ANASAYFA | İBB  
 
Skip navigation links
HİZMETLERİMİZ
KİMLERE HİZMET VERİYORUZ ?
BİRİMLERİMİZ
NUMUNE KABUL KURALLARI
İLGİLİ LİNKLER
 
HIFZISSIHHA LABORATUVARLARI                                                                                 
 
1952 yılında kurulmuş olan Şehir Hıfzıssıhha Müessesesi’nde faaliyete başlayan Hıfzıssıhha Laboratuvarları, halen aynı binada, Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermektedir.

Her türlü gıda, su ve ayrıca kozmetik, temizlik v.b. maddelerin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerinin yapıldığı modern donanımlı laboratuvarlarımız her geçen gün daha da güçlenmektedir.

Laboratuvarlarımızda, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği için Genel Şartlar standardının şartlarını sağlayan bir kalite yönetim sistemi kurulmuş ve Kontrol Laboratuvarlarının Kuruluş ve Görevleri Hakkında Yönetmelik’e göre Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nden çalışma izni alınmıştır.

“Uluslararası yeterlilik testlerinde başarılı sonuçlar alan laboratuvarlarımız, TÜRKAK tarafından 2008 yılında ilk denetimini geçirmiş ve 30 Haziran 2009 tarihinde toplam 17 parametrede (mikrobiyoloji laboratuvarlarında 8, kimya laboratuvarlarında 9 parametrede) akredite olmuştur.   2013 yılı itibariyle toplam 23 parametrede (mikrobiyoloji laboratuvarlarında 10, kimya laboratuvarlarında 13 parametrede)  akredite olmuştur.”  2016 yılı itibariyle toplam 25 parametrede (mikrobiyoloji laboratuvarlarında 11, kimya laboratuvarlarında 14 parametrede) akredite olmuştur.”

 


 
 
        
 
 
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı
Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü
Adres: Atatürk Bulv. No: 56 Vefa - Fatih/İstanbul
 
Telefon (Santral): 0212 455 15 56-57- 58  Faks: 0212 455 27 59
 

 

 
 
Sağlık Köşesi
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı - 2010