ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu
Ana Sayfa > İstanbul Büyükşehir Belediyesi > Kurumsal > Birimler > İstanbul Konut İmar Plan Turizm Ulaşım San. ve Tic. A.Ş.
İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
KİPTAŞ
Gündem / Haber
HAİN TERÖR SALDIRI SONRASI İBB MECLİSİ’NDEN ORTAK BİLDİRİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 10 Aralık’ta Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonrası ortak bildiri yayınladı. Bildiriyi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet Belediye Meclisi'nde okudu.
Devamı
Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !

 
Görevleri
 

Kuruluş Amacı ve Faaliyet Alanı

Bina, arsa ve araziden oluşan gayrimenkullere yatırım yapmak, alım satım yapmak,  kiralamak, kiraya vermek, gayrimenkuller üzerinde intifa hakkı kurmak ve bu hakkı kullanmak, ilgili kurumlardan gerekli izinleri alınmış, projesi hazırlanmış, inşaata başlanabilmesi için gerekli belgelerin tam ve doğru olduğuna kanaat getirilen gayrimenkule dayalı projelere yatırım yapmaktır. Şirket bu amaçlarını gerçekleştirmek üzere Sermaye Piyasası Kurumundan izin almak şartıyla gerek şirket bünyesinde gerekse şirket ortaklarının bünyesinde bulunan projelendirilmiş veya projelendirilecek arsa, konut, bina, kongre merkezleri, ticari alanlar ile otopark vb. bilumum gayrimenkullerin gayrimenkul yatırım ortaklığı bünyesinde değerlendirilmek amacıyla gayrimenkul yatırım ortaklığı kurabilir ya da gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ortak olabilir.
Şirkete, İstanbul Büyükşehir Belediyesi % 35 pay oranı ile iştirak etmektedir.


Faaliyet Alanlarımız

Arsa ve arazi geliştirmek, ofis, konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel, ticari depolar, ticari parklar ve buna benzer gayrimenkullere yatırım yapmak, bina arsa ve araziden oluşan gayrimenkullere İ.B.B. adına yatırım yapmak

İstanbul’umuzda deprem riskine karşı konuta dönüşebilen çadır kent mekanları üretmek, inşa etmek için arazi ve arsa almak ya da irtifak tesis etmek suretiyle projelendirmek. İstanbul Planlarının sorunsuz bir şekilde uygulanabilmesi için arazi ve arsa almak ya da irtifak tesis etmek suretiyle projelendirmek.

İstanbul’umuzda yeni teknoloji ve finans merkezi olabilecek mekanların seçimi için alansal
ve ekonomik boyutlu projeleri gerçekleştirmek.

Turizm ve ticaret sektörüne hizmet etmenin gereklerinden olan arazi altyapı çalışmalarını şirketin amacı doğrultusunda ilgili kurumlarla görüşerek gayrimenkul yatırım ortaklığı kurmak.

Şirketin amacı doğrultusunda gerçekleştirdiği projelerde basit kat karşılığı veya hasılat paylaşımı yöntemleri ile planlama yaparak gelir ve yatırım elde etme.


 
Belgeler
KİPTAŞ A.Ş. Hakkında

 
Yönetici

İsmet Yıldırım
Özgeçmiş:
1960 yılında Bayburt’da doğan İsmet Yıldırım, 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardında...

Devamı için tıklayın
Ad Soyad:
İsmet Yıldırım
Görev:
Genel Müdür
Birim Adı:
KİPTAŞ
Telefon:
0212 679 94 94
Santral:
0212 414 98 98
Faks:
0212 510 58 88
E-posta:
E-mail için tıklayın
Adres:
Seyitnizam Mah. Gümüşsuyu Davutpaşa Cad. No:17/1 Zeytinburnu
Web:
Web Sitesi için tıklayın
Harita:
Harita için tıklayın
Başvurularınız için tıklayın!

Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta