ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:1866
İSMEK’te 2006-2007 kayıtları başlıyor…
31.08.2006 00:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSMEK’te 2006-2007 eğitim dönemi kursiyer kayıtları 1 Eylül Cuma günü başlıyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul’un 30 ilçesindeki 170 kurs merkezinde 120 bin İstanbulluya sanat ve meslek eğitimi veren İSMEK’in, bu yıl 150 bin kursiyer sayısına ulaşması bekleniyor.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSMEK’te (İstanbul Büyükşehir belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) 2006-2007 eğitim dönemi kursiyer kayıtları 1 Eylül 2006 Cuma günü başlıyor. İSMEK Bu yıl 23 yeni kurs merkezi daha açarak İstanbul’un dört bir yanında 193 kurs merkezinde ücretsiz sanat ve meslek eğitimi verecek. 23 kurs merkezinin 7’sini İstanbulluların yoğun isteği üzerine açılan Spor Eğitim Merkezleri oluşturuyor. İSMEK’in eğitimlerinden yararlanmak isteyenlerin bazı branşlarda kayıtların ilk günden dolması sebebiyle acele etmesi gerekiyor.
 
İstanbullular bu yıl İSMEK’e internet üzerinde de ön kayıt başvurusu yapabilecekler. Dünya çapında başarılı bir yetişkin eğitimi projesi kabul edilen ve 2005-2006 eğitim dönemine gelindiğinde 170 kurs merkezinde 97 branşta 120 bin kursiyer sayısına ulaşan İSMEK, bu dev organizasyonu her yeni eğitim döneminde daha ilerilere taşımaya devam ediyor.
 
 
Mesleki ve Teknik Eğitim, Bilgisayar Teknolojileri, Dil Eğitimi, El Sanatları, Türk-İslam Sanatları, Müzik Eğitimi, Sağlık ve Spor, Özel Eğitimler gibi ana branşlarda eğitimler veren İSMEK’e 16 yaşından 80 yaşına kadar tüm yetişkinler kayıt yaptırabiliyor.
 
Kimi branşlarda kayıtlar ilk günden dolduğu için kursiyer adaylarının kayıtlarını yaptırmak için acele etmesi gerekiyor. Ayrıca bu yıl önemli bir yenilik olarak; ön kayıt başvuruları, İSMEK’in yenilenen internet sitesinden sıra beklemeden, zahmetsizce gerçekleştirilebiliyor. İSMEK’in branşları ve kurs merkezleri ile ilgili ayrıntılı bilgi www.ismek.org sitesinden edinilebilir.
 
 
2006-2007 eğitim yılında yeni açılan kurs merkezleri
 
Büyükçekmece Kumburgaz, Üsküdar Örnek Mah., Eyüp Esentepe, Ümraniye İstiklal Mah, Ümraniye Özürlüler Merkezi, Ümraniye Çekmeköy, Kartal Orhantepe, Bakırköy Osmaniye, Kadıköy Suadiye, Bahçelievler Soğanlı, Kadıköy Sahrayıcedit, Kadıköy Merkez, Bahçelievler Kocasinan, Kağıthane Seyrantepe, Sarıyer F.S. Mehmet, GOP Bolluca,
 
Yeni açılan spor merkezleri
 
Bahçelievler Çalışlar Spor Merkezi, Ümraniye İstiklal Mah Spor Merkezi, Üsküdar Bulgurlu Spor Merkezi.


Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta