31. ÇOCUK ŞENLİĞİ AÇILIŞ

 

 

31. ÇOCUK ŞENLİĞİ
20-24 NİSAN

31. Çocuk Şenliği Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, tiyatro eğitimi almak isteyen çocuklara bir kez daha kapılarını açıyor. 

İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu çatısı altında çalışmalarını sürdüren Çocuk Eğitim Birimi, çocuklara yönelik tiyatro eğitimi için bu yıl bir kez daha sınavla öğrenci alacak.

Çocuk Eğitim Birimi - Ön Kayıt Formu

Deneyimli eğitimciler tarafından; sahne, dans, müzik, sosyal beceri, tasarım ve dramaturji başlıklarında yürütülen derslerle,  8,9 ve 10 yaş çocuklara özel bir eğitim programı uygulayan Çocuk Eğitim Birimi,  2 yıl boyunca sürecek eğitimi ücretsiz gerçekleştiriyor.

Bu yıl  2004, 2005, 2006 doğumlu çocuklara yönelik olarak açılacak iki aşamalı bir sınavla alınacak öğrenciler;  Anadolu yakasında, Ümraniye Sahnesi, Avrupa yakasında ise Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde, Pazartesi ve Salı günleri 17:00- 20:00 saatleri arasında eğitim görecek.

Hazırladıkları bir şarkı ve bir şiirle sınava katılması istenen adaylar için iki aşamalı sınavdan ilki 13-14 Ekim tarihlerinde Ümraniye Sahnesi, 20-21 Ekim tarihlerinde ise Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Ön kayıt gerektiren sınava başvuracak adayların, 22 Eylül- 8 Ekim tarihleri arasında;  veli tarafından doldurulmuş başvuru formu, sağlık ocaklarından ya da semt polikliniklerinden alınmış sağlık raporu, iki adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile, 13:00-17:00 saatleri arasında Ümraniye veya Kağıthane Sadabad Sahnesi İdare Amirliklerine başvuru yapması gerekiyor.

www.ibst.gov.tr  adresinden de başvurusu yapılabilen sınav için gerekli form, İBB Şehir Tiyatroları’nın tüm sahnelerinden alınabilir.

Oyunlar Program Oyuncular Dramaturgi Sahneler İletişim
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğü
Şişli Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No:3 Şişli / İstanbul
Telefon : (0212) 455 39 00
Faks: (0212) 449 51 39
E-posta : tiyatro@ibb.gov.tr