ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:5650
Başkan Topbaş’tan Süryani Lidere taziye ziyareti
13.02.2011 20:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Başkan Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, abisi vefat eden İstanbul Ankara Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Lideri Yusuf Çetin’e taziye ziyaretinde bulundu.

İstanbul Ankara Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Lideri ve Patrik Vekili Yusuf Çetin’in abisi İbrahim Çetin İsveç’te vefat etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşu, Yusuf Çetin’e taziye ziyaretinde bulundu.

Tarlabaşı Meryem Ana Süryani Kilisesi’nde gerçekleşen ziyarette Başkan Topbaş’ın Danışmanı Nadya Taşel ile Süryani Cemaati’nin ileri gelenleri ve kardeş kiliselerin üst düzey temsilcileri de yer aldı.

Ziyarette Yusuf Çetin’e taziyelerini bildiren Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da farklı dinlerden, kültürlerden ve ırklardan insanları yüzyıllardır barış ve kardeşlik içinde yaşadığına dikkat çekti. Topbaş, “Acılı günlerde de birlik ve beraberliğimizi muhafaza ediyoruz. Yıllardır bir arada yaşadık ve kardeşliğimiz daim” dedi.
 
İstanbul Ankara Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Lideri ve Patrik Vekili Yusuf Çetin de ziyaretten çok mütehassıs olduğunu belirterek, “Sayın Başkanım, her zaman olduğu gibi acılı günümüzde bizi unutmadınız. İstanbul’un başkanı Kadir Topbaş, aynı zamanda hepimizin manevi babasıdır” diye konuştu. Ziyarette bulunan Aziz Babuşçu ile diğer dinlerin ve cemaatlerin temsilcileri de Yusuf Çetin’e taziyelerini bildirdi.

Yusuf Çetin 14 Şubat 2011 Pazartesi günü abisi İbrahim Çetin’in cenazesine katılmak üzere İsveç’e hareket edecek. İbrahim Çetin’in cenazesi İsveç’in Örebro şehrinde düzenlenecek cenaze merasiminin ardından aynı şehirde toprağa verilecek.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta