branşlar da sergide yer alıyor. Sergi 17 Haziran 2012 Pazar gününe kadar, Sultanahmet Meydanı’nda açık olan sergi, 10.00 – 20.00 saatleri arasında gezilebilir.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Haber Resim Galeri
 

Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta