ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:1352
İstanbul trafiği cepten sonra televizyonda…
21.01.2009 13:35:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Şehrin 270 noktasından aldığı kamera görüntülerini web sitemiz üzerinden yayınlayan ve cep telefonlarına kadar taşıyan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Kablo TV ve Digiturk’ten yayın yapan ‘Trafik Kanalı’nı devreye aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehrin 270 noktasındaki kameralardan aldığı görüntülerini Kablo TV ve Digiturk’ten yayınlayan ‘İBB Trafik Kanalı’nı devreye aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi de konuyla ilgili raporları onayladı. Web sitemiz üzerinden yayınlanan ve İstanbulluların cep telefonuna kadar taşınan canlı ve anlık kamera görüntüleri, şimdi de televizyon yayınıyla trafiğe çıkacak vatandaşları rahatlatacak.
 
Vatandaşların trafiğe çıkmadan önce gidecekleri yolun durumunu görmelerini sağlayan “Trafik Kanalı”, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 270 ayrı noktada bulunan trafik kameralarından alınan canlı ve anlık görüntüleri yayınlıyor. Kablo TV ve Diğiturk’te test yayınına başlayan kanal sayesinde vatandaşlar kent trafiğinin anlık durumunu görerek trafiğe çıkacak. Kablo TV ve Digiturk kullanıcıları bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanacak.

Proje kapsamındaki test yayının ardından trafik yoğunluk haritası ile yol ve hava durumu ile ilgili bilgilendirici altyazılar anlık olarak geçilecek. Ayrıca, altyazılar kullanılarak İstanbulluların kentte meydana gelen trafiği etkileyen olaylardan anlık haberdar olması sağlanacak. Projenin ileri safhalarında İSKİ, İGDAŞ, BEDAŞ, AYEDAŞ ve Yol Bakım Müdürlüklerinden alınacak elektrik, su ve doğalgaz kesinti bilgileri ile çalışma yapılan yolların durumları kanaldan anından yayınlanacak.

Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi, şehir geneline yayılmış trafiği canlı izleyen 270 adet kamera ve 278 adet radarlı trafik ölçüm dedektörleriyle İstanbul trafiğini kontrol altında tutuyor. Trafik kameralardan alman görüntüler ve trafik ölçüm dedektörlerden gelen veriler bu merkezde toplanıyor. Buradan kent genelindeki trafik durumu anlık olarak izlenebiliyor.

Trafik Kontrol Merkezi’nden isteyen radyo ve tv kanallarına trafik bilgi ve görüntüleri de aktarılarak vatandaşların her an trafik hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanıyor. Ayrıca bu verilerle oluşturulan trafik yoğunluk haritası, seyahat süresi ve tüm görüntüler web sitemizden (tkm.ibb.gov.tr) ücretsiz olarak takip edilebiliyor. 4444154 numaralı çağrı merkezinden de isteyen herkes 7 gün 24 saat yol durumunu ücretsiz olarak öğrenebiliyor.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta