ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:1895
Şehir Hatları kış tarifesine geçti
20.09.2011 10:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Şehir Hatları, 19 Eylül Pazartesi günü kış tarifesine geçti. Yeni öğretim yılının ilk günüyle başlayan Şehir Hatları’nın Kış Tarifesi, 19 Eylül 2011 – 2 Haziran 2012 tarihleri arasında geçerli olacak.

Yeni eğitim-öğretim yılının ilk günü olan 19 Eylül Pazartesi’den itibaren Şehir Hatları‘2011 Kış Tarifesi’ne geçti.

Kış aylarında olumsuz hava koşullarının da etkisiyle artan trafik yoğunluğunda deniz ulaşımı iki yaka arasında seyahat eden İstanbulluları için önemli bir alternatif olacak. Yaz sezonu ile yeniden başlayan Bostancı-Adalar vapur seferleri kış sezonuna göre düzenlendi. Şehir Hatları yolcu taleplerindeki artışa göre yoğunluğa bağlı olarak bazı hatlarda ek sefer uygulaması yapacak.

Eminönü-Kadıköy, Karaköy-Kadıköy, Üsküdar-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Kabataş-Adalar ve Üsküdar-Eyüp gibi hatlarda haftanın 7 günü aralıksız seferler düzenleyen Şehir Hatları, 2011 Kış tarifesi boyunca Bostancı-Adalar ve Beşiktaş-Üsküdar seferlerini düzenli olarak sürdürecek.Yeni tarife de Bostancı-Adalar hattında haftanın her günü 5 gidiş, 5 dönüş şeklinde karşılıklı vapur seferleri yapılmaya devam edilecek.

Anadolu Kavağı-Eminönü seferleri, Paralel Boğaz Hattı’yla entegre edilerek; Anadolu Kavağı-Rumeli Kavağı-Sarıyer-İstinye-Emirgan-Beşiktaş-Kabataş-Eminönü hattında hizmet vermeye devam edecek. Boğaz hattı yolcuları Sarıyer İskelesi’nde ücretsiz aktarma yapabilecek. 

Boğaz seferleri sabah saatlerinde 07.05’te Sarıyer-İstinye-Emirgan-Beşiktaş-Kabataş-Eminönü, 07.30’da Beykoz-Paşabahçe-Kanlıca-A.Hisarı-Üsküdar, akşam saatlerinde ise 18.20’de Kabataş-Beşiktaş-Ortaköy-Emirgan-İstinye-Sarıyer, 18.30’da Üsküdar-A.Hisarı-Kanlıca-Paşabahçe-Beykoz şeklinde yapılacak.


Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği uzun ve kısa boğaz turları kış tarifesinde her gün düzenleniyor. Eminönü’ den 14:30, Üsküdar’ dan 14:50’ de yapılan Kısa Boğaz Turu seferleri 9 Kasım 2011-1 Nisan 2012 tarihleri arasında sadece Pazar ve tatil günleri gerçekleştirilecek.

2011 Kış Tarifesiyle ilgili ayrıntılı bilgiye, 444 1851 nolu Şehir Hatları Çağrı Merkezi’nden, iskelelerde bulunan tarife kitapçıklarından ve www.sehirhatlari.com.tr web adresinden ulaşılabiliyor.

Bilgi ve İletişim İçin:

Şehir Hatları Basın Halkla İlişkiler Şefliği
0 212 313 80 83/84

Şehir Hatları Hakkında

Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan Şehir Hatları, İstanbul’da 160 yıldır kent içi deniz ulaşımını sağlamaktadır. Şehir Hatları 34 yolcu vapuru ile Boğaziçi, Haliç ve Adalar’a yolcu taşımacılığını yürütmektedir.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta