ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu
Ana Sayfa > İstanbul Büyükşehir Belediyesi > Kurumsal > Birimler > Boğaziçi Peyzaj İnşaat Müşavirliği Tek. Hiz. Ağaç San. ve Tic. A.Ş.
İnteraktif Uygulama
e-belediye
 
BİMTAŞ
Gündem / Haber
Başkan Topbaş hazırlanan imar kanununu değerlendirdi
Hazırlıkları yapılan yeni imar kanunu hakkında açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, “İmar rantlarını kamuya aktaracak ve halk menfaatini ön planda tutacak bir yasa yapılacağını görüyorum ve Sayın Başbakanımıza çalışmalarımızı dikkate aldığı için teşekkür ediyorum” dedi.
Devamı
Bookmark and Share karakter büyüklüğü Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın ! Yazı karakterleri büyütmek için tıklayın !

 
Görevleri
BİMTAŞ, 1997’den itibaren planlı ve sağlıklı kentleşmenin gereği olan alt ve üstyapı yatırımlarının gerçekleşmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerine, ilçe belediyelerine, kamu ve özel kuruluşlara mühendislik, müşavirlik ve proje hizmetleri vermektedir.

Küresel bir merkez olma yolunda hızla ilerleyen İstanbul’un çehresini değiştirecek birçok çalışmanın altında imzası bulunan BİMTAŞ, dere ıslahlarından metro sistemlerine, ekmek fabrikalarından kültür merkezlerine, spor komplekslerinden park ve bahçe düzenlemelerine kadar hayatın tüm alanlarında fizibilite, etüt, proje, müşavirlik hizmetleri ile yurtiçi ve yurtdışındaki yerel yönetimlerin ve yerel yönetimlere hizmet veren özel sektörün taleplerini karşılıyor.

Lazer Tarama Teknolojileri’nin mimari kültürel mirasın kayıt altına alınması maksadı ile kullanılması ve rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerinin üretilmesinin yanında, patenti BİMTAŞ’a ait olan “Lazer datasının 3 boyutlu proses edilerek 3 boyutlu rölöve-restitüsyon ve restorasyon proje ve katı modele dönüştürülmesi” konularında kamu ve özel sektöre hizmet vermektedir.

Lazer Tarama Teknolojileri’nin bir başka uygulama sahası olan “Havadan Lazer Taramaları ve 3 boyutlu harita ve değişik düzeylerde kent modeli üretimi” konusunda ülkemizde hizmet veren tek merkez olma özelliğine de sahiptir. Türkiye’de ilk kez üretilen 3 boyutlu harita ve kent modeli İstanbul özelinde yapılarak Büyükşehir Belediyesi’nin kullanımına sunulmuştur.


 
Yönetici

Arif Peyami Başkaraca
Özgeçmiş:
1967 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta, lise tahsilini aynı yerde tamamladı. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü...

Devamı için tıklayın
Ad Soyad:
Arif Peyami Başkaraca
Görev:
Genel Müdür
Birim Adı:
BİMTAŞ
Telefon:
0212 245 99 00
Santral:
0212 245 99 00 / 1402
Faks:
0212 245 99 21/245 98 93
E-posta:
E-mail için tıklayın
Adres:
Web:
Web Sitesi için tıklayın
Harita:
Harita için tıklayın
Başvurularınız için tıklayın!

Reklam / Hizmet Duyurusu


Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
İş Güvenliği Toplantıları Başlıyor
 
10.Yıl İBB Yatırımları
 
Kariyer Eğitimleri başlıyor
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
Şehir Tiyatroları
 
E-Bülten Arşivi
 
2015 Yılı Bütçesi
 
İFM Web Sitesi
 
Güvenli İnternet Hizmetleri
 
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta