ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:31926
Hasan Doğan Spor Kompleksi ile 120 köy parkı hizmete alındı
19.08.2008 22:05:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartal’da yaptırılan Hasan Doğan Spor Kompleksi ile 120 köye yapılan park ve spor tesislerinin açılışı Başbakan Erdoğan, Bakan Başesgioğlu ve Başkan Topbaş tarafından yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartal’da yaptırılarak bir süre önce vefat eden Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı Hasan Doğan’ın adı verilen spor kompleksi ile 120 köye yapılan park ve spor tesisinin açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı törene Başbakan Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve Futbol Federasyonu Eski Başkanı Hasan Doğan'ın eşi Aysel Doğan ile oğlu Selim Doğan’ın yanı sıra, Vali Muammer Güler, İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, Türkiye Futbol Federasyonu’nun(TFF) Başkanı Mahmut Özgener, FB Kulüp Başkanı Aziz Yılmaz, GS Kulüp Başkanı Adnan Polat ve yöneticileri ile milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Başbakan Erdoğan; “İstanbul’daki spor yatırımlarını Türkiye’ye yaygınlaştıracağız!”

Açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vefat eden TFF Eski Başkanı Hasan Doğan’ın atmak istediği önemli adımlardan birini gerçekleştirdiğini belirterek, “İstanbul Büyükşehir Belediyemiz bu dönem İstanbul’a tam 420 sporla ilgili tesisler kazandırmış durumda. Bunu Türkiye geneline yaygınlaştıracağız. Bu da bizim sporda ne kadar kurumsallaşmaya önem verdiğimizin göstergesi. Bu önemli yatırımlardan dolayı Başkan Kadir Topbaş Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Olimpiyatlardaki eksiklerimizi değerlendireceğiz”

Türk sporcuların olimpiyatlarda istenen dereceleri alamamasına tepki gösteren Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu; “Son dönemlerde bizlere yakışmayan neticelerin çıkması, külahlarımızı önümüze koyarak değerlendirmemiz gerekiyor. 70 milyonlu bir Türkiye ve olimpiyatlarda madalyaları toparlamayan bir anlayış... Başta kendimi sorumlu tutuyorum. Oturup değerlendirme yapacağız. Nerede eksikliğimiz var, bunu değerlendireceğiz. Son günlerde ABD’deki spor anlayışını etüt ettim. Baktım ki spor, üniversitelerde yaygınlaşmış durumda. İlköğretim ve liselerden sonra biz de üniversitelerde sporu yaygınlaştıracağız. Türkiye Futbol Federasyonu yeni kongre yaptı. Hasan Bey’in yardımcısı Mahmut Bey o birliği denecek oyla seçildi. Yönetim aynı, inşallah aynı anlayış tüm Türkiye’de yaygınlaştır. Bu anlamda, başarıya, fair playe inanacağız. Barışı tribünlere getiren ve egemen klan bir ahlakı, hep birlikte yayacağız. Ben buna inanıyorum, temennim budur ki futboldaki bu anlaşışı basket ve yüzmede de yakalayalım. Bakın bir kişi yüzmede 8 altın alıyor. Orda, Phelps çıktıysa bizde de Ahmet- Mehmetler de çıksın. Burada büyük kulüplerimizin temsilcileri var. Hep beraber dayanışma içerisine gireceğiz el ele vereceğiz, bu başarıları hep birlikte yakalayacağız. Nasıl olur olurda başaramayız. Nasıl olur da olimpiyatlarda takım sporlarında olmayız. Öyleyse bunu başaracağız. Tüm belediye başkanlarımıza mesajımız, İstanbul’daki gibi nerde park -bahçe boş alan bulursanız, oraya potalarını koy, gelsin çocuklarımız basket oynasın, spor yapsın.”

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da Hasan Doğan’ın dava adamı ve bir can dostu olduğunu, bütün kimliğiyle kendisini Türk futboluna adadığını belirterek, “Birlik beraberlik, Türk futboluna bıraktığı en büyük mirastı. Yeni TFF Başkanı’nı tebrik ve başarılar diliyorum. Hükümet olarak onları hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bundan sonra da her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Başkan Topbaş; “İstanbul’u spor kompleksleriyle donatıyoruz”

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, her iki açılışın da İstanbullular adına çok önemli yatırımlardan oluştuğuna dikkat çekerek, “Türkiye’yi taşıyan ve dünyaya karşı sorumluluğu olan İstanbul’da ulaşımdan altyapıya, kültürden sanata, sosyal donatı alanlarından spor yatırımlarına kadar her alanda çok önemli çözümler ortaya koyduk. İstanbul’u dünyanın önemli şehirleri arasındaki medeniyet yarışına soktuk. Başbakanımızın belediye başkanlığı döneminde başlattığı açılımla İstanbul’u güzel hizmetlerle geleceğe taşıyoruz. 2008 sonuna vardığımızda İstanbul’da yapmış olduğumuz yatırımlar toplamı 22 milyar YTL’yi bulacak. Bu İstanbul’un sorunlarının çözülmesi ve modern bir şehir haline gelmesi adına atılan önemli adımlardır” diye konuştu.

Sağlıklı bir şehir oluşturabilmek için İstanbul’u spor alanlarıyla donattıklarını ve şehir hayatının hantal yapısı içinde sağlık sorunları yaşayan İstanbulluların spor yapması için her türlü imkanı hazırladıklarını anlatan Başkan Kadir Topbaş, birçok ilçeyi ve okulu spor kompleksi yaptıklarını, sahilleri ve parkları işgallerden kurtararak vatandaşlarımızın huzur içinde dolaşabileceği ve spor yapabileceği alanlara dönüştürdüklerini kaydetti. Spor tesislerinin önemli bir bölümünden vatandaşların ücretsiz yararlanabilmesi için proje başlattıklarının altını çizen Kadir Topbaş, “İstanbul’da görevimiz süresince 425 milyon YTL’lik spor yatırımları yaptık. Bugüne kadar 12 adet çok amaçlı spor kompleksi, 6 adet nizami ölçülerde stat, 10 adet açık spor tesisi, 1 buz pateni pisti, 120 okulun bahçesine kapalı spor salonu ve 120 köye park ile spor tesisi yaptık. Her yıl spor kulüplerine malzeme yardımı yapıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un 208’i milli 4 bin 500 lisanslı sporcusu var. Hedefimiz her yerleşim alanını açık ve kapalı spor salonlarıyla donatmak” şeklinde konuştu.

Oğul Doğan’dan Büyükşehir’e teşekkür…

Hasan Doğan’ın oğlu Selim Doğan da yaptığı kısa konuşmada “Babamın adını böyle bir kaliteli tesisle ölümsüzleştirdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmalar sırasında Hasan Doğan’ın hayat hikayesinin anlatıldığı sine vizyon gösterisi yapıldı. Doğan’ın cenazesinin gösterildiği sırada eşi Aysel ve Emine Erdoğan’ın gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. Törende konuşmaların ardından Çatalca ve Beykoz’un birer köyüne canlı bağlantı yapılarak park ve spor tesislerinin açılışı yapıldı. Ardından da Başbakan Erdoğan, Bakan Başesgioğlu, Başkan Topbaş ve beraberindekiler kurdele keserek Hasan Doğan Spor Kompleksi’nin açılışını gerçekleştirdiler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 46 bin 500 metre karelik alana yaptırılan tesiste, 1500 kişilik seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, 1750 seyirci kapasiteli kapalı spor salonunun yanı sıra, 2 aerobik ile fitness, boks, masa tenisi, güreş, halter, uzak doğu sporları salonları, 2 sporcu eğitim merkezi, kütüphane ve kafeterya bulunuyor. Komplekste ayrıca iki adet revir, her salona ait duş, tuvalet, soyunma ve eğitmen odaları, çok amaçlı özel toplantı salonlarını ile her biri 200 araç kapasiteli toplam 4 katlı otopark de yer alıyor.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta