ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu
Ana Sayfa > İstanbul Büyükşehir Belediyesi > Kurumsal > Birimler > Kültür Müdürlüğü
İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü
Gündem / Haber
HAİN TERÖR SALDIRI SONRASI İBB MECLİSİ’NDEN ORTAK BİLDİRİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 10 Aralık’ta Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonrası ortak bildiri yayınladı. Bildiriyi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet Belediye Meclisi'nde okudu.
Devamı
Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !
Faaliyetleri
Misyonumuz / Amacımız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün çoğulculuk ve çeşitlilik anlayışı içinde kültürümüzü tanıtmak ve yaşatmak, farklı kültürleri de İstanbul halkının beğenisine sunarak, İstanbul’un kültür hayatına, yerel yönetim katkısını en yüksek düzeyde sunmak ve kültür faaliyetlerini ilgili mevzuat çerçevesinde yürütmek.

Uluslararası Etkinlikler

“İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu uluslararası etkinliklerle ve birçok prestijli kültür sanat projeleriyle İstanbullulara hizmet ediyor.

“İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013” organizasyonu çerçevesinde ‘Yol, Buluşma ve Birliktelik’ temasıyla Kore ve Türkiye’nin ortak kültürü İstanbul’da yaşatıldı.

Konserlere, sergilere, söyleşilere ve birçok gösteriye sahne olan “İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013”e elli ülkeden on binden fazla sanatçı katıldı. “İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013”; Kore Kültür Pavilyonu, tanıtım çadırları, ortak sergiler, konserler, tiyatro gösterileri, Dünya Halk Oyunları Gösterisi, tekvando gösterileri ve Türkiye-Kore Film Haftası ile İstanbul’un kültür hayatında unutulmayacak izler bıraktı.

“İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013” organizasyonu ile iki ülke kültürleri yirmi üç gün boyunca ortak mirasın eşiği İstanbul’da barışın ve kardeşliğin şarkısını daha yüksek sesle söylediler.

“İstanbul Kore’de 2014”

İstanbul ve Kore'nin Gyeongju şehri arasında kültürel bir bağ oluşturmak amacıyla İstanbul'da düzenlenen "İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013” etkinliklerinin karşılığı niteliğindeki "İstanbul Kore'de 2014” organizasyonu ‘Yeni Bir Yolculuk Başlıyor’ sloganıyla 12-22 Eylül 2014 tarihlerinde Kore Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi.

İki ülkenin zengin tarihi ve bazı ortak değerleri Türkiye ve Kore arasında sıcak kültürel bağların kurulmasını sağladı. Özellikle Kore savaşı zamanında oluşan kan kardeşliği bu bağı kuvvetlendirdi. İpek yolu sadece bir geçiş yolunun ötesinde hayallerin ve ümidin de yolu oldu.

"İstanbul Kore'de 2014”  organizasyonuyla gerçekleştirilen renkli programlara Kore halkı büyük ilgi gösterdi.  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Türk heyeti, Kore’nin önemli noktalarına asılan “Sultanların Şehri", "Dünyanın Başkenti" sloganları ile karşılandı. "İstanbul Kore'de 2014” etkinliklerinde Mehter Takımı ve Anadolu Ritüelleri’nin performansıyla adeta gövde gösterisi yapılırken Kapalı Çarşı stantlarıyla ise Türk misafirperverliği tüm yönleriyle Kore halkına tanıtıldı.

Kadir Topbaş’a ‘Kore Devlet Kültür Nişanı’

“İstanbul Kore’de 2014” etkinliklerinin Kore Cumhuriyeti’nin Gyeongju şehrinde gerçekleşen muhteşem açılış töreninde Kadir Topbaş’a Kore Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Park Geun-hye tarafından imzalanan 'Kore Devlet Kültür Nişanı' verildi.

“İstanbul Kore’de 2014” etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Heyeti, Kore Savaşı’nda şehit olan Türk askerlerinin mezarlarının bulunduğu Busan şehrindeki Kore Şehitliği’ni ziyaret etti. Resmi adı BM Kore Savaşı Anıt Mezarlığı olan şehitlikte İBB Kent Orkestrası Mehter Takımı Birleşmiş Milletler’den alınan özel izinle tarihte ilk defa şehitlikte İstiklal Marşı ile Ordu Duası Marşı’nı seslendirdi.

