ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu

Ana Sayfa > Gündem

İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Online Ziyaretçi:3058
Büyükşehir’den İstanbullulara “Mobil Büfe” hizmeti…
21.07.2006 00:00:00         Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Tuzla’dan Florya’ya kadar İstanbul’un sahil kesimlerinde vatandaşların temiz ve ucuz yiyecek-içacek ihtiyacını karşılamak için 6 adet mobil büfeyi hizmete sundu. Mobil Büfeleri tanıtan Başkan Topbaş, büfelerin olası bir afet durumunda da ihtiyaçları karşılamak için hazırlandığını söyledi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğü, Tuzla’dan Florya’ya kadar İstanbul’un sahil kesimlerinde vatandaşların temiz ve ucuz yiyecek-içecek ihtiyacını karşılamak için 6 adet mobil büfe aracı dizayn ederek hizmete sundu. Mobil Büfeler, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından Zeytinburnu sahilinde tanıtıldı. Tanıtımda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve İdari İşler Müdürü Mevlüt Bulut da hazır bulundu.
 
Başkan Topbaş; “Burada her şey vatandaşımızın kesesine uygun…”
 
 
 
İstanbul’un adım adım modern bir metropole dönüştüğünü belirten Başkan Kadir Topbaş, “Mobil Büfelerde mikro dalga fırından derin dondurucuya ve jenetaröre kadar her şey dört dörtlük. Atık su depoları, sıcak soğuk sularıyla mükemmel olarak dizayn edilen seyyar mobil büfeler İstanbullara temiz, kaliteli, ucuz yiyecek-içecek hizmeti verecek. Burada her şey halkımızın kesesine uygun” dedi.
 
Büyükşehir Belediyesi’nin geçmişte sahillerde yapılan çay bahçeleri ve büfelerin kalıcı tahribatlarını kendi dönemlerinde en aza indirdiğini vurgulayan Başkan Topbaş, mobil büfelerin insan yoğunluğunun yaşandığı her yere giderek çevreye saygılı bir hizmet sunacağını söyledi. Mobil büfelerin olası bir afet durumunda da acil yiyecek-içecek ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildiğini açıklayan Kadir Topbaş, şöyle konuştu;
 
 
 
“Yurtdışında örneklerini gördüğümüz mobil büfe tarzını İstanbul’a getirdik. Gelecekte sayılarını arttıracağımız büfelerle hizmet verirken, sosyal tesislerimizde sunduğumuz kaliteli, temiz ve ucuz ücret politikasını benimsedik. Büfelerin her birinin belediyemize maliyeti 50 bin YTL. Statlarda, pazar yerlerinde ve statlarda da hizmet verecek olan mobil büfeler Avrupai boyutta bir hizmet modeli ortaya koyacak. Büfeler daha sonra belediyemize bağlı kent ormanlarda da hizmet verecek.”
 
Mobil Büfeler sahilleri kapatan çay bahçelerinin yerini aldı…
 
 
 
Mobil büfelerde kar amacı gütmediklerinin altını çizen Topbaş, “Burada hizmet amaçlı hijyenik ve kaliteli bir servis ortaya koyuyoruz. Fiyatlar çok ucuz, biz sadece masrafımızın çıkmasını arzu ediyoruz. Bu büfeler dizayn edilirken, dünyadaki örneklerin incelenmesinin ardından İtalyan modeli seçildi. Büfelerimizi Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğümüz işletecek, özeleştirmeyeceğiz. Çünkü hizmet maksatlı, ucuz hizmet verecek büfeler olması için kendimiz işletmemiz gerekiyor. Üniversitede okuyan gençlerimiz burada part time olarak hizmet verecek. Mobil olması çok faydalı sahillerde geçmişte iyi niyetlerde yapılan büfeler daha sonra farklı boyutlarda gelişti. Verilen alanlar on misli yirmi misli genişledi ve el değiştirerek mücadele edilemez boyutlara geldi ve sıkıntılar yaşandı. Biz de bunun yerine sahillerdeki büfelerin mobil olmasına karar verdik.”
 
 
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuşmasının ardından mobil büfelerin ilk müşterisi kendisi oldu. Aldığı yiyecek ve içecekleri vatandaşlara dağıtan Kadir Topbaş, “Bunlar has akçemden, afiyetle yiyin” diye espri yaptı. Topbaş, bir büfenin içine binerek vatandaşlara satış da yaptı.
 
MOBİL BÜFE FİYATLARI
 
Simit 50 YKR, Çay 50 YKR, Su 25 YKR, Kola 1,5 YTL, Meyveli İçecekler 1,5 YTL, Kaşarlı Tost 1,25 YTL, Karışık Tost 1,5 YTL, Sütlaç 2,5 YTL, Kahve 1,5 YTL, Tart 75 YKR, Kurabiye 75 YKR.
 
 
 


Resim Galerisi
( 1 / 5 )


Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta