ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:10542
Dünyanın en iyi masa tenisçileri İstanbul’da
07.11.2009 14:15:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Avrupa ve Asya’nın en iyi masa tenisi oyuncuları, 10-11 Kasım 2009 tarihlerinde Fatih Spor Kompleksi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Avrupa-Asya Masa Tenisi Kupası’nda şampiyon olabilmek için mücadele edecekler.

Avrupa-Asya Masa Tenisi Kupasının tanıtımı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Belediye Spor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ( TMTF ) Asbaşkanı Harun Karaca, Avrupa Masa Tenisi Federasyonu ( ETTU ) başkanı Stefano Bossi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürü Hüseyin Öztürk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı ile Spor A.Ş. Genel Müdürü Alpaslan Ertekin’in katıldığı bir basın toplantısı ile gerçekleştirildi.  

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ( TMTF ) Asbaşkanı Harun Karaca basın toplantısında yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu işbirliği ile böyle büyük ve önemli bir organizasyona evsahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar masa tenisi sporunun birkaç yıldan beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde yürüdüğünü belirterek katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini belirtti. Avrupa Masa Tenisi Federasyonu ( ETTU ) başkanı Stefano Bossi bu şampiyona yıllar önce planlamaya başladıklarını ancak Pekin 2008 olimpiyatlarından sonra kesinleştiğini belirterek şampiyonanın bundan sonra dünyanın önemli spor organizasyonlarından biri haline geleceğine inandığını belirtti. Bossi, bu şampiyonada izlenecek dünya starlarının buzdağının görünen yüzü olduğunu ancak bunun arkasında genç yeteneklerin yetiştirilmesinin hedeflendiğini ifade etti. İstanbul Belediye Spor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ böylesine büyük ve önemli bir organizasyona evsahipliği yapmanın onurunu yaşadıklarını ifade ederek büyükşehir olarak son yıllarda yapılan tesislerle İstanbul’a aynı zamanda hem müsabaka hem de antreman yapılabilecek büyük tesisler kazandırmanın mutluluğu içinde olduklarını belirtti. Gümüşdağ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Fatih Spor Kompleksi, Cebeci Spor Kompleksi ve Silivrikapı Buzpateni Salonu’nun yakın tarihte Türk sporunun hizmetine açılacağı müjdesini verdi. Gümüşdağ, bu organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ederken tüm sporculara başarılar dileyerek tüm sporseverleri turnuvaya davet etti.

Asya Masa Tenis Birliği ile Avrupa Masa Tenis Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Masa Tenisi Şubesi koordinasyonundaki Avrupa-Asya Masa Tenisi Kupası 2 ayaktan oluşuyor. İkinci ayağı İstanbul'da yapılacak organizasyonun ilk ayağı 25-26 Ağustos’ta Pekin’de yapılmıştı. Kupanın İstanbul ayağı tanıtımı Boğaziçi Köprüsü üzerinde Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Liu Guoliang ile Avusturyalı Dünya Şampiyonu Werner Schlager’in karşı karşıya geldiği bir maçla yapılmıştı.

Avrupa ve Asya takımlarının 2 gün boyunca yarışacağı turnuvada, günde 6 maç yapılacak. Galiplerin her iki ayaktaki dereceleri hesaplanarak belirleneceği turnuvada, 76 bin euro para ödülü verilecek.

Her iki kıtanın en iyi sporcularını bir araya getiren turnuvaya, Olimpiyatlarda gümüş madalya kazanmış ve son dünya şampiyonu Çinli Wang HAO, dünya sıralamasında 4. durumda ve 3 kez Avrupa Şampiyonu olmuş Alman Tim BOLL ile son Avrupa Şampiyonu Danimarkalı Micheal Maze katılacak.
Avrupa takımı Tim BOLL, Vladimir SAMSANOV, Kalinikos KREANGA, Micheal MAZE, Werner SCHLANGER, Milli Sporcumuz Gençay MENGE’ den; Asya takımı ise, Hoa WANG, Se Hyuk JOE, Chih Yuan CHUANG, Ching LI, Ning NAO oluşmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan ve yakında hizmete açılacak olan Spor A.Ş. himayesindeki Fatih Spor Kompleksi de bir kez daha uluslar arası bir organizasyona ev sahipliği yaparak sporseverlere kapılarını açacak.

Eurosport’un 2 gün boyunca canlı yayınlayacağı organizasyonun programı ise şu şekildedir:Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta