Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

           
 
 

KUDEB, 2863/5226 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’nun 10-11 ve 57’nci maddeleri uyarınca hazırlanarak, 11.06.2005’te yürürlüğe giren “Koruma, Uygulama ve Denetim Büroları, Proje Büroları ile Eğitim Birimlerinin Kuruluş, İzin, Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik” hükümleri gereğince ;
13.07.2006 tarih, 1323 sayılı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Kararı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulmuştur.

Görevleri;
Bakım Onarım İzinleri,
Bölgesel ve Yapı bazında denetimler,
İskan görüşleri,
Teknik Yardım, Teknik Eğitim,
Kuramsal Eğitim,
Konservasyon Lab. Hizmetleri,
Ahşap Atölyesi İşleri,
Taş Atölyesi İşleri,
Sayısal arşiv kurulması ve güncelliğinin sağlanması,
Eski eser envanterinin oluşturulması,
Yıkım ve Muhdes arındırma faaliyetleri,
Eski eser restorasyon uygulamalarıdır.
Kudeb Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın >>>

About Kudeb   /    KUDEB About Uscover
 Bakım Onarım İzinleri - Denetim
KUDEB Müdürlükleri Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlıkları Olan Yerlerde Basit Bakım ve Onarım İzinlerini Vermekle ve Denetim Yetkisini Yerine Getirmekle Yükümlüdürler.
devamı >>>   
 Laboratuvarlar
Restorasyon, Konservasyon , Kimya , Sanat Tarihi , Arkeoloji , Mimarlık Gibi Farklı Disiplenlerden Oluşan Uzman Kadrosunun Laboratuvar Çalışmalarıyla Ulaşılan Malzeme Analizleri Sonuçlarından Hareketle , Yapılarda Gerçekleştirilecek Koruma ve Onarım Uygulamalarına Işık tutmayı Amaçlamaktadır.
devamı >>>   
 Kudeb Taş Eğitim Atölyesi
Geleneksel Taş İşçiliği Uygulamalı Eğitimi Verilerek , Yeni Nesil Taş Ustaları Yetiştirmek ve Kültürel Mirasımızın Korunmasına Katkı Sağlamayı Amaçlıyoruz.
devamı >>>   
 Kudeb Otomasyon Çalışmaları
Binlerce Yıllık Kültür Mirası Sayısal Arşive Geçiyor.... Arşiv ve Otomasyon Faaliyetleri Kapsamında İstanbul Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nca Alınmış Kararlar Sayısal Ortama Aktarılmıştır.
devamı >>>   
 Kudeb Ahşap Eğitim Atölyesi

Geleneksel ahşap yapıların gelecek nesillere aktarılabilmesi amacıyla ahşap koruma, onarım ve restorasyonu konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler düzenlemektedir.

devamı >>>   
 Kudeb Yayınları
İ.B.B. KUDEB Tarafından Çıkarılan Yayınlar Hakkında Detaylı Bilgiler Alabilir , Tüm Yayınlarımıza PDF Formatında Web Sitemiz Üzerinden Ulaşabilir ve Yayın Taleplerinizi Bize Ulaştırabilirsiniz.
devamı >>>   

 


 
 
 
 
 
 
Share Ana Sayfa | Kurumsal | Birimler | Foto Galeri | Yayınlar | İletişim İ.B.B. Tüm Hakları Saklıdır. © 2012
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Eser Koruma Uygulama Denetim Müdürlüğü Kayserili Ahmetpaşa Sokak No:16 Süleymaniye - Fatih - İstanbul
Telefon : 0 212 455 37 25 Faks : 0 212 527 44 99 E-Posta : kudeb@ibb.gov.tr