ANASAYFA | İBB  
 
Skip navigation links
HİZMETLERİMİZ
KABUL KOŞULLARI
BİRİMLERİMİZ
ZİYARETÇİ REHBERİ
BİZE ULAŞIN

 

BİRİMLERİMİZ

İç Birimler

Güven Sitesi: Öz bakımını yapabilen ve kısmen bakım desteğine ihtiyaç duyan bayan sakinlerimizin kaldığı site, 130 yatak kapasitesine sahiptir.

Sevgi Sitesi: Kısmen bakım desteğine ihtiyaç duyan bay sakinlerimizin kaldığı site, 133 yatak kapasitesine sahiptir.

Zümrüt Sitesi: Öz bakımını yapabilen bay sakinlerimizin kaldığı site, 70 yatak kapasitesine sahiptir.

Şefkat Sitesi: Öz bakımını yapamayan ve yatağa bağımlı bayan sakinlerimizin kaldığı site, 140 yatak kapasitesine sahiptir.

Papatya Sitesi: Zihinsel engelli bayan sakinlerimizin kaldığı site, 80 yatak kapasitesine sahiptir.

Dolunay Sitesi: Zihinsel engelli bay sakinlerimizin kaldığı site, 80 yatak kapasitesine sahiptir.

Çınar Sitesi: Demans ve Alzheimer tanılı bayan sakinlerimizin yaşamını sürdürdüğü site, 65 yatak kapasitesine sahiptir.

Umut Sitesi: Demans ve Alzheimer tanılı bay sakinlerimizin yaşamını sürdürdüğü site, 44 yatak kapasitesine sahiptir.

Huzur Sitesi: Öz bakımını yapamayan ve yatağa bağımlı bay sakinlerimizin kaldığı site, 152 yatak kapasitesine sahiptir.

Misafirhaneler : Müdürlüğümüz    içerisinde hizmet  veren  Fizik  Tedavi Merkezimizden  faydalanmak isteyen hasta ve yakınlarının, sınırlı süreli ve hizmet bedeli karşılığı kaldığı 12 apart daireden   oluşan   birimdir.

Dış Birimler

Dr. Beşir Akınal Huzurevi

Kartal-Ayazma'da 2011 yılında hizmete açılmıştır. Öz bakımını yapabilen, fiziksel ve zihinsel herhangi bir sorunu bulunmayan sakinlerimize ücret karşılığı hizmet veren merkez, 75 kişi kapasitelidir.

 

Akseki Ormanali Abdullah ve Nerime Turan Sanatçı Yaşam Evi

Hayırsever vatandaşlarımızdan Abdullah Turan'ın vasiyeti üzerine eşi Nerime Turan tarafından yaptırılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kullanımında olan Akseki Ormanali Abdullah Nerime Turan Huzurevi büyük bir tadilattan geçirilerek, 2011 yılından itibaren Sanatçı Yaşam Evi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

3200 metrekaresi kapalı, 3800 metrekaresi açık olmak üzere 7000 metrekare alan üzerine kurulmuştur. Merkez 76 kişi kapasiteli olup Kartal-Yakacık'ta sanatçılarımıza hizmet vermektedir.

Yaşam Evleri

Darülaceze'de kalma şartlarına sahip yaşlıların alıştıkları sosyal ortamlarından, mahallelerinden ve semtlerinden koparılmadan evlere yerleştirilerek sosyal bir çevrede yaşamlarını sürdürmeleri sağlanmaktadır. Sakinlerin, Darülaceze kampüsünde alacakları tüm hizmetlerden yararlanabilecekleri şekilde düzenlenen Yaşam Evleri' nin tüm giderleri ve her türlü ihtiyaçları İstanbul Darülaceze Müdürlüğü tarafından karşılanmaktadır.

 

İGEM

İstanbul Gençlik Eğitim ve Rehberlik Merkezi

Merkez, Sultanbeyli’de ikamet eden 7-18 yaş arasındaki çocuklara sosyal, fiziksel, zihinsel ve rehabilitasyona yönelik aktiviteler sunarak, çocukları sokağın risklerinden uzak tutmayı hedefleyen, gündüzlü hizmet veren birimdir.

Merkeze kayıtlı çocuklara psikolojik danışmanlık, rehberlik ve eğitim alanlarında destek sağlanmaktadır. Ayrıca çocuklara sanat etkinlikleri, [resim, müzik, ebru, el sanatları, drama] sosyal ve spor aktiviteleri alanlarında eğitimciler eşliğinde dersler verilmektedir.

 


İletişim: Mimar Sinan Mah. Özgürlük Cad. No: 11  Sultanbeyli/ İstanbul
 Tel: (216) 669 06 27

E-BROŞÜR'Ü GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ....

Sağlık Köşesi
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı - 2010