Organizasyon çerçevesinde Türk sinema tarihi, konferans ve belgesel gösterimi ile Kore'de tanıtıldı.

19-20 Eylül 2014 tarihleri arasında Gyeongju Hyundai Otel'de düzenlenen Türk ve Kore Sempozyumu programı ile de iki ülke edebiyatı tanıtıldı. Sempozyumda; Türk Edebiyatı'nın kaynaklığını yapan Dede Korkut, Mevlânâ, Hacı Bektaş Veli ve Yûnus Emre Koreli kültür çevrelerine anlatıldı.

Gyeongju’daki etkinlik alanında bulunan İstanbul Tanıtım Merkezi’nde her yönüyle Türk kültürü ve İstanbul ele alınıp Kore halkına tanıtıldı. Yüzbinlerce çay, kahve, simit ve lokum ikram edildi.

“İstanbul Kore’de 2014”te; Kapalıçarşı standı, "Anadolu Ritüelleri" gösterisi, İBB Şehir Tiyatroları’nın sahnelediği “Oyun” adlı eser ve düzenlenen Serkan Çağrı vb çok sayıda konser Kore’de büyük ilgi uyandırdı.

Türkiye-Kore arasındaki kültürel etkileşimin “İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013” ve “İstanbul Kore’de 2014”ten sonra da her yıl sinema ve edebiyat alanında düzenlenecek etkinliklerle devam ettirilmesi kararlaştırıldı. 

İlkler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü,

medeniyetler başkenti İstanbul’da “ilk kez” gerçekleştirilen prestijli kültür-sanat projeleri ile değerlerimizi hatırlatmaya devam ediyor.

Hacı Bektaş Veli anıldı

“Eline, beline, diline sahip ol”, “Marifet ehlinin ilk makamı edeptir”, “Her ne ararsan kendinde ara”,  “Yolumuz; ilim, irfan ve insanlık sevgisi üzerine kurulmuştur” gibi vecizelerle 13. yüzyıldan günümüze kadar insanların yol göstericisi olan Hünkâr Hacı Bektaş Veli’ye saygı gecesi düzenlendi. Türk İslam tasavvuf kültürünün önemli yapı taşlarından biri olan Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinlikleri, Bektaşi dedeleri ve çok sayıda sanatçının katılımıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti.

“Birlikte Yaşamak” konseri

Sayın Başkanımız Kadir Topbaş’ın Beyoğlu Belediye Başkanlığı döneminde Beyoğlu’nda 1999’da başlattığı; Dostluk, kardeşlik ve birlikte yaşama kültürünü yansıtan “Birlikte Yaşamak” konseri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü tarafından 2012 yılından bu yana düzenleniyor. Türk, Ermeni, Rum, Yahudi gibi farklı dini cemaatlere mensup koroların performanslarını sergiledikleri konserlerde makamsal birliktelik içerisinde koroların kendi dillerinden seslendirdikleri ilahilerle birlikte sema ve semah gösterileri de gerçekleştirildi.

Ahmed-i Hani yâd edildi

Anadolu coğrafyasına ilmi ve edebi katkılar sunan Kürt edip, şair, tarihçi ve mutasavvıf olan Ahmed-i Hani, Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel bir panelle yâd edildi. Halk arasında Molla Ahmed ve Hani Baba olarak da anılan Anadolu’nun “Reis-ül Ulema”sı Ahmed-i Hani’nin panelde; hayatı, görüşleri, ilmi ve edebi hizmetleri aktarıldı. Sosyal ve kültürel konularla ilgili görüşlerini eserlerinde ortaya koyan mutasavvıf, dönemin yol göstericilerinden biri olmuştur.

Kore’de “Nevruz Bayramı” kutlandı

Doğuda ve Türk dünyasında baharın müjdecisi olarak kabul edilen Nevruz bayramı, Kore’de ilk kez kutlandı.

Kutlamalar sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Keimyung Üniversitesi’nin daveti üzerine Kore’ye giderek çoğunluğunu akademisyenlerin oluşturduğu geniş bir kitleye Nevruz’u anlattı. Nevruz adetlerinin anlatıldığı konferansta kendi kültürleri ile ortak noktaları keşfeden Koreliler yoğun bir ilgi ile programı takip etti. Abdurrahman Şen konuşmasında, vefatının 41. yıldönümü olması sebebiyle âşıklık geleneğinin büyük temsilcilerinden Halk Ozanı Âşık Veysel’e de yer verdi.

Nevruz kutlamaları, konferans sonrasında üniversite bahçesinde gerçekleştirilen demir dövme ve ateşten atlama gelenekleri ile devam etti. Öğrencilerin ve çevre sakinlerinin de katıldığı programda, Türkiye Folklor Kurumu halk oyunları ekipleri çeşitli yörelerden halk oyunu gösterileri yaptı. Kutlamalar arasında yer alan âşuk-mâşuk gösterileri büyük ilgi gördü. İBB Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’ne bağlı Gösteri Sanatları Atölyesi öğreticilerinden Cengiz Samsun’un Meddah ve Ozan örneklemeleriyle daha da  şenlenen Nevruz kutlaması, mesir macunu dağıtımıyla son buldu. Böylelikle tarihî İpek yolu üzerinde Nevruz kutlamayan ülke kalmamış oldu.

İki ülke arasında kurulan dostluk ilişkilerinin daha da sağlamlaştıran bu programlarla Türk ve Koreli vatandaşlar birbirlerinin kültürünü, geleneklerini yakından tanıma fırsatı buldu. Bu yakınlaşmada öncü olan ve “İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013”teki başarılı ev sahipliği ile iki ülke arasındaki kültür alışverişine büyük katkıda bulunan İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen’e, 23 Mart 2015 tarihinde “Kore Cumhurbaşkanlığı Nişanı” verildi. Şen’in nişanı Gyeongsanbuk-do Valilik Binasında gerçekleşen törende Gyeongsangbuk-do Valisi Kim Kwan Yong  tarafından takdim edildi.

Türk Sineması’nın 100. Yılı Etkinlikleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, Türk Sineması’nın 100. yaşını bir yıl öncesinden düzenlediği özel etkinliklerle kutlamaya başladı.

Türk Sineması’nın 99. yaşına ithafen 12-17 Kasım 2013’te Fatih Kültür Merkezi’nde sinema ve belgesel gösterimi ile paneller düzenlenerek İstanbullu sinemaseverler sinemacılarla buluştu. Türk Sineması’na önemli katkılar sunan; Muhsin Ertuğrul, Halit Refiğ, Metin Erksan ve Erol Günaydın için anma gecesi programları düzenlenirken sinema tarihçisi Giovanni Scognamillo için de saygı gecesi düzenlendi. Anma ve saygı gecelerinde Metin Erksan’ın ‘Sevmek Zamanı’ ve Halit Refiğ’in ‘Bir Türk’e Gönül Verdim’ adlı filmleri gösterildi. Düzenlenen panellere; Rasim Öztekin, Ahmet Yenilmez, İhsan Kabil, Burçak Evren, Özcan Ünlü, Sadık Batdal ve Hülya Koçyiğit gibi değerli isimler katılarak sunumlar gerçekleştirdiler. Türk Sineması’nın 99. yaşının kutlandığı etkinlikler ‘Yeşilçam’ın 100 Yılı’ belgeselinin gösterimi ve Sefa Önal’ın söyleşisiyle sona erdi.

Türk Sineması'nın 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen “Türk Sineması’nda Yıldızlar Geçidi” programı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Emel Sayın'ı bir araya getiren etkinlikte Türk filmlerinin şarkıları, Metin Özülkü orkestrası eşliğinde Mustafa Ceceli, Hakan Peker, Ziynet Sali ve Eda Özülkü tarafından seslendirildi. Geceye katılan sanatçılar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte Emel Sayın’ın ‘mavi boncuk’ adlı şarkısını hep birlikte söylediler.

