İyi Günler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü Web Sitesine Hoş geldiniz...
“Batumlu Ressamlar Karma Resim Sergisi” açılıyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla T.C. Batum Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen “Batumlu Ressamlar Karma Resim Sergisi” 4-13 Temmuz tarihleri arasında Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde (Maksem) gerçekleşecek.
Gösteri Sanatları Atölyesi’nde eğitim bölümü de başlıyor…
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü
Gösteri Sanatları Atölyesi’nde eğitim bölümü de başlıyor…
2015 Etkinliklerimiz Şubat ayı itibariyle başlayacaktır.
2. RADYO ALATURKA SES YARIŞMASI’NDA NEFESLER TUTULDU
Ön eleme sonuçlandı, bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün katkılarıyla, büyük assolist Behiye Aksoy’a ithafen düzenlenen 2. Radyo Alaturka Ses Yarışması’na yüzlerce kişi başvurdu.
Adalar Sempozyumu 3 Ekim’de Başlıyor
Adalar Sempozyumu 3 Ekim Perşembe saat 14.00 Cemal Reşit Rey Konser Salonunda başlayacak.  Aynı akşam saat 19.00’da Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu konser verecek.Konserde Münip Utandı, Adnan Mungan ve Ezgi Köker de sahne alacak. Sempozyum 4,5,6 Ekim tarihlerinde Büyükada Anadolu Kulüp’te devam edecek.
"7. Beyoğlu Sahaf Festivali" başlıyor
7. Beyoğlu Sahaf Festivali’ne sayılı günler kaldı. Kitapseverlerin ve koleksiyonerlerin merakla beklediği festivale bu yıl 30 Eylül- 19 Ekim 2013 tarihleri arasındaTepebaşı’nda gerçekleştiriliyor.
İstanbul - Gyeongju Expo 2013’de Sona Gelindi

Türkiye-Kore arasındaki kardeşliği bütünleyen ve kültürel buluşmayı sağlayan İstanbul- Gyeongju 2013 Kültür Expo etkinleri 21 Eylül’de saat 23.30’de protokol töreni ile 22 Eylül saat 21.00’de de halka açık olarak Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleşecek muhteşem bir kapanış programıyla son buluyor.
Kore ve Türkiye Senfonide Buluşuyor
İstanbul-Gyeongju  Dünya Kültür Expo 2013 etkinlikleri kapsamında; İstanbul’da unutulmayacak bir şölene daha sizleri bekliyor. CRR Senfoni Orkestrası ve Gyeongsangbok-du Senfoni Orkestrası, Orta Doğu,  Avrupa ve Orta Asya’nın merkezinde yer alan ayrıca Doğu-Batı Kültürlerinin kesişme noktası ve İpek Yolunun varış noktası olan İstanbul’da buluşuyorlar
Kim Ki Duk Hayranlarıyla buluştu…
“İstanbul-Gyenogju 2013 Dünya Kültür EXPO” etkinlikleri kapsamında 13-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenmekte olan Türk-Kore Film Haftası’nda filmleri gösterilecek olan dünyaca ünlü Güney Koreli yönetmen Kim Ki Duk, Mimar Sinan Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi’nde sinemaseverlerle buluştu. 
KİM Ki-duk ve Filmleri Türkiye-Kore Film Haftası’nda
“Yol, Buluşma ve Birlikte İlerleme” temasıyla yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “İstanbul-Gyongju 2013 Dünya Kültür EXPO” etkinlikleri kapsamında 13-19 Eylül tarihleri arasında Türk-Kore Film Haftası düzenlenecek.
  • MAYIS
  • NİSAN
  • MART
 
© Copyright Kültür Müdürlüğü - 2010