ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:2392
Kadıköy-Kabataş motor seferiyle Kadıköy-Taksim artık sadece 20 dakika...
08.01.2007 00:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Kabataş-Kadıköy Hattında 4 Ocak´ta başlayan motor seferleri ile Kadıköy’den Taksim’e yolculuk süresi artık sadece 20 dakika…
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İDO A.Ş., Kabataş–Kadıköy arasında hızlı motor seferleri başlattı. 4 Ocak’tan itibaren başlayacak ve sabah-akşam pik saatlerde yapılacak seferlerle, Taksim–Kadıköy arasındaki yolculuk süresi de büyük ölçüde kısalmış olacak.
 
Taksim-Kabataş arasını 110 saniyeye indiren Füniküler Sistemin hizmete girmesiyle aktarma merkezi haline gelen Kabataş’a, Kadıköy’den düzenlenecek motor seferleri ile Taksim-Kadıköy arasındaki yolculuk süresi 20 dakikaya indiriliyor.
 

 
Trafik yoğunluğunun üst seviyede yaşandığı ve köprü geçişlerinin neredeyse imkânsız hale geldiği sabah ve akşam saatlerinde yapılacak hızlı motor seferleri, vatandaşların trafikte kalma korkularına son verecek. 4 Ocak 2007 tarihinden itibaren hafta içi her gün sabah ve akşam saatlerinin yoğunluğu düşünülerek planlanan Kabataş-Kadıköy arasındaki seferler 30 dakika arayla gerçekleştirilecek.
 
Taksim-Kabataş Füniküler Sistemi ile entegre seferleri kullanan İstanbullular, böylelikle Kadıköy-Taksim arasını 20 dakika gibi kısa bir sürede katedecek.

Buna göre, Kadıköy-Kabataş arasını İDO’nun düzenlediği motor seferleri ile 18 dakikada geçen yolcular, Kabataş’tan da Füniküler Sistemi kullanarak 2 dakika içerisinde Taksim’e çıkabilecek.
 
 
Hafta içi her gün 07:00 – 19:30 saatleri arasında karşılıklı 10 seferin yapılacağı Kabataş-Kadıköy Hattı’nda;
Jeton ücreti 1.30 YTL,
Tam AKBİL 1.25 YTL,
İndirimli AKBİL 800 Ykr. olarak belirlendi.

Bu hattı kullanan yolcular Füniküler Sistemi, Kabataş-Zeytinburnu Tramvay Hattı’nı ve İETT otobüslerini ücretsiz kullanabilecek.
 
Kabataş – Kadıköy Hattı’nın sefer saatleri şöyle:
 
 
Gelen yoğun talepleri dikkate alarak hat planlaması yapan İDO, Kabataş-Kadıköy hattı için 20-30 Ekim tarihleri arasında bir anket düzenleyerek yolcularının görüşlerini aldı. 8472 kişinin katıldığı ankete yüzde 85 oranında olumlu görüş bildirilirken, 1271 kişi de ‘hayır’ oyu kullandı.


Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta