ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:31558
Avcılar Denizköşkler Sosyal Tesisi İstanbulluların hizmetinde…
26.08.2008 16:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avcılar’da 2 milyon YTL harcayarak mezbelelik görüntüsünden kurtardığı alanda 15. sosyal tesisini açtı. Törende konuşan Başkan Topbaş, “Buralar demokrasi alanları. Sosyal kaynaşmanın, dayanışmanın ve sosyal barışın yolu buralardan geçer” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Avcılar’da Türk mimari formunda inşa ettiği Deniz Köşkler Sosyal Tesisi Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı. Törende AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümaşdağ, ilçe-belde belediye başkanları ile Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ve vatandaşlar da yer aldı.

“Halkımız sorunları nasıl çözdüğümüzü yaşayarak görüyor”

Tesisin açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geride bırakılan 4.5 yılda İstanbul’da çok şeylerin değiştiğini belirterek, “Bugün çok farklı, dünkü İstanbul artık yok. Yılsonunda İstanbul’a yapmış olduğumuz yatırımlar toplamı 22.5 milyar YTL’ye ulaşacak. Ulaşımdan altyapıya, sosyal donatı alanlarından, kültür-sanat ve spor aktivitelerine kadar her noktada varız. Nerede bir problem varsa, çözmek için orada biz varız ve halkımız sorunları nasıl çözdüğümüzü, çözmekte olduğumuzu bizzat yaşayarak görüyor” dedi.

“Hizmette parti ayrımı gözetmiyoruz!...”

Bir şehrin medeniyet ölçüsünün insanların o şehri ne kadar çok kullandığının tespitiyle ortaya çıkabileceğini ifade eden Kadir Topbaş, gelişmiş şehirlerde şehrin günlük hareketliğinin nüfusun 3 katı olduğuna dikkat çekerek, “Göreve geldiğimizde 11 milyon olan İstanbul’un günlük hareketliliğini 23 milyona taşıdık. İstanbul’un hareketliliği 40 milyona doğru gidecek. Bu hareketliliğe hem doğru ulaşım akslarıyla hızlı konforlu ulaşım imkanı sunmak için çalışıyoruz. Hem de şehri dolu dolu kullanabilmelerini sağlıyoruz. İstanbul’un sorunlarını onurla ve gururla çözüyoruz. Avcılar’a hizmet ederken belediye başkanı bir başka partiden demeden çalışıyoruz. Bize tavır koymayan herkesle çalışırız. Halkımıza hizmet bizim en önemli ve asli görevimizdir. Amacımız doğru hizmetler yaparak güzel izler bırakmak” diye konuştu.

“Sosyal tesisler demokrasi alanlarıdır…”

Daha önce kurumların üst düzey yöneticilerine özel yerler olarak anlaşılan sosyal tesislerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde halka açıldığını hatırlatan Başkan Topbaş, şu anda 15 sosyal tesisle İstanbullulara hizmet verdiklerini ve yılsonuna kadar 3 sosyal tesisin daha açılışını yapacaklarını kaydetti. Başkan Topbaş, “Bu tesislerin amacı halkımızı bir araya getirmek, kaynaştırmak. Yerel yönetimlerin bir görevi de halkın bir araya geleceği ortak mekanlar oluşturmaktır. Çünkü buralar demokrasi alanları, farklı kesimlerden insanlar buralarda bir araya gelerek birbirine tanıyacak, hoşgörü gösterecek. Sosyal kaynaşmanın, dayanışmanın ve sosyal barışın yolu buralardan geçer” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesislerinden 2007 yılında 7 milyon insan istifade ettiğini ve bu yıl sonuna kadar da 8 milyon insana hizmet verileceğini anlatan Topbaş, tesis hakkında şu bilgileri verdi; “Avcılar’da 1500 metrekarelik alanda kurulan Denizköşkler Sosyal Tesisi 370 kişi kapasiteli. Tesise 1 milyon YTL, çevre düzenlemesine de 1 milyon YTL harcandı. İkinci etapta bin kişilik düğün salonu ve 2 bin kişilik anfi tiyatro ile 35 bin metrekarelik bir yeşil alan düzenlenmiş olacak. Burası tam bir kültür, sanat, dinlenme ve aktivite merkezi oluyor. Bunlar hep insanlarımızın kaliteli yaşaması için…”

Büyükşehir’den Avcılar’a çok önemli yatırımlar…

Törende konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı noktalarda engellemelerle karşılaşmasına rağmen çok ciddi çevre ve sosyal donatı alanı yatırımları yaptığını belirterek, “Avcılar’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çok daha fazla hizmet alması gerektiğini düşünüyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde Avcılar’ın her noktasının bu hizmet kalitesine kavuşmasını arzu ediyoruz” dedi.

Başkan Kadir Topbaş’a Avcılar’a yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür eden İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ise, “30 yıldır Avcılar’da oturan bir kardeşinizim. Sayın Başkan mezbelelik görüntüsündeki bu güzel doğa parçasını ve metrobüsü Avcılar’a kazandırdı. Ayrıca Avcılar’daki okullara yaptığı kapalı spor salonları, özürlüler merkezi için de kendisine teşekkür ediyoruz. Tabi Avcılarımız çok daha güzel hizmetleri hak ediyor. İnşallah önümüzdeki yerel seçim sürecinde Avcılar halkı ile birlikte bunu elele başaracağız” şeklinde konuştu. Törende konuşmaların ardından Başkan Topbaş ve beraberindekiler kurdele keserek tesisin açılışını gerçekleştirdiler.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta