ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:31902
İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin burs başvuruları devam ediyor
25.09.2006 00:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, 2006–2007 eğitim öğretim yılı üniversitelerin önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora bölümü öğrencilerine verilecek burs başvuruları 20 Eylül–20 Ekim tarihleri arasında www.ibb.gov.tr internet sitesine yapılıyor.
20 Eylül–20 Ekim tarihleri arasında yapılabilecek olan burs başvurularına şu ana kadar 22.422 öğrenci müracaat etti.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada 2006–2007 eğitim öğretim yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 41.000’i ön lisans ve lisans,  2500’ü yüksek lisans, 500’ü ise doktora olmak üzere toplam 44.000 öğrenciye burs verileceği belirtildi.
 


Aralık ayından başlayacak olan burs ödemeleri 7 ay sürecek ve 2007’nin Haziran ayında son bulacak.  Ön lisans ve lisans öğrencilerine her ay 90 YTL, yüksek lisans için 130 YTL, doktora öğrencilerine ise 200 YTL ödeme yapılacağının belirtildiği açıklamada ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 28.805.000 YTL’yi üniversite öğrencilerine burs olarak dağıtacağı da ifade edildi.
 
Burs başvurularının başladığı 20 Eylül’den bu yana 22.422 öğrencinin müracaatta bulunduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri 20 Ekim’de sona erecek olan başvuru sonuçlarının 3 Kasım’dan sonra açıklanacağını belirtti.
 

 
Bu yıl burs başvurularını değerlendirirken dikkat edilecek olan kriterlerde değişiklik yapıldığını vurgulayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, geçen yıllardan farklı olarak bu yıl aile gelirlerinin ana kriter olarak belirlendiğini ifade etti ve şehit-gazi yakınları, özürlü, yetim ve öksüz öğrencilere standart üstü gelirleri yoksa burs alacaklar arasında öncelik tanınacağını da sözlerine ekledi.
 
Bu yıl 44.000 üniversite öğrencisine burs verecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi diğer taraftan 100.000 ilköğretim öğrencisine dağıttığı eğitim setiyle de dar gelirli öğrencilerin yanında yer almayı sürdürüyor.


Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta