Ana Sayfa İBB for English  
 
İstanbul Hali’ne işbirliği teklifi
09 Mart 2012 10:00
Fransa’nın Perpignan Hali ile İtalya’nın Bologna Hali arasında gerçekleştirilmeye başlanılan demiryolu ve liman ile iki hal arasındaki ticaretin arttırılmasına yönelik olarak başlattıkları lojistik bağlantıya İstanbul Hali’nin de dahil olması için teklifte bulunuldu.
 

Fransa’nın Perpignan Hali ve İtalya’nın Bologna Halleri, aralarındaki ticareti geliştirmek için demiryolu ve deniz yolu birbirine bağlanacak. Perpignan Hali ve Bologna Gıda Merkezi (CAAB) arasında imzalanan Mutabakat Zaptı ile ticaretin geliştirilmesi için lojistik bir eksen oluşturmayı hedefleniyor. 26 Ocak’ta imzalanan protokol ile konteyner terminal ile denizyolu ve demiryolu sistemini kullanarak; Vendres limanının bu amaçla daha da canlandırılmasına katkı sağlayarak, iki hal arasında ekonomik, ticari ve daha etkin lojistik sağlanması bekleniyor. Ayrıca demiryolunun ve deniz yolu yanı sıra birleşik yol üzerine çalışmalar da sürdürülmekte. Bu anlaşmanın Avrupa gıda ürünlerinin akışını hızlandıracak olması sebebiyle ve yaş meyve sebze konusunda önemli ülkelerden biri olan ülkemizin de projeye katılmasına yönelik teklif verildi. Teklif çerçevesinde Perpignan Hali ve Bologna Gıda Merkezi arasındaki bağlantıya İstanbul Hali’nin de katılarak, haller arsında ticaretin arttırılmasının hedeflendiği kaydedildi.

Geçtiğimiz hafta İtalya’da düzenlenen Akdeniz Haller Birliği’nin konferansına katılan Hal Müdür Yardımcımız Ahmet Hüsrev Köse’ye Bologna Hal Müdürü Alessandro Bonfiglio tarafından İstanbul Hali’nin de katılımı için teklifte bulundu ve ayrıntılı olarak düşündükleri çalışma ile ilgili bilgi verdi.

Çakıroğlu: Teklifi değerlendireceğiz
Perpignan Hali ile Bologna Halleri’nin teklifi ile ilgili açıklamalarda bulunan Hal Müdürümüz Bayram Ali Çakıroğlu, Mutabakat Zaptı metninin tarafımıza ulaştığını, uzmanlarımızın ve birimlerimizin incelemeyi yaptıklarını kaydederek, teklifi değerlendirileceğini belirtti.

 
Skip navigation links
GDO Nedir?
Organik Tarım
Euro Gap
AB Ortak Tarım Politikası
Hal Tanıtım
Dünya Haller Birliği Üyesi İstanbul
Hal Yasası ve Yönetmelikleri
Fotoğraf Albümü
Hal Müdürlüğü İçinde Faaliyet Gösteren Sosyal Tesisler
Ödüllerimiz
Hizmet Standartı Tablosu
Hal Stratejik Plan
Hal Fiyatları
İlgili Linkler
Duyurular

3 Günlük Hava Tahmini