İstanbul’da lale zamanı başlıyor!

Bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz İstanbul Lale Festivali süresince Emirgan Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı, çeşitli etkinliklere sahne olacak!

3 Mayıs’a kadar devam edecek festival kapsamında, bu baharda da parklarda, meydanlarda, bahçelerde, pencere önlerindeki saksılarda laleler açacak.

Dünyada bir ilk olan ve 545 bin lale kullanılacağı “Lale Halısı” da, Sultanahmet Meydanı’nda hayat bulacak.


Lale, İstanbul halkıyla bir daha ve yeniden kucaklaşıyor!

10. İstanbul Lale Festivali  kapsamında düzenlenecek birbirinden renkli etkinlikler ile İstanbullular, eski dostları lalelerle bir kez daha hasret giderecek. Festival süresince iki ana etkinlik alanında yerli müzik grupları, canlı konserlerle İstanbullulara keyifli anlar yaşatacak.

Ebru sanatçıları yapacakları canlı performans gösterileriyle sanatseverlerle buluşacak.
Fotoğraf ve resim sergileri açılacak. Kısaca İstanbullular bahara renkli ve canlı bir merhaba diyecek.

Keyifli ve renkli organizasyonların yanı sıra sportif etkinlikler de İstanbulluları bekliyor… İlkini 2013 yılında düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz İstanbul Lale Kupası ITF Uluslararası Kadın Tenis Turnuvası ile laleyi sporla buluşturmaya devam ediyoruz. İstanbul bir kez daha birbirinden başarılı sporcuların mücadelelerine ev sahipliği yapacak.

Ayrıca İstanbul Lale Festivali Üniversiteler Arası Plaj Futbolu Turnuvası heyecanını da bu yıl hep birlikte yaşayacağız.

Bu yıl onuncusunu yaptığımız İstanbul Lale Festivali, “İstanbul Lalesiyle Buluşuyor!” sloganıyla 2005 yılında başladı. Dokuz yılda; sergileri, sempozyumları, canlı performansları, gösterileri, ödül törenleri ile renkli bir festival yaşadık.