Genç Tiyatro
Çocuk Tiyatrosu
Etkinlikler

OKAN PATIRER


EĞİTİM
1996 – Bursa Sanat Evi ( Tiyatro Kursu ) 3 AY

1996 – Bursa Osmangazi Kültür Merkezi ( Tiyatro Kursu ) (Diksiyon, Doğaçlama, Sahne, Hareket ) 2 Yıl

1998 – Bursa Gençlik İl Spor Müdürlüğü ( Tiyatro Kursu )( Diksiyon, Dramaturgi, Doğaçlama, Sahne ) 3 Ay

2006 – İstanbul Devlet Konservatuarı Pantomim Bölümü 2 Yıl

Katıldığı Workshoplar:

2010 – Pantomim Workshop of Ofer Blum – ( http://www.mimo.co.il/ )

2010 – Pantomim Workshop of Thomas Leabhart ( Çagdaş Mim Atölyesi) http://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Leabhart

PROFESYONEL DENEYİM

TİYATRO

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI 

(1)         2014 – Körlük (Fiziksel Tiyatro) (GENÇLİK GÜNLERİ)

            Yönetmen ve Koreograf: Özge Midilli

(2)         2014 – Islık Sever Max (ç.o)

            Yön: Kubilay Penbeklioğlu

            Yön. Yrdm: Okan Patırer

(3)         2014 – Yolcu

            Yön: Yıldırım Fikret Uğra

            Yön. Yrdm: Okan Patırer

(4)         2014 – Türkiye Kayası (Saşa)

            Yön: Cüneyt Türen

(5)         2014 – Sirke Tadında Böğürtlen Reçeli

            Yön: Zuhal Ergen         

Koreograf: Özge Midilli

Repetitör: Okan Patırer

(6)         2014 – Lysistrata [Koro]

            Yön: Kemal Kocatürk   

Koreograf: Salima Sökmen

Repetitör: Okan Patırer

(7)         2014 – Damlaların Dansı (ç.o)

            Yön: Cengiz Özek        

Koreograf: Özge Midilli

Repetitör: Okan Patırer

(8)        2013 – Edinin Annesi Nerede (ç.o)

            Yön: Emre Narcı

            Yön. Yrdm: Okan Patırer

(9)         2013 – Muhteşem Kurt ve Üç Kardeşler (ç.o) ( Kiki, Karınca, Kurt)

            Yön: Okan Karaca

(10) 2012 - 2014 – Kedi İle Palyaço (ç.o) [Palyaço]

             Yön: Erhan Özçelik

             Yön. Yrdm: Okan Patırer

(11) 2011 - 2014 – Şark Dişçisi (m.o) (Koro)

            Yön: Engin Alkan

(12) 2011 – Pinokyo (ç.o.) ( Tilki )

            Yön: Hakan Yavaş

(13) 2010Marad - Sade  ( Hasta )

            Yön: Ragıp Yavuz  

(14) 2010Para  ( Köylü )  (GENÇLİK GÜNLERİ)

            Yön: Özgür Atkın

(15) 2010Bakhalar ( Pentheus’ un Adamı ) 

            Yön: Mihai MANIUTIU

(16) 2009 Karagöz Geri Döndü (ç.o.) ( Karagöz, Kavuklu, İbiş ) 

            Yön: Caner Bilginer

(17) 2009 Kirli Hikâye ( Lawrence )  (GENÇLİK GÜNLERİ)

            Yön: Özgür Efe Özyeşilpınar

(18) 2009 Coriolanus –  ( 2. Haberci, Volsiyali, Romalı )

            Yön: Şükrü Türen

(19) 2008 Vişne Bahçesi ( Yolcu ) 

            Yön: Ali Taygun

(20) 2008 Bir Deniz Masalı (ç.o.)

            Yön: Can Doğan

(21) 2008 Gece O Kadar Kirliydi Ki İkisi De Kayboldular ( Tonho ) (GENÇLİK GÜNLERİ)

            Yön: Göksel Aslan

(22) 2008 Tersine Dünya ( m.o.) ( Zekeriya ) (GENÇLİK GÜNLERİ)

            Yön: Yeşim Ceren Bozoğlu

(23) 2008 Bu Oyunu Kim Başlatacak (ç.o.) ( Pantomim, Karagöz Perde )  (ÇOCUK ŞENLİĞİ)

            Yön: Rahmi Elhan

(24) 2008 Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ( m.o.) ( Mahkûm ) 

            Yön: Kenan Işık

(25) 2007 Leyla İle Mecnun ( m.o.) ( Avcı, Dansçı ) 

            Yön: Ali Taygun 

BURSA DEVLET TİYATROSU

(1)         2006 Uçtu Uçtu Midas Uçtu (ç.o.) ( Köle, Keçi ) 

Yön: Salih Kalyon 

(2)         2006 Haydi Karına Koş ( Gazeteci )

            Yön: Ahmet Somers 

(3)         2005 Bernarda Alba’nın Evi ( Asker, Dansçı )

            Yön: Ayşe Emel Mesci 

(4)         2004 Gol Kralı Sait Hop Sait (Taraftar, Çiçekçi kız, Dansçı)

            Yön: Ege Aydan 

(5)         2003 Orkestra ( Yahudi Mahkûm ) 

            Yön: Ayşe E. Mesci

(6)         2002 Zilli Zarife ( Genç Adam )  (m.o)

            Yön: Soner Ağın

(7)         2001 O Benim O Keloğlan (ç.o.) ( Köy seyirlik )

            Yön: Özer Tunca 

(8)         1997 Kazım İle Havva ( Halk )

