ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu
Ana Sayfa > İstanbul Büyükşehir Belediyesi > Haberler
İnteraktif Uygulama
e-belediye
 

Çocuk Meclisi, yaptığı Genel Kurul’la yeni döneme başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Meclisi, 4. Dönem 1.Genel Kurulu 24 Mart 2012 ( Cumartesi günü ) tarihinde 39 ilçe belediyesini temsilen 301 çocuk meclisi üyesinin katılımıyla Başkanlık Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.


26.03.2012 11:10:00
Genel kurul kapsamında Çocuk Meclisi açılış konuşmalarının ardından, okunan faaliyet raporu ve yürütülen çalışmaları anlatan filmi gösteriminden sonra seçimler gerçekleştirildi. Toplam 33 çocuk meclisi üyesinin başkan olmak için başvurduğu seçimlerde tüm başkan adayları tek tek söz alarak kendilerini tanıtıp, projelerini anlatarak üyelerden oy istedi. Aileler de bu heyecanlı yarışta çocukları yalnız bırakmazken başkanlık seçim konuşmalarını kendilerine ayrılan localardan dikkatle takip ettiler. Konuşmaların tamamlanmasından sonra başkanlık seçimlerine geçildi ve divan başkanınca oylama yapıldı. Son derece şeffaf ve demokratik bir ortamda gerçekleşen seçim sonucunda Semagül Çakır oy çokluğu ile başkan ( 78 oy ) seçildi.

Çocuk Meclisi Başkanı Semagül Çakır teşekkür konuşmasında başkan seçilmekten dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederken kendisine güvenen meclis üyesi arkadaşlarına teşekkür etti. Çocuk Meclisi olarak yeni dönemde de farklı projeler üreterek çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyledi.  Başkan Çakır “Biz çocuklara her konuda desteğini esirgemeyen ve bize bu meclisi armağan eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir TOPBAŞ ile çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın Osman AVCI’ya çok teşekkür ediyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Seçim sonuçlarının ilan edilmesinden sonra yeni başkan, başkan vekilleri ve divan üyeleri koltuklarına oturarak hatıra fotoğrafı çektirerek görevlerine başladılar.

Yapılan Seçim sonuçlarına göre oluşan yönetim kurulu şöyle;
1- Semagül Çakır ( Başkan )
2- Uğur Öner ( 1.Başkan Vekili)
3- Alara Tuncer ( 2.Başkan Vekili)
4-  Edanur Saraç  ( Divan Üyesi)
5- Büşra Kendirci ( Divan Üyesi)
6- Merve Karaosman ( Divan Üyesi)
7- Ramazan Geyik ( Divan Üyesi)
8- Anıl Arslan ( Divan Üyesi)
9-  Saliha Ebru Aydın  ( Divan Üyesi)
10-  Sümeyye Keser  ( Divan Üyesi)
11-  Şüheda Önal  ( Divan Üyesi)
Başkan Semagül Çakır, teşekkür konuşmasının ardından gerçekleştirilen bisiklet kura çekimi genel kurulda heyecanlı dakikalar yaşattı. Genel kurul sonrası hediyelerin dağıtılmasının ardından yapılan kokteyl ve İllüzyonist gösterisiyle program tamamlandı.

Çocuk Meclisi, 2 yılda bir yapılan demokratik seçimler sonucu bünyesindeki başkanı, başkan vekillerini ve divan üyelerini seçiyor. Seçimler çocuklarımızın hür iradesi ile gerçekleşiyor ve 21 komisyondan oluşan Çocuk Meclisi kuruluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Meclisi temel olarak; katılımcı bir anlayışla çocukların problemlerini, taleplerini ifade etmelerinde ve çözüm yolları bulmalarında aktif rol almalarını amaçlıyor ve çalışmalarını bu doğrultuda yürütüyor. Çocuk meclisi bünyesinde çocuklar gerçekleştirdikleri faaliyetlerle, toplum kurallarına uygun hareket ederek çevresindekilerle iyi iletişim sağlamayı ve grup çalışması yürütmeyi öğreniyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, yeni dönemlerinde de Başkan Kadir Topbaş’ın desteği ile etkinliklerini arttırarak devam ettirecek.
Resim Galerisi
( 1 / 5 )Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta