ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:1372
Büyükşehir’den bir “Kadın ve Aile Sağlığı Görüntüleme Merkezi” daha…
08.03.2008 21:25:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Dünya Kadınlar Günü’nde bir “Kadın ve Aile Sağlığı Görüntüleme Merkezi” daha açan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Sağlıklı Şehirler, Sağlıklı Nesiller projesiyle, İstanbul’u daha sağlıklı hale getirmek istiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2004 yılından bu yana her yıl 360 bin kadına ücretsiz sağlık hizmeti götürdüğü Kadın ve Aile Sağlığı Hizmetleri genişletmeye devam ediyor. İstanbullu bayanlara 30 ‘Kadın ve Aile Sağlığı’ ve 2 ‘Görüntüleme Merkezi’ ile hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, bu ay içinde Mecidiyeköy, Şirinevler ve Kartal’da 3 yeni görüntüleme merkezini daha İstanbulluların hizmetine açtı. Bahçelievler’in Şirinevler semtindeki Kadın ve Aile Sağlığı Görüntüleme Merkezi, Başkan Kadir Topbaş ile Eşi ve KKM Başkanı Özleyiş Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görüntüleme merkezleri dışında, İstanbul’da 30 adet kadın ve aile sağlığı merkeziyle hizmet verdiğini belirterek, bu merkezlerden 2004 yılından bu yana 1 milyon 160 kadının ücretsiz faydalandığını söyledi. Sadece bu yıl 700 bin kadının bu merkezlerden hizmet aldığını kaydeden Başkan Kadir Topbaş, 4 yılda 600 kadına rahim ağzı, 438’ine de meme kanseri ön tanısı konulduğunu kaydetti.

Yıllık maliyeti yaklaşık 40 milyon YTL’ye bulan bu merkezlerin ücretsiz hizmet verdiğine dikkat çeken Kadir Topbaş, kadınların kendilerini ihmal ettiğini ifade ederek, İstanbullu kadınları “Alo 153”ten randevu alarak bu merkezlerden yararlanmaya çağırdı. Merkezlerde sosyal güvencesi olmayan ve hastanelere sevkleri yapılanların masraflarının da karşılandığını vurgulayan Başkan Topbaş, ayrıca hastalara psikolojik danışmanlık hizmeti de verildiğini dile getirdi. Konuşmasında tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Sağlıklı Şehirler, Sağlıklı Nesiller projesiyle, İstanbul’u daha sağlıklı hale getirmek istiyoruz” dedi.

Törende konuşan Başkan Topbaş’ın Eşi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (KKM) Başkanı Özleyiş Topbaş da bu tür merkezlerin sayılarının artmasının kadın sağlığı açısından çok önemli olduğunu söyledi. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ise Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Bahçelievler’de kadınlara armağan edilen görüntüleme merkezi için teşekkür ederek, tüm kadınların Kadınlar Gününü kutladı. Kadın ve aile sağlığı merkezinde kanser tanısı konulan ve tedavisi devam eden meme kanseri hastası Mürüvvet Doğan da hastalığının erken teşhis edildiğini belirterek, herkese bu merkezleri tavsiye ettiğini söyledi.

Konuşmalarından ardından Başkan Kadir Topbaş, Eşi Özleyiş Topbaş, Bahçelievler Belediye Başkanı Develioğlu ve Mürüvvet Doğan kurdele keserek görüntüleme merkezini birlikte hizmete açtılar. Kadir Topbaş, açılış sonrası Eşi Özleyiş Topbaş’a gül vererek Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Merkezi gezerek yetkililerden bilgi alan Başkan Topbaş topuktan kemik yoğunluğu ölçümü yapılan bir kadınla bir süre sohbet etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Görüntülüme’ ve ‘Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri’nde meme ve rahim ağzı taraması, genital enfeksiyon ve kemik erimesi taraması, gebelik ve lohusalık takibi, kalp-damar hastalıkları riski taraması, sağlık eğitimleri, psikolojik danışmanlık ve 0-6 yaş sağlam çocuk takibi yapılıyor.Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta