Ana Sayfa İBB for English  
 
Vignola Hal Müdürü Zocca’dan İstanbul Hali’ne ziyaret
28 Ağustos 2012 11:00
Vignola Hal Müdürü Stefano Zocca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğümüze iadeyi ziyaret gerçekleştirerek, İstanbul Hali’ni gezdi ve meyve sebze sektörünün potansiyeli ve halin işleyişi ile ilgili bilgiler aldı.
 

İtalya’nın Bologna şehrine bağlı Vignola kasabasında geçen yıl düzenlenen Ulusal Kiraz Kongresi’ne davetli olarak katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdür Yardımcımız Ahmet Hüsrev Köse’yle yakından ilgilenen ve sektör hakkında bilgiler alan Vignola Hal Müdürü Sayın Stefano Zocca, İstanbul’u merak ettiğini ve gelmek istediğini dile getirmiş, bunu da kısa sürede gerçekleştireceğini kaydetmişti. Vignola Hal Müdürü Stefano Zocca, bu sözünü İstanbul’a gelerek yerine getirdi. İstanbul gezisi çerçevesinde de Zocca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğümüzü ziyaret ederek iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. Hal Müdür Yardımcımız Ahmet Hüsrev Köse tarafından ağırlanan Zocca’ya ülkemizdeki meyve sebze potansiyeli, hal sektörünün durumu, gelişimi ile ilgili bilgiler verilirken, ayrıca İstanbul Hali’nin işleyişi de ayrıntılı olarak aktarıldı. Zocca da İtalya olarak Türkiye pazarına ilgi duyduklarını ve yakından takip ettiklerini belirtti.

Ziyaret sırasında ayrıca İstanbul Hali’nde de kısa bir tur yapılarak, esnaf yazıhaneleri gezdirildi. Burada ürünler ile ilgili bilgiler alan Zocca, gösterilen ilgi ve verilen bilgiler için teşekkür ederken, bir süredir gezdikleri İstanbul’a hayran kaldıklarını vurguladı.

 
Skip navigation links
GDO Nedir?
Organik Tarım
Euro Gap
AB Ortak Tarım Politikası
Hal Tanıtım
Dünya Haller Birliği Üyesi İstanbul
Hal Yasası ve Yönetmelikleri
Fotoğraf Albümü
Hal Müdürlüğü İçinde Faaliyet Gösteren Sosyal Tesisler
Ödüllerimiz
Hizmet Standartı Tablosu
Hal Stratejik Plan
Hal Fiyatları
İlgili Linkler
Duyurular

3 Günlük Hava Tahmini