ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:10527
Eyüp Osmanlı Parkı ve Sosyal Tesis ile daha güzel…
01.12.2008 18:25:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Eyüp Osmanlı Park ve Osmanlı Park Sosyal Tesisleri’ni açan Başkan Topbaş, “Bir kültür vadisine dönüştürdüğümüz Haliç’e Leonardo da Vinci’nin projesini çizdiği ‘Yaya Geçiş Köprüsü’nü inşa edeceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Eyüp’te Haliç sahilinde düzenlediği Osmanlı Parkı ile inşa ettiği Sosyal Tesis Başkan Kadir Topbaş ve Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç tarafından hizmete alındı. Törende İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çok sayıda bürokratı da hazır bulundu.

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, Başbakan Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde tam anlamıyla temizlenen Haliç’in artık yaşayanlara ve ziyaret edenlere mutluluk veren bir gezi ve kültür vadisi haline dönüştüğünü belirterek, “Geleneksel kültürümüzden ve kültürel mirastan önemli izler taşıyan Haliç’i yatırımlarla kültür-sanat ve aktivite vadisine dönüştürüyoruz. Burada daha önce bakımsız kalan Osmanlı Parkı’nı her şeyi ile yeniledik ve içine güzel bir sosyal tesis inşa ettik. Yeşil alanlarıyla, havuzlarıyla ve güvenliğiyle bu bölge 24 saat yaşanacak bir mekan oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle İstanbul turizmini geliştirecek alanları arttırıyoruz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesislerinin her yıl 7 milyonun üzerinde insanı ağırladığına dikkat çeken Başkan Topbaş, göreve geldiklerinde sahillerin ve parkların işgal edilmiş olduğunu hatırlattı. Çok önemli bir mücadeleyle şehrin bütün sahillerini ve parklarını İstanbullulara açtıklarını anlatan Kadir Topbaş, Eyüp sınırları içindeki Alibeyköy Deresi’ni de ıslah ederek bölgeyi sellerden tamamen kurtardıklarını belirtti. Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bize çok onurlu bir görev verdiği için halkımıza teşekkür ediyorum. Hizmet bizim aşkımız. Bu aşkla vatandaşlarımızın parasını en iyi şekilde değerlendirdik, çok önemli yatırımlara imza attık. Çok iş yaptık. Vaktimiz olmadığı için yapıklarımızı anlatmaya fırsat bulamadık. Tarlada izi olanın ekinde yüzü olur. Yerel seçimler öncesinde vatandaşlarımızın önüne alnımız açık olarak çıkıyoruz.”

2009’da İstanbul’da düzenlenecek Dünya Su Forumu’nu Haliç’teki Sütlüce Kültür Merkezi’nde yapacaklarını ve yurtdışından bu forum için 20 bin kişinin geleceğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Bir kültür vadisine dönüştürdüğümüz Haliç’e Leonardo da Vinci’nin projesini çizdiği ‘Yaya Geçiş Köprüsü’nü inşa ederek bu bölgeyi dünya turizmine açacağız. Yurt içinden ve dışından binlerce insan projesi çok tarihi olan bu köprüyü görmeye gelecek” dedi.

Törende konuşan Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç de Eyüp’ün merkezindeki top sahasını Osmanlı Parkı’nın yanındaki alana almak için Büyükşehir Belediyesi ile bir proje üzerinde çalıştıklarını açıklayarak, “Eyüp Sultan bölgesindeki top sahasını da altında yeraltı otoparkı bulunan yeşil alan yaparak halkımıza açacağız” diye konuştu. Törende konuşmaların ardından Başkan Topbaş, Ahmet Genç ve beraberindekiler kurdele keserek Eyüp Osmanlı Park ve Osmanlı Park Sosyal Tesisleri’nin açılışını gerçekleştirdiler.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta