ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu
Ana Sayfa > İstanbul Büyükşehir Belediyesi > Kurumsal > Birimler > Park ve Bahçeler Müdürlüğü
İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı
Gündem / Haber
Büyükşehir’den yeni bir yarışma: “Laleyi Yazıp Çiziyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Onursal Başkanı olduğu İstanbul Lale Vakfı, İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Laleyi Yazıp Çiziyoruz” tema ödüllü yarışmanın bugün protokol imza töreni gerçekleştirildi.


Devamı
Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !

 
Görevleri


Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde 5393 sayılı Belediyeler Kanunu ile 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi   Kanunu, ve yönetmeliklere uygun olarak Daire Başkanlığı’na bağlı müdürlüklerin görevlerinin yürütülmesini ve  müdürlükler arası koordinasyonu sağlamak, stratejik planını, performans programlarını ve bunlara uygun olarak bütçesini hazırlamak, hazırlanan yatırım programlarını yetkili makama sunmak, oluru alınan işlerin ihale hazırlığını yaptırmak ve ihale sonrası faaliyetlerin denetimini yapmak.

GENEL GÖREVLERİ

Büyükşehir Belediyesi sorumluluk ve yetki alanında bulunan park, bahçe, çocuk bahçesi, park sahaları, yaya bölgeleri ve yeşil alan olarak tesis edilecek yerleri tespit eder ve buraların kamulaştırma tekliflerini yapar. İstanbul genelindeki yeşil alan planlamalarıyla ilgili çalışmaları yürütür. Bu amaçla her türlü etüt, plan ve projeleri hazırlar. Hazırlanmış planlar   ile yürürlükte bulunan plan  değişiklikleriyle ilgili görüşleri bildirir. Yeni yeşil alanlar yapar,yaptırır. Mevcut Park ve Yeşil Alanların bakım ve onarımlarını yapar, yaptırır.  Yeşil Alanların yapımında ve bakımlarında ihtiyaç duyacağı gerekli bitkisel materyali temin eder ve bu amaçla fidanlıklar, seralar kurar ve işletir. Ayrıca Yapı Bölgesi tanzim eder ve şehrin estetiği için süsleyici materyalleri (çiçeklik, havuz vb.) uygular. Ayrıca ana ulaşım yolları,,meydanlar,köprülü kavşaklar,tarihi eserler ve ören yerleri,park,bahçe ve yeşil alanlar ile tünellere ait aydınlatma sistemlerinin bakım,onarım ve yenileme çalışmalarını yapar ,yaptırır. Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynakları konusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmak. Yenilenebilir enerji teknolojilerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinde kullanmak.


 
Belgeler
5216 sayılı yasanın müdürlüğümüze etkisi
Yeşil Alan Yapım ve Bakımı
Vizyon Projeleri

 
Yönetici
Mehmet İhsan Şimşek

Mehmet İhsan Şimşek
Özgeçmiş:

Mehmet İhsan Şimşek, 1969 yılında İstanbul-Beyoğlu’nda doğdu. Orta öğrenimini İstanbul'da bitiren Şimşek, İ.Ü. Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühen...

Devamı için tıklayın

Ad Soyad:
Mehmet İhsan Şimşek
Görev:
Daire Başkanı
Birim Adı:
Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı
Telefon:
0212 312 62 00
Santral:
0212 312 62 00
Faks:
0212 380 22 38
E-posta:
E-mail için tıklayın
Adres:
19 Mayıs Mah. Fulya Cd. No:6/A Şişli/İstanbul
Web:
Harita:
Harita için tıklayın
Başvurularınız için tıklayın!

Reklam / Hizmet Duyurusu


Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
İş Güvenliği Toplantıları Başlıyor
 
10.Yıl İBB Yatırımları
 
Kariyer Eğitimleri başlıyor
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
Şehir Tiyatroları
 
E-Bülten Arşivi
 
2015 Yılı Bütçesi
 
İFM Web Sitesi
 
Güvenli İnternet Hizmetleri
 
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta