İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Sesli Kitap Portalı
Telefon : (0212) 417 25 46 / Eyüp
Kütüphaneler ve Müzeler Müdürlüğü Sesli Kütüphanesi
E-mail: seslikutuphane@ibb.gov.tr
 
Görme engelli bir insanın parmaklarıyla kabartma yazılarını okuduğu temsili bir resim ve üzerinde kulaklık ve Büyük şehir Belediyesi'nin ambleminden oluşan logo. Haliç, Eminönü ve Boğaz Köprüsü'nün göründüğü bir Panaromik İstanbul Fotoğrafı Haliç, Eminönü ve Boğaz Köprüsü'nün göründüğü bir Panaromik İstanbul Fotoğrafı


Atatürk Kitaplığı Sesli Kütüphanesi'ne hoş geldiniz.


Sesli kitap kataloğunda arama yapmak için tıklayın !

İBB Sesli Kütüphane
Görme engellilerin yazılı ve görsel eserlerden yararlanması çok zor. Eşit hizmet eşit fırsat anlayışı gereği 1997 yılında. Türkiyede ilklerden olan bu birim açılmıştır.

Görme engellileri yüksek düzeyde öğrenim eğitim ve kültür düzeyine sahip olma yolundaki çabalarına, üstün medeniyet dünyasında verimli ve sorumluluk sahibi bireyler olma yolundaki azimlerine katkıdır.

Bu hizmeti çağdaş ve gelişen kütüphanecilik standartlarında vermelidir. Görme engelli vatandaşlarımızın kitap dergi gazete gibi eserlere kolay ve kısa şekilde ulaşımını sağlamalıdır.
Kullanmakta olduğu sistemler. Görme engellilerin gören vatandaşlarımız gibi kitaba tam erişimini sağlamalıdır. Bu hizmete destek vermek isteyen gönüllü vatandaşlarımızın bu hizmete katılımını sağlamalıdır.


Bu hizmet için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sesli Kütüphane var. Eğer görme engelli ve gönüllü kitap seslendirmek isteyen kitap seven vatandaşlarımızda varsa bu hizmeti dünyada örnek gösterilen gelişmiş ülkelerin seviyesinde yürütürüz.

1997 yılından geleceğe teknoloji bilişim ve sizinle eleleyiz. Bir kitap herkesindir.