ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu
Ana Sayfa > İstanbul Büyükşehir Belediyesi > Kurumsal > Birimler > İ.S.K.İ.
İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
İ.S.K.İ.
Gündem / Haber
İSKİ’NİN 2016 BÜTÇESİ 5 MİLYAR 780 MİLYON
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne sunulan 5 milyar 780 milyon 451 bin liralık İSKİ 2016 mali yılı bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi.
Devamı
Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !

 
Görevleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı, bağımsız bütçeli, kamu tüzel kişiliğini haiz bir kuruluş olan İSKİ’nin kuruluş kanununa göre başlıca görevleri şunlardır :

* İçme ve kullanma suyunun her türlü yeraltı ve yerüstü su kaynaklarından sağlanması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için, kaynaklardan aboneye ulaşıncaya kadar her türlü tesisin, etüd ve projesini yapmak veya yaptırmak, bu projelere göre tesisleri kurmak ya da kurdurmak, kurulu olanları devralıp işletmek, bakım ve onarımlarını yapmak.
 
* Kullanılmış sularla yağmur sularının toplanması, yerleşim bölgelerinden uzaklaştırılması ve zararsız biçimde boşaltma yerine ulaştırılması ya da bu sulardan yararlanılması için, gerekli her türlü tesisin etüd ve projesini hazırlamak veya hazırlatmak.
 
* Bölge içindeki su kaynaklarının deniz, göl, akarsu kıyılarının ve yeraltı sularının kullanılmış sularla ve sanayi atıklarıyla kirletilmesini, bu kaynaklarda suların kaybına ya da azalmasına yol açacak faaliyetlerde bulunulmasını önlemek, bu konularda her türlü teknik, idari ve hukuki tedbiri almak.
 
* Su ve kanalizasyon hizmetleri konusunda, hizmet alanı içindeki belediyelere verilen görevleri yürütmek ve bu hususlarda her türlü yetkiyi kullanmak.
 
* Her türlü taşınır ve taşınmaz malı satın almak, kiralamak, ekonomik değeri kalmamış araç ve gereçleri satmak, İSKİ'nin hizmetleri ile ilgili tesisleri doğrudan doğruya ya da kamu ve özel kuruluşlarla ortak olarak kurmak ve işletmek. Bu gaye ile kurulmuş ya da kurulmakta olan tesislere iştirak etmek.
 
* Kuruluş gayesi ile alakalı çalışmaların gerekli kılması halinde, her türlü taşınmaz malı kamulaştırmak ya da üzerinde kullanma hakkını yerine getirmektir.


 
Faaliyetleri
1981 yılında 2560 sayılı kanunla İstanbul Valiliği denetiminde kurulan ve 1984 yılında, 3009 sayılı kanunla İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine alınan İSKİ Genel Müdürlüğü'nün hizmetleri, Büyükşehir Belediyesi'nin görev alanıyla sınırlıdır. Ancak şehrin yararlandığı su kaynaklarının bir kısmının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sınırları dışında olması sebebiyle, İSKİ'nin görev alanı Bakanlar Kurulu kararıyla, Gebze ve Darıca İlçelerini de kapsayacak şekilde genişletilmiştir.

 
Yönetici

Dursun Atilla Altay
Özgeçmiş:

Dursun Atilla Altay, 1955 yılında Rize doğumludur. İlk-orta ve lise öğrenimini Rize’de tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) Mühendislik ve ...

Devamı için tıklayın

Ad Soyad:
Dursun Atilla Altay
Görev:
Genel Müdür
Birim Adı:
İ.S.K.İ.
Telefon:
0212 321 77 93
Santral:
0212 301 20 00
Faks:
0212 321 77 92
E-posta:
Adres:
Güzeltepe Mah. Alibey Cad. No:7 34060 Eyüp / İSTANBUL
Web:
Web Sitesi için tıklayın
Harita:
Harita için tıklayın
Başvurularınız için tıklayın!

Reklam / Hizmet Duyurusu


Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
itfaiye yarışları oylaması
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
İSKİ TELEFON
 
11.Yıl İBB Yatırımları
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
Kariyer Günleri İbb - 2015
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
Şehir Tiyatroları
 
E-Bülten Arşivi
 
2015 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Güvenli İnternet Hizmetleri
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta