ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:46922
Özel Halk Otobüsleri’nin sorunları masaya yatırıldı
12.02.2009 18:35:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün Edirnekapı’daki hizmet binasında yapılan toplantıda, Özel Halk Otobüsleri’nin sorunları ve çözüm yollarına ilişkin konular tartışıldı.

Hızla gelişen ve büyük bir metropol haline gelen İstanbul’da toplu ulaşım ihtiyaçlarına yönelik çözümler üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalara gerektiğinde sivil toplum örgütlerini ve ilgili esnaf odalarını da dâhil ederek faaliyetlerine devam eden Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, farklı çevrelerin görüşlerini alarak özenli bir çalışma yürütüyor. Müdürlük , planlamalarında ve projelerinde tek yönlü değil, esnafında görüşü ve hassasiyetleri dikkate alarak çok yönlü ve geniş açılımlı planlamalar yapıyor. 

Özel halk otobüslerinin sorunları ve çözüm yollarıyla ilgili yapılan çalışmalarda ilgili esnaf odaları ve temsilcilerinin de görüşlerini almak ve bu konuda çözüm önerilerini değerlendirmek için yetkili kişilerin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıların çok faydalı olması ve fikir alışverişinin gerekliliği üzerine bu tür toplantıların tekrar yapılması kararlaştırıldı.

 Toplantıya; Ulaşımdan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer HACIMUSTAFAOĞLU, Genel Sekreter Yardımcısı Sabri DERELİ, İBB Hukuk Müşaviri Ali KARAASLAN, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ali ARSLAN, Boğaziçi İmar Müdürü Yakup DEMİRHAN, ile Özel Halk Otobüsü Temsilcileri; ÖHO Oda Başkanı İsmail YÜKSEL, Halk Ulaş AŞ Başkanı Mehmet ALTINTAŞ, Mavi Marmara Başkanı Yıldırım YILMAZ, İstanbul Ulaş AŞ Başkanı Şirin VARIŞLI, Özulaş AŞ Başkanı Göksel OVACIK, Öztaş AŞ Başkanı Kamil AKBABA katıldılar.

Toplu ulaşım çalışmalarında, esnafın ve temsilcilerinin görüşlerini de dahil etmenin, hem çalışmaların seyri açısından başarı sağlamakta, hem de bu faaliyeti yerine getiren esnafın memnuniyetini arttırmaktadır.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta