Genç Tiyatro
Çocuk Tiyatrosu
Etkinlikler

YILMAZ MEYDANERİ


Doğum Tarihi: 1959 Ankara doğdu.
Eğitim Durumu: Oyuncunun tiyatro serüveni orta öğrenim yıllarında Ankara Devlet Tiyatrosu Opera ve Balesi’nde figüran (yardımcı oyuncu) olarak başlamış, 1975-77 arasında çeşitli oyunlarda görev almıştır.
1977’de Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitime başlayan oyuncu, 1978 yılında bu eğitimine son vermek zorunda kalmıştır.
1980 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuvarı (İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı) Tiyatro Bölümünde eğitime başlamış, 1985 yılında mezun olmuştur.
1980-88 yılları arasında; Çevre Tiyatrosu, Nokta Virgül Tiyatrosu, İnselel Tiyatrosu, Yeni Genar Tiyatrosu ve Tevfik Gelenbe Tiyatrosu’nda çalışan oyuncu yaklaşık 16 oyunda rol almıştır. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’nde Kireçli Bahçe adlı oyunu yönetmiştir. Yine bu yıllarda çeşitli özel kurslarda tiyatro eğitmenliği yapmış ve halen yapmaktadır.
1988-89 Sezonunda Buzlar Çözülmeden adlı oyun ile İstanbul Şehir Tiyatrosu ailesine katılmıştır. Bu tarihten sonra birçok oyunda rol alan oyuncu, Tiyatronun yanı sıra çeşitli TV dizisi-TV Filmi ve sinema filminde rol almıştır. Ayrıca seslendirme, dublaj ve dublaj yönetmenliği yapmaktadır.
Mesleki Çalışmalar, Oynadığı Oyunlar:
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Fermanlı Deli Hazretleri, Koca Sinan, Oyuncaktaki Sır (Ç.O), Aşk Hastası, Buzlar Çözülmeden, Barışa Şans Verin, Fareli Köyün Kavalcısı (Ç.O), Bir Adam Yaratmak, Beş Katlı Binanın Altıncı Katı, Suçlu mu Suçsuz mu, Barış Kervanı (Ç.O), Deli Eder İnsanı Bu Dünya, Baba, Bizans Düştü, Bozuk Düzen, Balıkesir Muhasebecisi, Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe, Nekrasov, Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası, Büyülü Göl (Ç.O), Yavru Kimin (Ç.O)
Kurum Dışı Çalışmalar:
Köprüden Görünüş (Ankara Devlet Tiyatrosu 1975-1977), Tosca, Rigoletta Saraydan Kız Kaçırma (Ankara Devlet Opera ve Balesi 1975-78), Çılgın Yenge (Nokta Virgül Tiyatrosu), Keloğlan (Ç.O) (İnselel Tiyatrosu), Tahir ile Zühre (M.O) (Yeni Genar Tiyatrosu), Boing Boing, Çiçekçi Dükkânı, Talihsiz Cafer (Ç.O) (Tevfik Gelenbe Tiyatrosu)
TV-Sinema: Yaban, Bir Yudum Sevgi, Misafir
Diziler- Küçük İbo, İz Peşinde, İstanbul’da Bir Malatyalı, Hadi Gel Bar, Yıkılmadım, Deli Balta, Katil Kim, İnce İnce Yasemince, Hayvanlara Dokunduk, Aynı Çatı Altında, Sırlar Dünyası, Şefkat Tepe, Farklı Dünyalar, Ekip 1, Mahallenin Muhtarları, Kurtlar Vadisi Pusu
TV Filmi- İstanbul’un Fethi (TRT), Kurtlar Sofrası
Oyunlar Program Oyuncular Dramaturgi Sahneler İletişim
Bu Web Bölümü görüntülenemiyor. Sorunu gidermek için, bu Web sayfasını Microsoft Office SharePoint Designer gibi Windows SharePoint Services uyumlu bir HTML düzenleyicide açın. Sorun devam ederse Web sunucunuzun yöneticisine başvurun.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğü
Şişli Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No:3 Şişli / İstanbul
Seyirci İletişim Merkezi : (0212) 455 39 00
Faks: (0212) 449 51 39
E-posta : tiyatro@ibb.gov.tr