ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:3114
Sosyal sorumluk projeleri hızla devam ediyor
16.03.2009 14:20:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın çizdiği vizyonla başlatılan Alım Garantili Mevsimlik Çiçek Yetiştiriciliği Projesi kapsamında; İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin organizasyonuyla Çatalca’da köylülere yönelik olarak verilen eğitim tamamlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından İstanbul ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve köylülerimizin de kalkınmalarına ve aile ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan ve İstanbul Büyükşehir Belediye İştirak şirketi İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin yürüttüğü Alım Garantili Mevsimlik Çiçek Yetiştiriciliği Projesi ile şirket; köylülerimizin kendi arazilerinde çiçek yetiştirmelerini sağlayıp bu çiçekleri almayı taahhüt ediyor. Fideler ve gerekli ekipmanları İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. tarafından karşılanacak olan proje kapsamında köylülerimiz, hiçbir ücret ödemeden 2 ay boyunca emek verip yetiştirdikleri çiçekleri İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ’ye satacaklar.

Projenin ilk aşaması olan köylülerin eğitimi; İstanbul Büyükşehir Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü ve İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin teknik  uzmanlarının vermiş olduğu seminerle başladı. Çatalca Kültür Merkezi’nde 36 Mevsimlik çiçek üreticisi köylünün katıldığı eğitimde mevsimlik çiçeklerin üretimi, bakımı, yetiştirilmesi konularında bilgi verildi. Tohum, viyol, torf, gübre gibi kullanılan metaryaller; tohumun sağlanması, gübreleme, sulama,  sera yapım, fidelerin şaşırtılması teknikleri öğretildi. Ayrıca Vapur Dumanı, Kadife, Begonya, Cam Güzeli, Ateş Çiçeği, Tilki Kuyruğu, Yıldız Çiçeği, Petunya, Sakız Sardunya, Gazania, Aslanağzı, Horoz İbiği gibi çiçek türleri hakkında bilgi verildi. 

İstanbul’un Şile, Çatalca, Silivri ilçelerinde başlayan proje İzmir’in Bayındır ilçesindeki köylüler de dahil edilerek genişletildi. Proje kapsamında her köylünün yaklaşık  30.000  adet çiçek yetiştirmesi hedefleniyor. İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş., köylülerimizin yetiştirdiği bu çiçekleri alarak hem İstanbul’u güzelleştirecek hem de köylülerimize gelir kazandıracak. Eğitime katılan her köylünün büyük bir dikkatle eğitimi takip ettiği ve sordukları sorularla mevsimlik çiçek yetiştirme projesine büyük bir istekle katıldıkları görüldü. Eğitim sonunda sertifikalarını alan köylülerimiz hatıra fotoğrafı çektirdiler.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta