Haber Tarihi :03/12/2010
“PERA PALAS Beyoğlu’nun Batılılaşma Hikayesi” isimli kitap yayında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. yayınlarından çıkan; Bir Caddenin Anlattığı Kısa Hikayeler, Pera Palas BEYOĞLU’nun BATILILAŞMA Serüveni adlı eser okuyucuyla buluştu.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin ilk belgesel kitap çalışması olan ve Osmanlı’dan Cumhuriyet’e 200 Yıllık “batılılaşma” serüvenimizi anlatan  “PERA PALAS Beyoğlu’nun Batılılaşma Hikayesi” isimli kitap okuyucunun ilgisine sunuldu. Pera Palas Oteli’ni merkez alan bir anlatımla gazeteci-yazar Kemal Öztürk tarafından kaleme alınan eser, kimi dramatik, kimi hazin, kimi sevimli, kimi komik, kimi başarılı pek çok hayattan izler taşıyor.
 
İstanbul ve özellikle de Beyoğlu’nun daha önce hiç yayınlanmamış fotoğraf kareleri eşliğinde görsel bir şölenle sunulan PERA PALAS, “Öteki İstanbul”, “Beyoğlu’nun adı PERA iken” ve “Beyoğlu’ndan Arta Kalan” başlıklarıyla üç bölüm halinde hazırlanmış.

Bir cadde üzerinden 200 yılık tarihimizin analiz ve değerlendirmesi niteliğindeki kitapta, Attila İlhan’dan Murat Belge’ye, Mete Tunçay’dan Turgut Cansever’e kadar Türkiye’nin farklı kesimlerini temsil eden pek çok aydının görüşüne yer veriliyor.

Yazar: Kemal Öztürk
Genel Yayın Yön: Nevzat Bayhan (Kültür A.Ş. Genel Müdürü)
Sayfa:174
Satış Fiyatı: 20 TL
 
Bu site İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış olup, İstanbul hakkında ulaşabileceğiniz bilgi ve belgelerle donatılmıştır...
Copyright - 2009