ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:22160
Topkapı Trafik Eğitim Parkı törenle açılıyor
05.05.2010 13:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından trafik konusunda çocukları eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla yapılan Topkapı Trafik Eğitim Parkı’nın resmi açılış töreni Başkan Kadir Topbaş’ın katılımı ile yapılacak.


Topkapı Şehir Parkı içerisinde toplam 6.500 metrekare alana inşa edilen Trafik Eğitim Parkı, idari bina, modern sınıflar, hastane, okul, konukevi, garaj, gözetleme kulesi, alışveriş merkezi gibi küçük yapıların yer aldığı minyatür bir şehir planına sahip. Yatay ve düşey trafik işaretleri, sinyalize kavşaklar, yaya geçitleri ve üst geçitleri içermekle birlikte tüm özürlü gruplarının kullanımına da uygun.

Trafik Eğitim Parkı, inşaat, elektrik, mekanik ve peyzaj işleri 2007 yılı başında tamamlanarak hizmete sunuldu. Park, trafik alanı 1.417.000 TL ve 2009 yılında tamamlanan gözlem kulesi 90.000 TL olmak üzere toplam 1.507.000 TL’ye mal oldu.

Trafik Müdürlüğü tarafından Trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde bilinçli yeni nesiller yetiştirmek üzere 9 –14 yaş grubu ilköğretim öğrencilerine trafik eğitimi veriliyor. Trafik Eğitim Parkı ve iki adet gezici trafik eğitim otobüsü ile yılda yaklaşık toplam 200.000 öğrenciye ulaşılacak.

Parkın ortasında yer alan Gözlem Kulesi, Trafik Eğitim Parkı’nın beyni niteliğinde. Park’taki ses sistemi ve kameralar kuleden kontrol ediliyor. Ayrıca parka eğitim almak için gelen öğrenciler gitmeleri gereken yerlere kule aracılığı ile yönlendiriliyor.

İlköğretim okullarının 3, 4 ve 5. sınıflarından maksimum 100 öğrenciye aynı anda trafik eğitimi verilebilecek olan Trafik Pakı’nda eğitim süresi, gelen öğrenci sayısına göre değişmekle beraber yaklaşık iki saat. Eğitim sonrasında gelen her sınıf, katılım sertifikası alıyor.

Avrupa ve Anadolu yakasına hizmet verecek şekilde 2 adet otobüs, mobil trafik eğitim çalışmaları için kullanılmak üzere modern derslik haline getirildi. Bu mobil trafik eğitim otobüsleri ile Trafik Parkı’na uzak olan ve ulaşım zorluğundan gelemeyen ilköğretim okullarına gidilerek görevli trafik eğitmeni ve trafik polisi ile interaktif trafik eğitimi verilmekte.

Tarih: 7 Mayıs 2010, Cuma
Saat:  14.30
Yer:   Topkapı Kültür Parkı -TOPKAPI

 Reklam / Hizmet Duyurusu


Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
İSKİ E-ŞUBE
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
2015 İzci Kampı başlıyor
 
11.Yıl İBB Yatırımları
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
Şehir Tiyatroları
 
E-Bülten Arşivi
 
2015 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Güvenli İnternet Hizmetleri
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta