Kudeb

 

AHŞAP YAPILARDA KORUMA VE ONARIM
SEMPOZYUMU VE SERGİSİ 3
24-25 Mart 2015

İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı, Koruma, Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB) Ahşap Eğitim Atölyesi, 24-25 Mart 2015 tarihlerinde, Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Sempozyumu 3’ü düzenliyor. Etkinlik, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.       
            
Sempozyumda, dünyada ahşap sektörü ve koruma çabaları, projelendirme, restorasyon, konservasyon ve onarım uygulamaları ve sorunları, kırsal mimari ve koruma, yerel yönetimlerin koruma çalışmaları, ahşap yapılar ve strüktürel davranışları gibi çeşitli başlıklar altında dünyadan ve ülkemizden örnekler üzerinde bilgi ve deneyimlerin paylaşılması amaçlanıyor.
Koruma konusunda yetkili tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde çalışan tüm uzmanlara, akademisyenlere, üniversite ve meslek yüksek okullarının öğrencilerine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine ve ahşap yapı kullanıcılarına açık olarak düzenlenen sempozyumun ardından, yapılan sunumlara ait bildiri metinleri bir kitapta toplanarak yayın haline getirilerek, ülke genelinde ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara gönderilecek. Böylece, KUDEB Ahşap Eğitim Atölyesi faaliyetleri bir kez daha paylaşılmış olacaktır.
Sempozyumla eş zamanlı olarak, Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi fuayesinde, KUDEB Ahşap Eğitim Atölyesi,"Geleneksel Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Eğitim Programı" 2014 kursiyerlerinin atölye ortamında yürüttükleri onarımlar, yeniden üretimler ve koruma çalışmalarından oluşan bir "Sergi" düzenlenecektir.

İlki 2008 yılında gerçekleştirilen eğitimlerin yedinci dönemini oluşturan Geleneksel Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Eğitim Programı koruma yaklaşımları, belgeleme, ahşabın yapı malzemesi olarak özellikleri ve türleri, geleneksel el aletleri ve makinelerin kullanımı, geleneksel ahşap yapı mimarisi, ahşap süsleme, ahşapta bozulmalar, ahşap koruma yöntemleri, geleneksel yapı elemanlarının üretimi ve üst yüzey işlemleri konularında 4 ay süreli teori ve uygulama derslerini içermektedir.

Sempozyum boyunca Kültür Merkezi’nin fuayesinde ziyarete açık olan Sergi’nin açılışı
24 Mart 2015 tarihinde, 17:30’da yapılacak bir kokteyl eşliğinde gerçekleştirilecektir.

Sempozyum programı en kısa zamanda yayınlanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için Demet Sürücü 0212 455 37 87- 0212 455 37 00
                              demet.surucu@ibb.gov.tr    

About KUDEB

 

Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi Ulaşım

Aksaray - Havalimanı M1A , Aksaray Kirazlı Hafif Metrosu M1B "Emniyet Durağı "

Taksim - Hacıosman M2 metro hattından Yenikapı istasyonunda M1A Aksaray -Havalimanı hattına aktarma yapılabilir.

Ayrıca Marmaray hattından Yenikapı istasyonunda M1A Aksaray -Havalimanı hattına aktarma yapılabilir.

İ.E.T.T. : Vatan caddesi üzerindeki "İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ " durağından ulaşım sağlanabilir.

SEMPOZYUM PROGRAMI PDF

 

 

 
Share Ana Sayfa | Kurumsal | Birimler | Foto Galeri | Yayınlar | İletişim İ.B.B. Tüm Hakları Saklıdır. © 2012
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Eser Koruma Uygulama Denetim Müdürlüğü Kayserili Ahmetpaşa Sokak No:16 Süleymaniye - Fatih - İstanbul
Telefon : 0 212 455 37 25 Faks : 0 212 527 44 83 E-Posta : kudeb@ibb.gov.tr