Başvuru Formu İçin Tıklayın…

İ.B.B.Ş.T ÇOCUK EĞİTİM BİRİMİ 2016 SINAV DUYURUSU:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları; Çocuk Tiyatrosu biriminin çatısı altında çalışmalarını sürdüren çocuk eğitim birimi; yıllardır tiyatro eğitimi almak isteyen çocuklara kapılarını açmakta. 2 Yıl süren eğitimler için her iki yılda bir sınav açan birim geçen yıl verdiği mezunların ardından, bu yıl yeni öğrenciler almak için yeniden sınav açıyor.

Deneyimli eğitimciler tarafından oluşturulan eğitim kadrosu; dans, sahne, müzik, şan, sosyal beceri, tasarım, diksiyon, dramaturji alanlarında 2 yıl boyunca çocuklar için özel bir eğitim programı uygulayacak.

Ücretsiz verilecek olan eğitim çalışmaları 2 yıl boyunca Kerem Yılmazer Sahnesi’nde Cumartesi-Pazar günleri 10:00-13.00 saatleri arasında yapılacak.

Başvuru İçin;

- Sınava girecek adayların 2006-2007-2008 doğumlu olmaları gerekmektedir.

- Ön kayıt için başvuru formlarına tüm sahnelerimizin idare amirliklerinden ya da internet üzerinden www.ibb.gov.tr/sites/sehirtiyatrolari adresinden ulaşabilirsiniz. Kayıtlarınız başvuru belgeleriniz ile birlikte idare amirlikleri tarafından alınacaktır.


BAŞVURULAR 27 EYLÜL - 11 EKİM TARİHLERİ ARASINDA ALINACAKTIR.

- Başvurular için; sağlık ocaklarından ya da semt polikliniklerinden alınacak sağlık raporu, yeni çekilmiş iki adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir.

- Başvurular 27 Eylül - 11 Ekim tarihleri arasında alınacaktır.

- Sınav 2 aşamalı olarak yapılacaktır.

- 1. Sınav 15-16 Ekim tarihlerinde Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde yapılacaktır.

- 14 Ekim günü adayların sınava giriş saatleri tüm sahnelerimize asılacaktır.

- 1. Sınavı geçen adaylar için 2. sınav tarihi ve saatleri tarafınıza bildirilecektir.

- Sınava girecek adayların seçecekleri birer şiir ve şarkıyı ezberlemeleri gerekmektedir.

 

NOT: YAŞ GRUPLARININ UYGUNLUĞU AÇISINDAN HER YIL 8-9-10 YAŞINDAKİ ADAYLAR SINAVA ALINMAKTADIR. BU SEBEPLE 2009 DOĞUMLULARIN 2018-2020 SEZONUNDA YAPILACAK SINAVA MÜRAACAT ETMELERINI RICA EDERIZ.

  Başvuru Formu İçin Tıklayın…

 

 

 

 

 

 

32. Çocuk Şenliği Programı

Tüm Etkinliklerimiz Ücretsizdir!

 

32. Çocuk Şenliği Broşürü

 

ŞEHİR TİYATROLARI ÇOCUK EĞİTİM BİRİMİ

ÖTEKİ BERİKİ 
İLERİSİ GERİSİ 

 

 

 

 

31. ÇOCUK ŞENLİĞİ AÇILIŞ31. ÇOCUK ŞENLİĞİ
20-24 NİSAN 2015

31. Çocuk Şenliği Programı

 

29. Çocuk Şenliği Programı

23 Nisan Çocuk Atölyeleri

Söyleşi Programı

 

29. ÇOCUK ŞENLİĞİ COŞKUYLA BAŞLADI.

İBB Şehir Tiyatroları 29. Çocuk Şenliği, bugün saat 14.00’te Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde coşkulu bir açılışla başladı.

Birçok çocuğun salonu doldurduğu açılışta öncelikle, şenliğe katılan grupların oyunlarından görüntüler ve İBB Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen çocuk oyunlarından oluşan tanıtım filmi sunuldu.

Şenliğin açılışına İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Üsküdar Çocuk Şube Müdür Yardımcısı Özlem Temur, İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Hilmi Zafer Şahin, İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu katılırken, Şirin Ünal, Abdurrahman Şen ve Hilmi Zafer Şahin birer konuşma yaptı. Hilmi Zafer Şahin konuşmasında “29. Çocuk Şenliği’nde de Muhsin Ertuğrul’un başlattığı güçle geleceğe doğru ilerliyoruz” dedi.

Açılış töreninin ardından Can Doğan’ın yazıp yönettiği Ali Baba ve Kırk Haramiler adlı oyun küçük tiyatroseverlerle buluştu. Oyundan sonra ise çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

22-28 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılacak olan şenlik süresince; Kâğıthane Sadabad, Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu, Fatih Reşat Nuri, Kadıköy Haldun Taner, Üsküdar Kerem Yılmazer ve Ümraniye sahnelerinde 13 konuk çocuk tiyatrosu topluluğu ve İBB Şehir Tiyatroları’ndan toplam 22 farklı çocuk oyunu ücretsiz olarak izlenebilecek.

Bilgi ve rezervasyon için:

Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi: 0212 3217395 / Dahili: 23

 

 

28. Çocuk Şenliği Sona Erdi.

İBBŞT Çocuk Tiyatrosu’nun, bu yıl 21 farklı tiyatro topluluğunun katılımıyla gerçekleştirdiği 28. Çocuk Şenliği’nde, çocuklar 31 farklı oyunu ücretsiz olarak izledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu bu yıl “İstanbul Masal” başlığıyla hazırladığı 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde, İBB Şehir Tiyatroları ve konuk tiyatro topluluklarının oyun gösterimlerinin yanı sıra; 21 atölye, 17 söyleşi, geziler, masal okumaları, dinletiler ve gösterilerle sahnelerinde çocukları ağırladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 23-30 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleşen 28. Çocuk Şenliği’nde; ebeveynlere yönelik söyleşiler, kukladan resme, müzikten heykele sanatın farklı disiplinleriyle çocukları bir araya getiren atölyeler, masal okumaları, mim ve kukla gösterileri, mini konserler, İstanbul’un tarihi mekânlarına geziler yapıldı.

Sosyal sorumluluk kampanyalarına destek veren katılımcılarla birlikte, Cebeci Hayvan Barınağı’na yapılan gezi ile mama yardımı da yapılan şenlikte,  bu yıl 77. yaşını kutlayan İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu’nun oyun fotoğraflarından oluşan bir sergi de yer aldı.

Kâğıthane Sadabad Sahnesi, Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi, Fatih Reşat Nuri Sahnesi, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi ve Ümraniye Sahnesi’nde gerçekleştirilen şenliğin kapanışında, şenlik kapsamında toplanan plastik kapaklarla, iki tekerlekli sandalye engelli çocuklara ulaştırıldı.

 

İBB Şehir Tiyatroları’na 12. Direklerarası Seyircileri Çocuk Oyunları Ödülleri’nde 2 Ödül

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, performans ve tasarım kategorilerinde verilen 12. Direklerarası Seyircileri Çocuk Oyunları Ödülleri’nde 2 ödüle layık görüldü.

Yapım Ödülü Hakan Yavaş’ın yazıp yönettiği Kazuu adlı oyuna verildi.

Oyuncu Ödülü ise Aziz Nesin’in yazdığı Haşmet Zeybek’in yönettiği Pırtlatan Bal oyunundaki performansı ile Nur Saçbüker’in oldu.

Ödüller, 15 Haziran Cuma günü saat 20.30’da Kozyatağı Kültür Merkezi/Gönül Ülkü-Gazenfer Özcan Sahnesi’nde sahiplerine verilecek.

 

 

 28. Çocuk Şenliği Programı  

 29 Nisan 2012 tarihinde, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesinde, saat 11.00 ve 15.00 seanslarında Pinokyo adlı çocuk oyunumuz ücretsiz olarak sahnelenecektir. 

 

İBBŞT ÇOCUK TİYATROSU 28. ÇOCUK ŞENLİĞİ’NE HAZIRLANIYOR.

İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu bu yıl “İstanbul Masal” temasıyla gerçekleştireceği 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde çocukları tamamı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek; oyun gösterimleri, atölyeler, söyleşiler, geziler, masal okumaları, dinletiler ve gösterilerle sahnelerinde ağırlamaya hazırlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 23-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 28. Çocuk Şenliği’nde bir hafta boyunca sezon içinde sergilenen İBB Şehir Tiyatroları çocuk oyunlarının yanı sıra konuk tiyatro topluluklarının oyun gösterimleri de ücretsiz olarak izlenebilecek.

Açılışı 23 Nisan’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yapılacak plaket töreni ve oyun gösterimi ile gerçekleştirilecek olan şenlikte, çocuklar ve ebeveynlere yönelik söyleşiler, ebrudan, Karagöz’e, müzikten, heykele sanatın farklı disiplinleriyle çocukları buluşturacak atölyeler, masal okumaları, mim ve kukla gösterileri, mini konserler ve İstanbul’un tarihi mekanlarına, parklarına gerçekleştirilecek olan geziler var.

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Kağıthane Sadabad Kültür Merkezi, Kağıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi, Fatih Reşat Nuri Sahnesi, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi ve Ümraniye Sahnesi’nde gerçekleştirilecek olan şenlikle, İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu; İstanbul’un 7 farklı bölgesinde 8 ayrı sahnede bir hafta boyunca İstanbul’un çocuklarıyla birlikte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacak.

 

 

 

12.Çocuk Şenliği

13.Çocuk Şenliği

14.Çocuk Şenliği

15.Çocuk Şenliği

16.Çocuk Şenliği

25.Çocuk Şenliği

25.Çocuk Şenliği Programı Resimli

25.Çocuk Şenliklerinden Görüntüler

 

Oyunlar Program Oyuncular Dramaturgi Sahneler İletişim
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğü
Şişli Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No:3 Şişli / İstanbul
Seyirci İletişim Merkezi : (0212) 455 39 00
Faks: (0212) 449 51 39
E-posta : tiyatro@ibb.gov.tr