            Yön: Emin Gümüşkaya

           BURSA TİYATRO STÜDYOSU

(1)         2001 Mutto ( Dede, Futbolcu )

            Yön: Sinan Yücel

(2)         2001 Sağlık Dostları (ç.o.) ( Anlatıcı, Çocuk ) 

            Yön: Sinan Yücel

(3)         1998 Kimliğimi Arıyorum ( Şevki )

Yön: Sinan Yücel

PINAR ÇOCUK TİYATROSU

2007 Sihirli Ada (ç.o.) ( Ferdinand )

            Yön: Pınar Boyar 

AKSANAT KARAGÖZ VE KUKLA TİYATROSU

2009 – Yar Baba Bir Eğlence (ç.o.) ( Hacivat, Kukla Oynatımı )

 Yön: Taceddin Diker

BURSA NİLÜFER BELEDİYESİ

2005 Doğ Güneşim Doğ (ç.o.) ( 3. Çocuk )

            Yön: Ayşe Emel Mesci

BURSA GENÇ KÜLTÜR MERKEZİ

2003 Ayının Fendi Avcıyı Yendi (ç.o.)( Avcı) 

            Yön: Tolga Tümer

TELEVİZYON

2014 – Darbe – ( Sinema Filmi ) – TFT Yapım

 Yön: Yasin USLU 

            Rol: Ankaralı Sami

2008 – Beşinci Boyut ( Tarot ) – SAMANYOLU TV – 118. BÖLÜM

 Rol: İsmet

2007 – Hakkını Helal Et - SAMANYOLU TV – 1. BÖLÜM

 Rol: Nedim

2007 – Banka Kombetare Tregtare ( REKLÂM FİLMİ ) [TELEGRAF YAPIM]

 Rol: Baba  

2006 – Cici Murat - KANAL 7 ( TV FİLMİ )

 Rol: Ercan

2005 – Sırlar Âlemi / Ağlayan Bebek - FLASH TV ( TV FİLMİ )

 Rol: Zihni

2004 – Kınalı Kar - KANAL D ( 3 BÖLÜM)

 Rol: Baraj işçisi


ORTA OYUNU

2006 – İstanbul Ümraniye Belediyesi Ramazan Eğlenceleri– ( Pişekâr, Kabadayı, İbiş, Memiş, Karagöz )

2005 – Bursa Büyük Şehir Belediyesi Ramazan Eğlenceleri – ( Pişekâr, Hacivat )

2004 – Bursa Büyük Şehir Belediyesi Ramazan Eğlenceleri – ( Pişekâr, Hacivat )

2001 – Bursa As Merkez – ( Arap Bacı, Kayserili )

2001 – Bursa Mahfel Mado Cafe - ( Arap Bacı, Kayserili )


PANTOMİM

2012 – İ.B.B Şehir Tiyatroları Çocuk Şenlikleri (Pantomim Atölyesi)

2010 – İ.B.B Şehir Tiyatroları Genç Günler – Açılış Pantomim Gösterisi

2010 – İ.B.B Şehir Tiyatroları Çocuk Şenlikleri (Pantomim Atölyesi)

2009 – İstanbul Oyuncak Müzesi ( Yaratıcılık Kursu – Şiir ve Hikâye Anlatımı Mim Gösterisi)

2008 – İstanbul Adli Tıp Kurumu Yüz Sempozyumu ( Yüz İfadesi İle İlgili Pantomim Gösterisi ) 23.09.2008
2007 – İstanbul Dizayn Fuarı / AZİZ SARIYER Tasarım - Hamam Bornoz Tanıtımı ( Pantomim )
2007 – Zamanda Yolculuk ( mim ) ( Yazar ) - M.O.M. Dans Tiyatrosu – Koreoğraf: Murat Kalfağil

DRAMA EĞİTMENLİĞİ
2006 – Bursa Yıldırım Gençlik Merkezi – Drama ve Oyun Çalışması ( Külkedisi )

2006 – Bursa Ticaret Borsası İlköğretim Okulu – Okuma Bayramı (Külkedisi, P.Prenses)

2005 – Bursa Yıldırım Gençlik Merkezi – Drama ve Oyun Çalışması

2004 – Bursa Namık Kemal ilköğretim Okulu – Drama Dersi ve Oyun Çalışması (Okuma Bayramı )
2001 – Bursa Nilüfer Koç İlköğretim Okulu – Drama Dersi ve Oyun Çalışması ( Teneke Şövalyeler )

ANİMASYON

2012 Torium AVM – İstanbul (Var mısın Pazarlığa? Yarışması – Sunuculuk)

Torium AVM İstanbul (Ramazanda Yıldızlı Sohbetler Programı Sunuculuk)

2005 – Otel Clup MTK / Burhaniye-Ören – Şef Animatör

2004 – Otel Clup MTK / Burhaniye-Ören – Şef Animatör

2003 – Otel Clup MTK / Burhaniye-Ören – Animatör
1999 – 2006 Düğün, Piknik ve Diğer Organizasyonlarda – Clown / Sunucu
Dardanel Firması Piknik Organizasyonu – Sunuculuk

Toys’a Ros – Clown Organizasyon


Özel Yetenek:

Oyunculuk,
Pantomim,
Dans,
Akrobasi,
Jongleur (3 Top ),
Diabolo,
Clown (Palyaço),
Karagöz ve Kukla Oynatıcılığı,

Oyunlar Program Oyuncular Dramaturgi Sahneler İletişim
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğü
Şişli Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No:3 Şişli / İstanbul
Seyirci İletişim Merkezi : (0212) 455 39 00
Faks: (0212) 449 51 39
E-posta : tiyatro@ibb.gov.tr