Ana Sayfa İBB for English  
 
İstanbul Hali’nde iftar programı büyük ilgi gördü
27 Temmuz 2012 10:00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğümüz ve İSMEYDER işbirliğiyle İstanbul Hali’nde gerçekleştirilen 6. Geleneksel İftar Programı’na hal esnafı yoğun katılım gösterdi.
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğümüzün desteğiyle, İSMEYDER’in organizasyonuyla geleneksel olarak her yıl düzenlenen iftar programı bu yıl da gerçekleştirildi. Bayrampaşa Yaş Meyve ve Sebze Hali’nde gerçekleştirilen 6. Geleneksel İftar Programı’na Ak Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Yahya Öztürk, Hal Müdürümüz Bayram Ali Çakıroğlu, Hal Müdür Yardımcılarımız Ruhi Ergan ve Murat Karkaş, İSMEYDER Başkanı Nevzat Dayan, Hal Müdürlüğümüz personeli ve çok sayıda hal esnafı katıldı. İftar öncesinde Hal Camii İmamı Kadir Horay’ın ilahiler okumasının ardından, Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonrada, ezanın okunması ile birlikte hal esnafları ve protokol üyeleri birlikte iftar açtı.
İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner,  böyle güzel bir ortamda emekçilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Geceden başlayarak öğlene kadar süren çalışmalarında, ülkemizin hemen hemen her bölgesinden gelen bütün yiyecekleri İstanbul’umuzun her bölgesine dağıtan hal çalışanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum. Esas emekçiler sizlersiniz, halkımızın yiyeceklerini hazırlayarak gönderiyorsunuz. Onun için yapmış olduğunuz bu hizmetlerinizden dolayı takdir ediyorum. Böyle bir organizasyonu gerçekleştiren herkese ve hali böyle güzel hale getiren başarılı, çalışkan Hal Müdürümüz Bayram Ali Çakıroğlu’nu da yürekten kutluyorum. Aramızda bulunan eski Hal Müdürümüz Yahya Öztürk’ü de gönülden kutluyorum.” dedi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal da yaptığı konuşmada gerçekleştirilen iftar programını düzenleyenlere teşekkür ederek, emekçilerle iftar yapmaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi.

Çakıroğlu: İftar programını geleneksel olarak devam ettireceğiz

Hal Müdürümüz Bayram Ali Çakıroğlu da gerçekleştirilen iftar organizasyonun İstanbul Hali’nde geleneksel hale geldiğini vurgulayarak, bu yıl da altıncısını düzenlediklerini belirtti. Hal personelimiz ve hal esnafımız ile böyle güzel bir iftar yemeğinde bir araya gelmenin kendilerini mutlu ettiğinin de altını çizen Çakıroğlu, gelecek yıllarda da bu etkinliği devam ettireceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından iftar programı okunan dua ile sona erdi.

 
Skip navigation links
GDO Nedir?
Organik Tarım
Euro Gap
AB Ortak Tarım Politikası
Hal Tanıtım
Dünya Haller Birliği Üyesi İstanbul
Hal Yasası ve Yönetmelikleri
Fotoğraf Albümü
Hal Müdürlüğü İçinde Faaliyet Gösteren Sosyal Tesisler
Ödüllerimiz
Hizmet Standartı Tablosu
Hal Stratejik Plan
Hal Fiyatları
İlgili Linkler
Duyurular

3 Günlük Hava Tahmini