Ana Sayfa İBB for English  
 
İstanbul Hali, sektör temsilcilerini bir araya getiriyor
12 Nisan 2012 11:00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğümüz tarafından organize edilen toplantılarda, son olarak yerel market temsilcileri ile hal esnafları bir araya gelerek, sektörün yaşadığı sıkıntıları ele alıp, ticari ilişkilerini geliştirmeye yönelik değerlendirmelerde bulundular.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğümüz, meyve sebze sektör temsilcilerini Bayrampaşa Yaş Meyve ve Sebze Hali’nde ağırlıyor. Ulusal market temsilcileri ile esnaf temsilcilerinin bir araya getirilmesinin ardından İstanbul Ticaret Odası, İSMEYDER, AYMESKİAD ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından organize edilen ve yeni Hal Yasasının ele alındığı toplantı gerçekleştirilmişti. Bu toplantıların ardından da yerel marketlerin temsilcileri ile hal esnafları bir araya geldiler. Sektörün geldiği noktanın, yaşadığı sıkıntıların ve yeni Hal Yasası’nın ele alındığı toplantıya Hal Müdürümüz Bayram Ali Çakıroğlu, Hal Müdür Yardımcılarımız Ahmet Hüsrev Köse ve Ruhi Ergan ile İSMEYDER Başkanı Nevzat Dayan, AYMESKİAD Başkanı Mevlüt Yılmaz, çok sayıda yerel market temsilcisi ve esnaf temsilcileri katıldı.
Toplantıda ilk olarak sektörün yaşadığı sıkıntılar ele alınırken, arından da yeni Hal Yasası ve uygulamalarına yönelik değerlendirmeler yapıldı. Daha sonra da yerel market temsilcileri hal esnafından beklentilerini dile getirirken, hal esnaflarının kendilerini daha da geliştirmesi, halin yaş meyve sebze sektöründeki payının daha fazla olması gerektiğini ifade ettiler.
Esnaf temsilcileri de yerel marketlerin beklentilerini karşılamak için çeşitli adımlar atacaklarının altını çizerek, marketlerin yaş meyve ve sebze teminlerinde halden alım miktarlarını artırmalarını talep ettiler. Ayrıca gerek esnaflar ve gerekse yerel market temsilcileri, sektörün aktörlerinin böyle bir organizasyonla bir araya getiren Hal Müdürümüz Bayram Ali Çakıroğlu’na teşekkür ederek, böyle toplantıların devam etmesi gerektiğini vurguladılar.

 
Skip navigation links
GDO Nedir?
Organik Tarım
Euro Gap
AB Ortak Tarım Politikası
Hal Tanıtım
Dünya Haller Birliği Üyesi İstanbul
Hal Yasası ve Yönetmelikleri
Fotoğraf Albümü
Hal Müdürlüğü İçinde Faaliyet Gösteren Sosyal Tesisler
Ödüllerimiz
Hizmet Standartı Tablosu
Hal Stratejik Plan
Hal Fiyatları
İlgili Linkler
Duyurular

3 Günlük Hava Tahmini