Türk Sineması Kore Cumhuriyeti'nde

"İstanbul Kore'de" organizasyonu çerçevesinde Türk sinema tarihi konferans ve belgesel gösterimi ile Kore'de tanıtıldı. Gyeongju Üniversitesi'nde 17 Eylül 2014 Çarşamba günü "Türk Sinema Tarihi" başlığı altında düzenlenen programda Türk Sineması Kore halkına tanıtıldı. Programda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen ve Gyeongju Üniversitesi Rektörü Soonja Lee sinema hakkında konuşma yaptılar. Yoğun bir ilgi ile takip edilen konferans sonrasında gösterilen "Türk Sinema Tarihi" belgeseli ile Koreli sinemaseverler 100. yaşını kutlayan Türk Sineması’nın evrelerine ve değişen kimliklerine tanıklık etti.  Program, Abdurrahman Şen'in konferansa katılan öğrencilerin sorularını yanıtlaması ile son buldu.

“Bir Nesli Yoğuranlar”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü 2013 yılından bu yana düzenlenen “Bir Nesli Yoğuranlar” başlıklı programlar ile kültür dünyamızın önemli değerlerine vefa ve saygı geceleri düzenlendi. “Bir Nesli Yoğuranlar” programına bu zamana kadar Türk edebiyatında ve gazeteciliğinde derin izler bırakan; Sadık Albayrak, Zübeyir Yetik, Mustafa Yazgan, Hekimoğlu İsmail, Atilla Özdür, Üstün İnanç ve Bahaettin Karakoç konuk oldu. Sadık Albayrak için yapılan ilk program dönemin başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikler çerçevesinde; fikir adamlarımızın hayatlarından kesitlerin sunulduğu belgesel gösterimleri, şiir okumaları ile gazeteci, şair ve yazarlarımızın edebi hayatlarının anlatıldığı paneller gerçekleştirildi. Bu sayede Türk edebiyatına ve sanatına eserleri, fikirleri ve çalışmaları ile katkılar sunarak yeni nesillerin yoğrulmasında öncülük eden değerli büyüklerimizin daha yakından tanınması sağlandı.

Edebiyat ve sanatla ilgilenen gönül insanlarını bir araya getiren bu kültürel buluşmalar ile nesillere yol gösterecek olan daha birçok değerli isim konuşulmaya devam edilecektir.

Anma Programları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü her yıl düzenlediği binlerce ücretsiz özel ve rutin etkinliklerle İstanbulluları kültür-sanat çatısı altında buluşturuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, kültür-sanat hayatımıza katkılar sunan ve ortaya koydukları eserlerle, fikirlerle günümüze ışık tutan şairleri, yazarları, bestecileri ve halk ozanlarını düzenledikleri etkinliklerle yâd etti. Bu zamana kadar; Geleneksel Türk Musikisi’nin en büyük üstatlarından biri olan Hammamizade İsmail Dede Efendi’ye, 17. yüzyıl büyük Türk bestekârı Buhûrîzâde Mustafa Itrî Efendi’ye, hat sanatının hocası hattat Hamid Aytaç’a, Türk Edebiyatı’nın kıymetli şair ve yazarlarından Orhan Veli Kanık’a, Tanzimat Dönemi Türk şiirinin önemli temsilcilerinden Abdülhak Hamit Tarhan’a, âşıklık geleneğinin büyük temsilcilerinden Halk Ozanı Âşık Veysel’e, Yurttan Sesler Korosu’nun kurucusu Türk Halk Müziği ve Folklor araştırmacısı Muzaffer Sarısözen’e, Şair, Yazar ve Eğitimci Mustafa Miyasoğlu’na, Anadolu âşıklık geleneğinin önemli temsilcilerinden Âşık Sümmânî’ye ve Türk Edebiyatı’nın “Sultan-üş Şuara”sı Necip Fazıl Kısakürek’e ve daha birçok değerimize anma programları düzenlendi. Programlar çerçevesinde; sempozyumlar, paneller, konserler, belgesel gösterimleri ve şiir okumaları gerçekleşti. Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen bu etkinliklerde, kültür tarihimizde önemli yer tutan ve unutulmaması gereken kıymetli şahsiyetlerin daha yakından tanınması amaçlandı.

Periyodik Olarak Düzenlenen Kültürel Etkinlikler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, periyodik olarak yürütmüş olduğu kültürel faaliyetlerle her yaştan izleyiciye hitap ediyor. Periyodik olarak düzenlenen kültürel etkinlikler özel ilgi alanlarına yönelik ayrıntılı programlarla birlikte İstanbul halkı için adeta bir akademi görevi görüyor.

Kültür sanat sezonunda periyodik olarak İstanbul’un dört bir yanında konserler veriliyor, söyleşiler yapılıyor, tiyatro oyunları oynanıyor, sergiler geziliyor ve sinema gösterimleriyle İstanbul halkı keyifli vakit geçiriyor.

Konserler

İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü, kültürel mekânlarda düzenlemiş olduğu ücretsiz konserlerle müziğin her alanındaki ses sanatçılarımızı İstanbullularla buluşturuyor. Konserlerde; pop müzikten rock müziğe, Türk Sanat Müziği’nden Türk Halk Müziği’ne, klasik müzikten de caz müziğine kadar farklı parçalar seslendiriliyor. Müzikseverler evlerine yakın kültür merkezlerine ulaşıp ailece samimi bir ortamda müzik dinlemenin keyfini çıkarıyorlar.

Periyodik olarak kültür merkezlerimizde düzenlenen konserlerde bugüne kadar sanat dünyamızın önemli sanatçıları sahne aldı.

Seminer ve Söyleşiler

Kültür sanat sezonu içerisinde her ay verilen seminerler özellikle gençlere ders niteliği taşıyor. İstanbul’un dört bir köşesinde bulunan kültür merkezlerinde gerçekleştirilen seminerlerde; tasavvuftan edebiyata, mimariden siyasete, sinemadan tarihe kadar farklı konular en yetkili kişilerin verdiği seminer ve söyleşilerle işleniyor. İstanbullular ilgi alanlarına göre ünlü yazarlar ve akademisyenlerin söyleşileriyle bilgi sahibi oluyor ve tartışmalara katılıyor.

Periyodik olarak kültür merkezlerimizde düzenlenen seminer ve söyleşilere bugüne kadar değerli yazar, akademisyen ve düşünürler katıldı.

Tiyatro Oyunları

Sanatseverler, her ay kültür merkezlerinde ücretsiz olarak yetişkin ve çocuk oyunları izleyebiliyor. Genellikle hafta sonu sergilenen çocuk oyunlarına aileler çocuklarıyla birlikte giderek değerli vakit geçiriyor. Çocuk oyunlarının senaryoları çocukların gelişimleri dikkate alınıp, modern ve geleneksel tiyatromuz sentezlenerek hazırlanıyor.

Her ay kültür merkezlerimizde birbirinden farklı çok sayıda tiyatro kuruluşunun sergilediği yetişkin oyunları da keyifle takip ediliyor.

Sinema Gösterimi

Her ay Türkiye Sineması’nın en seçkin örnekleri kültür merkezlerimizde izleyicisiyle buluşuyor. Hafta içi 19.00 hafta sonu ise 15.00, 18.00 seanslarında belirli kültür merkezlerinde gösterilen filmlerin biletleri 4 TL ve 2 TL’den satışa sunuluyor.

Sergiler

İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesindeki kültür merkezlerinin fuaye alanlarında her ay farklı bir küratörün birbirinden değerli eserleri sergileniyor. Sergilerde; seramik, resim, heykel, fotoğraf ve karikatür gibi farklı alanlardaki eserler sanatseverler tarafından ücretsiz olarak gezilebiliyor.

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), yenilenen salonu, dinamik akustiği, çevre dostu koltukları ve 960 kişilik kapasitesiyle İstanbullu sanatseverlere hizmet ediyor. CRR, her yılın Ekim-Mayıs aylarına yayılan konser sezonunda, kaliteli müziğin her türünü kucaklayan yerli-yabancı sanatçılarla konserler, dans vb. çeşitli özel etkinlikler düzenliyor. Salon; İstanbul Senfoni Orkestrası, Türk Müziği Topluluğu, CRR Caz Orkestrası ve CRR Saz Solistleri gibi toplulukları da bünyesinde barındırıyor.

Kurulduğu günden bu yana CRR, ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafından gelen sanatçıları ağırlıyor. Salon bugüne kadar dünyaca ünlü sanatçıları, orkestraları ve müzik topluluklarını konuk etmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezleri ve Sanat Galerileri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde bulunan 16 Kültür Merkezi ve 1 Sanat Galerisi’nde her yıl binlerce ücretsiz etkinlik düzenliyor.  Ayrıca 17 kültür merkezine de destek verilmektedir. Kültür Merkezleri’nde her gün seminer, söyleşi, konser, yetişkin tiyatrosu, çocuk tiyatrosu, film gösterimleri ve sergiler düzenlenmektedir.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR):  960 kişilik konser salonu, 700 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi:  408 kişilik konser salonu, 75 ve 80 kişilik 2 adet seminer salonu, 350 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Fatih Kültür Merkezi: 296 kişilik konser salonu, 350 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi: 460 kişilik konser salonu ve 100’er m2’lik 2 tane sergi-fuaye alanı ,

Bahçelievler Kültür Merkezi: 448 Kişilik konser salonu, 48’er kişilik 2 adet sinema salonu, 644 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Güngören Erdem Bayazıt Kültür Merkezi: 358 kişilik konser salonu, 100’er kişilik 2 adet seminer salonu, 140 m2’lik sergi-fuaye alanı ,

Bağcılar Kültür Merkezi: 118 kişilik konser salonu, 250 kişilik seminer salonu, 150 kişilik sinema salonu,

Mecidiyeköy Kültür Merkezi: 220 kişilik konser salonu, 60 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Başakşehir Kültür Merkezi: 200 kişilik konser salonu, 60 m2’lik sergi&fuaye alanı,

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi: 353 kişilik konser salonu, 44’er kişilik 2 adet seminer salonu, 44’er kişilik 2 adet sinema salonu, 700 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Ümraniye Atakent Kültür Merkezi: 420 kişilik konser salonu, 75 kişilik seminer salonu, 70 kişilik sinema salonu, 500 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Sultanbeyli Kültür Merkezi: 548 kişilik konser salonu, 400 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi: 424 kişilik konser salonu, 150 kişilik seminer salonu, 55’er kişilik 3 adet sinema salonu, 300 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Tarık Zafer Tunaya Sinema Salonu: 99 kişilik sinema salonu, 70 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Sancaktepe Yenidoğan Kültür Merkezi: 604 kişilik konser salonu, 300 m2’lik sergi-fuaye alanı,

Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi: 650 kişilik konser salonu, 600 kişilik seminer salonu, 350 kişilik ve 88’er kişilik 4 adet toplamda 5 adet sinema salonu,

Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi (Maksem): 960 m2’lik sergi-fuaye alanı ile hizmet vermektedir.

Destek Verilen Kültür Merkezleri:

 • Altunizade Kültür Merkezi
 • Bağlarbaşı Kültür Merkezi
 • Bayrampaşa Kültür Merkezi
 • Bayrampaşa Yücel Çakmaklı Kültür Merkezi
 • Dr. Kadir Topbaş Kültür Ve Sanat Merkezi
 • Esenyurt Kültür Merkezi 
 • Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkez
 • Şile Kadın Toplum Merkezi
 • Ağva Mercan Köşk Sosyal Tesisleri
 • Akşemsettin Kültür Merkezi
 • Divan Edebiyatı Vakfı  
 • İstanbul Tasarım Merkezi
 • Türk Edebiyat Vakfı 
 • Türkiye Yazarlar Birliği
 • Sancaktepe Mustafa Öncel Kültür Merkezi
 • Beykoz N. Erbakan Kültür Merkezi
 • Hadımköy Bilgi Evi Salonu
 • Arnavutköy Bilgi Merkezi
 • Eyüp Kültür Merkezi

 
Belgeler
Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği

 

 

Yönetici

Şevket Demirkaya
Özgeçmiş:

Şevket Demirkaya, 1956 yılında Sinop – Ayancık’ta doğdu. İlk, orta ve yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Uluslar arası Güreş Hakemliği buluna...

Devamı için tıklayın

Ad Soyad:
Şevket Demirkaya
Görev:
Müdür
Birim Adı:
Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü
Telefon:
0212 312 63 00
Santral:
0212 312 63 00
Faks:
0212 380 22 27
E-posta:
E-mail için tıklayın
Adres:
Hacı Ahmet Mah. Yeniyol Zarif Sk. No:22 34440 Beyoğlu/İstanbul
Web:
Web Sitesi için tıklayın
Harita:
Harita için tıklayın
Başvurularınız için tıklayın!

Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta