ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:9975
İstanbul’da sömestre tatilinde ‘servis ücreti’ ödenmeyecek
18.01.2008 19:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul’da bu yılda sömestre tatilinde (15 Gün) Okul servis ücreti ödenmeyecek. UKOME’nin bu yönde aldığı kararı İdare Mahkemesi de onayladı.

Her sömestre tatilinde öğrenci velileri ile servis taşıyıcıları arasında yaşanan sömestre tatilinde ücret ödenip ödenmeyeceğine ilişkin tartışmalar karara bağlandı.UKOME’nin (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi) aldığı kararı İdare Mahkemesi de onayladı.

UKOME, 2006 yılında “Sömestre tatilinde velilerden okul servis ücreti ücret alınmayacağına” ilişkin karar almıştı. Ancak karar için İstanbul Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası iptali istemiyle İstanbul 2. İdare Mahkemesine dava açmıştı.  Mahkeme UKOME’nin kanunun kendisine verdiği yetki çerçevesinde yarıyıl tatilinin ücrete tabi olmadığına ilişkin kararında hukuka ve mevzuata aykırılık olmadığına karar verdi.

Bu yıl ve bundan sonraki eğitim ve öğretim dönemlerinde sömestre tatilinde (15 gün) öğrenci velilerinden ücret alınmayacak. Karara uymayan servis taşıyıcıları hakkında (UKOME) Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı ile servis araçları yönergesine aykırı hareketten yasal işlem yapılacak. Öğrenci velileri ve servis esnası arasında sorun yaşanmamsı için hassasiyet gösterilmesi istendi. Vatandaşlar, herhangi bir sorun karşısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden bilgi alınabilir.

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü
Tel:       0212 453 7978
              0212 453 7993
Faks:     0212 453 78 77
E-Posta: topluulasim@ibb.gov.tr
    Topluulasim1@ibb.gov.trResim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta