ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:9996
“II. Uluslararası Evde Sağlık Hizmetleri Kongresi” Antalya’da yapıldı
22.03.2012 16:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Ayda 3 bin aileye ulaşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi,
kongreye damgasını vurdu.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Üniversiteler, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Özel Sektör Kuruluşlarının katıldığı “II. Uluslararası Evde Sağlık Hizmetleri Kongresi”, 14-18 Mart 2012 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti.

Kongre süresince “Sağlık Sistemimizde Evde Bakım” teması ve evde bakımı ilgilendiren konular tartışıldı. 300’e yakın akademisyen, bürokrat, sivil toplum temsilcisi evde bakım hizmet sunumunda yeralan sağlık ve sosyal profesyoneller katılımda bulundu.

Kongreye Yerel Yönetimler nezdinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve İBB Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü katıldı.

Kongre’de, İBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Muzaffer Saraç İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü hizmetlerle ilgili “Uzun Süreli Bakımda Darülaceze Uygulamaları” başlıklı bir sunum yaptı.

Dr. Saraç: “Ayda 3 bin ailenin kapısını çalıyoruz”
Kongrede yaptığı konuşmada, yaşlı bakımı kapsamında Evde Sağlık Hizmetleri’nin önemine değinen Dr. Muzaffer Saraç, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleri ile koordinasyon içerisinde İstanbul’da yaşayan sosyal ve ekonomik yönden dezavantajlı vatandaşlara yönelik sağlık ve sosyal hizmetleri takdirle karşılanmaktadır. İstanbul halkının refahına yönelik yürüttüğümüz diğer hizmetlerimizin yanısıra; İstanbul’da yaşayan 65 yaş üzeri vatandaşlara, Darülaceze, Sağlık ve Hıfzıssıhha, Özürlüler ve Sosyal Hizmetler Müdürlükleri aracılığıyla hizmet verilmektedir” dedi.

Kendine yetebilen yaşlılarımız için oluşturulan Yaşam Evleri’nin, Türkiye’deki Yaşlı Bakım Modelleri açısından örnek bir uygulama olduğu hususuna değinen Dr. Saraç; yaşlı nüfusun özellikle sosyolojik ve sağlık verilerinin incelenmesi, beklentilerinin tespit edilmesi gerektiği ve Darülaceze hizmetleri kapsamında bu tip akademik çalışmaların yapıldığını belirtti.

Ayrıca, sadece kurumsal bakım üretilmediğini ve saha çalışmaları da yapılarak, Büyükşehir ekiplerinin ayda ortalama 3 bin kişinin kapısını çalarak bu kişilere ulaştıklarını ifade etti.

Kongreye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi damgasını vurdu!..
2001 yılından itibaren İstanbullular’a sunduğu Evde Sağlık Hizmeti ile Türkiye ve Dünya’da güçlü bir model olarak gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, kongreye iştirak eden katılımcılar arasında ön plana çıkan kurum oldu. Kongrede oluşturulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait stand ilgi odağı oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü’nce yürütülen “Evde Sağlık Hizmetleri Projesi”, 11 yıldır İstanbullular’a evde tedavi ve bakım hizmeti sunuyor.

Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında evde bakım hastalarına;
• Doktor Muayenesi,
• Doktor Kontrolü-Ziyareti,
• Hemşirelik Bakımı,
• Hemşirelik Takibi,
• Fizyoterapi,
• Psikolojik Danışmanlık,
• Kişisel Bakım,
• Hane Temizliği,
• Hasta Nakli,
• Hastanede Tedavi Hizmeti,
• Hastanede Refakat Hizmeti sağlanmaktadır.

İBB Evde Sağlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Haber Resim Galeri
 

Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta