ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:42595
Hıfzıssıhha Laboratuarlarına dünya standardı
27.08.2009 12:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hıfzıssıhha Laboratuarı, elde ettiği tahlil sonuçlarının tüm dünyada geçerli olabilmesi için gerekli olan parametreleri yerine getirerek akreditasyon sürecini tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü laboratuarı, TÜRKAK’a (Türk Akreditasyon Kurumu) yaptığı akreditasyon başvurusunun ardından geçirdiği denetim ve standardizasyon sürecini başarıyla tamamlayarak TS EN ISO / IEC 17025 standartlarında akreditasyonunu gerçekleştirdi. Akreditasyon çalışmalarında 17 parametrede standartları yakalayan Hıfzıssıhha Laboratuarındaki test ve analizlerde elde edilen sonuçlar artık tüm dünyada da geçerli olacak.

Tübitak’tan danışmanlık hizmeti alındı

TÜBİTAK – MAM’dan alınan danışmanlık hizmeti çerçevesinde 30 Haziran’da tamamlanan akreditasyon çalışmaları sonucu TÜRKAK’tan alınan akreditasyon sertifikasının geçerlilik süresi ise 2013 yılına kadar devam edecek. Her türlü gıda, su v.b. ürünün fiziksel, fizikokimyasal, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerinin yapıldığı Hıfzıssıhha laboratuarı 1952 yılından bu yana İstanbullulara hizmet veriyor.

Yarım Asırlık Tesis, Başkan Topbaş’ın talimatıyla modernize edildi

İstanbul Unkapanı’nda 1952 yılında dönemin Hıfzıssıhha Enstitüsü’ne bağlı olarak kurulan Hıfzıssıhha Laboratuarı, yarım asrı aşkın bir süredir İstanbullulara hizmet veriyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın 2004 yılında göreve geldikten sonra verdiği talimat doğrultusunda yeniden modernize edilen Hıfzıssıhha Laboratuarı, akreditasyonunun gerçekleşmesiyle de dünya standartlarını yakalamış oldu. 

Akreditasyon için daha fazla bilgiye;

http://www.turkak.org.tr/pdf/AB0280T.pdf linkinden ulaşabilirsiniz.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta