ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:1305
Marmaray çalışması nedeniyle toplu taşımada yol güzergahları değişti
06.12.2006 00:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Devam eden Marmaray projesi nedeniyle Üsküdar Meydanı´nı kullanan toplu taşım araçlarıyla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi güzergah ve duraklarını yeniden planladı.
Toplu taşıma hizmetlerinin bildirdiğine göre; C-56 (Üsküdar – Ümraniye – Alemdar) ve C-66 (Üsküdar - Örnek Mh. - Esatpaşa Mh.) ticari minibüs hatlarında güzergah değişikliği yapıldı. Değişiklikler 11 Aralık 2006 pazartesi tarihinden itibaren uygulanacak. Mevcut durum itibariyle C-66 hattı minibüsleri Üsküdar Meydanı’nda 1 araç ile C-56 hattı minibüsleri Üsküdar Meydanı’nda 8 araç ile duraklama yapıyor.
 
Toplu taşıma araçları güzergâh ve durak yerleri planlama çalışmalarında tespit edilen alternatif minibüs güzergâh ve durakları ise şöyle; Esatpaşa Mahallesi’nden ve Alemdar’dan normal güzergâhlarından Üsküdar’a gelen minibüsler Üsküdar Meydanı’ndaki son duraklarına gitmeyerek, Altunizade Aktarma Merkezi yanındaki İ.E.T.T. durağında yolcularını indirecek. Daha sonra mevcut güzergâhlarını takiben Altunizade Capitol’ü geçerek Nuh Kuyusu Caddesi’nden tekrar Kısıklı Caddesi’ni kullanarak Esatpaşa Mahallesi’ne dönecek.
 
Üsküdar Esatpaşa Mahallesi Üsküdar Alemdar yönünde ise, Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi - Kısıklı Caddesi üzerinde Kısıklı Parkı karşısındaki İ.E.T.T. durak cebinin Altunizade yönünde gerekli durak düzenlemeler yapılana kadar bir durak tabelası ile indi bindi sağlanacak.
 
Kısıklı Caddesi üzerinde Kısıklı Parkı karşısındaki sitelerin giriş-çıkış yollarının bir servis yolu aracılığı ile verilmesini müteakip, servis yolu ile Kısıklı Caddesi arasında oluşacak alanda toplu ulaşım durak alanı yapılacak. Değişiklik yapılan güzergâhlarda vatandaşların mağdur olmamaları için, İ.E.T.T. otobüsleri Altunizade Aktarma Merkezinden Üsküdar merkeze ek sefer düzenleyecek ve ücretsiz ring seferleri konulacak. Konuyla ilgili detaylı bilgiler “topluulasim@ibb.gov.tr” ve “topluulasim1@ibb.gov.tr” adreslerinden alınabilir.


Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta