ana sayfa  iletişim  
İbb Tube video izle video haberler video paylaş İBB Facebook Sayfası İBB'yi Twitter'dan takip edin! İBB Flickr İBB Youtube Televizyonu
Ana Sayfa > İstanbul Büyükşehir Belediyesi > Haberler
İnteraktif Uygulama
e-belediye
 

Sezen Aksu şarkıları “Hayvan Ambulansı Projesi’ni hayata geçirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Barınak Gönüllüleri Derneği, sokak hayvanları için yepyeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Derneğin 2007 yılında düzenlediği konserden elde edilen gelir, İstanbul’daki sokak hayvanlarına ambulans hizmetine dönüştürüldü.

15.06.2009 17:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ile barınak Gönüllüleri Derneği, örnek bir işbirliğine giderek İstanbul’daki sokak hayvanları için önemli bir projeyi hayata geçirdi. Derneğin 2007 yılında Kuruçeşme Arena’da düzenlediği ve birçok ünlü sanatçının sahne aldığı konserin geliri ile alınan hayvan ambulansı, geçtiğimiz günlerde İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde hizmete başladı. Barınak Gönüllüleri Derneği tarafından satın alınan ambulansın veteriner hekim, şoför, yakıt gibi işletme giderlerini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşılıyor.

SEZEN’İN ŞARKILARI SOKAK HAYVANLARINA YARDIM ELİ OLDU

Barınak Gönüllüleri Derneği’nin 2007 yılında sokak hayvanları yararına düzenlediği konserde Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Hande Yener ve Yaşar sahne almıştı. Ünlü sanatçıların söyledikleri şarkılar bugün, sokaklarda yaralanan hayvanlara uzanan yardım eline dönüştü.

İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ile Barınak Gönüllüleri Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla İstanbul’daki Sokak hayvanlarının olası yaralanmalarına anında müdahale edilerek hayatları kurtarılıyor. İstanbul’un tamamına 24 saat boyunca hizmet verecek olan tam donanımlı hayvan ambulansında veteriner hekimin yanı sıra Barınak Gönüllüleri Derneği’nden bir hayvan sever gönüllüsü de görev yapıyor. 

HAYVANSEVERLERLE 24 SAAT ELELE HİZMET…

Belediye – Hayvansever işbirliği alanında örnek teşkil eden çalışmayla İstanbul’un tamamına hayvan ambulansı hizmeti götürülüyor. Ortaklaşa yürütülen çalışmada kullanılan tam donanımlı hayvan ambulansında yoğun bakım ünitesi ve solunum cihazı da bulunuyor. 15 Haziran Pazartesi günü itibariyle hizmete sokulan hayvan ambulansında bir veteriner hekimin yanı sıra, Barınak Gönüllüleri Derneği’nden bir gönüllü ve ambulans şoförü olmak üzere 3 kişi görev yapıyor.

DUYARLI İSTANBULLULAR GÖREV BAŞINA…

Yaralanan hayvanların Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bildirimlerinde ise iş, duyarlı İstanbullulara düşüyor. Olası hayvan yaralanmaları durumunda İstanbulluların, ALO 153’ü arayarak hayvan ambulansını bölgeye çağırmaları gerekiyor. Ücretsiz olarak verilecek olan ambulans hizmetinin ardından hayvanın durumu uzun süreli tedavi ve gözetimi gerektiriyorsa, İBB’nin Tuzla veya Hasdal’daki hayvan barınaklarına ya da Fatih’teki hayvan hastanesine götürülecek.

İLK İKİ GÜN 12 HAYVAN KURTARILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ALO 153 servisine uygulamanın ilk iki gününde 12 ihbar gelirken hayvan ambulansı bu hayvanlara anında müdahale ederek hayatlarını kurtardı.  
Resim Galerisi
( 1 / 5 )Reklam / Hizmet Duyurusu


İklim Değişikliği Zirvesi
 
TRAFIK KAMERALARI
 
E-BEYANNAME
 
E-Sorgulama ve E-Ödeme
 
SEHIR REHBERI
 
BeyazMasa Başvuru Formu
 
Başkan Topbaş'a Kore Devlet Nişanı
 
12.Yıl İBB Yatırımları
 
Şehir Tiyatroları
 
eurodesk
 
Sosyal Tesisler
 
İBB'yi takip edin - Twitter
 
İBB'yi takip edin - Facebook
 
İBB Ücretsiz Spor
 
BELNET hizmete devam ediyor
 
İstanbul Spor Envanteri
 
İstanbul Bültenleri
 
istanbulmetrosu.com web sitesi
 
İBBWeb Tv
 
Kulliyat
 
E-Bülten Arşivi
 
2016 Yılı Bütçesi
 
T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık)
 
İFM Web Sitesi
 
Sağlık Hizmetleri Web Sitesi
 
Kamulaştırma Başvurusu
 
Kardeş Şehirler
 
Stratejik Plan
 
Tarihi Yarımada Yönetimi
 
İtfaiye
 
Zabıta