ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:31653
Trafik Haftası büyük coşkuyla kutlandı
13.05.2011 09:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bir dizi etkinlikle 7-15 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası için, Trafik Eğitim Parkı'nda düzenlenen trafik panayırı büyük ilgi gördü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü ile TüvTurk’ün işbirliğiyle Trafik Haftası kapsamında düzenlenen panayır büyük ilgi gördü. 11 Mayıs 2011 tarihinde Trafik Müdürlüğü’ne bağlı Topkapı Trafik Eğitim Parkı’nda düzenlenen panayıra, yaklaşık 1500 ilköğretim öğrencisi katıldı.

Trafik panayırına katılan Galatasaraylı Arda Turan, Beşiktaşlı Muhammet Demirci ve Fenerbahçe’nin altyapı oyuncularından Doğukan ve Serhat, çocuklara trafik ile ilgi mesajlar verdi. Çocukların büyük ilgisiyle karşılaşan futbolcular; alkolün sürücüler üzerindeki etkisini göstermek üzere tasarlanan Sarhoş Gözlüğü’nü takarak, hazırlanan kaleye şut denemesi yaptılar. Gözlüğün etkisiyle futbolcular kaleyi tutturmakta zorlandı.Trafik Müdürü M.Necip ERTAŞ, çocukların trafik bilinci kazanmasına katkıda bulundukları için futbolculara birer plaket takdim etti. 
  
Topkapı Kültür Parkı amfisinde başlayan programın moderatörlüğünü Özgür Özgülgün yaptı.  Çeşitli gösterilerle eğlenceli vakit geçiren çocuklar, jonglör ve sihirbaz şovundan sonra Mehter takımının performansını izlediler.
 
Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin bir bölümünü oluşturan Can Dostları Hareketi’ne dâhil olan ilköğretim okulu öğrencileri “ Trafikte her an sorumlu davran” yazılı pankartı açarak büyük-küçük herkese mesaj verdi.Amfine düzenlenen programın ardından çocuklara İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından öğle yemeği olarak kumanya ve meyve suyu verildi. TüvTurk’te çocuklara çikolata, pamuk şekeri ve kâğıt helva dağıttı. Öğlen yemeğinin ardından çocuklar kendileri için hazırlanan şişme oyuncaklarda gönüllerince oynayıp eğlendiler.

Panayır Programı sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediye seti çocuklara armağan edildi.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta